Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: Stelvio zabezpieczenie przed kradzieżą

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Spoko, w życiu trzeba szukać kompromisu- w moim przypadku wygoda żony kontra zabezpieczenie auta.
    Bear Lock miałby być używany w miejscach mniej bezpiecznych, na wczasach itp.
    Walenie w torebkę to w przypadku żony; ja torebki nie używam.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    A, zapomniałbym jeszcze. W ustawieniach samochodu można wyłączyć Passive Entry w razie potrzeby
    No właśnie jest to źle zaprojektowane. Powinien być do tego dedykowany przycisk na pilocie który blokuje wymianę danych. Problem solved. Żadnych ochraniaczy czy klatek nie trzeba wtedy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Stelvio 2.0 GME TURBO 200KM (SUPER)
    Postów
    35

    Domyślnie

    podłączam się do tematu, z przed roku...prosze o poradę co do zabezpieczenia auta?
    mam leasing, pelna polisa, ale mimo wszystko nie chce byc zaskoczony brakiem auta w miejscu gdzie go zostawilem i pieprzenia sie paru dni z ubezpieczycielem, leasingodawca, itd...nie mam czasu rowniez zastanawiac sie nad zakupem kolejnego auta z polisy,
    zatem prosze o sugestie, co do dobrego zabezpieczenia, zdaje sobie sprawe że to nie uchroni mnie przed zlodziejami, ale zawsze jakis kolejny płotek do przeskoczenia przez nic
    zastanawiam sie nad jakims odcieciem zaplonu itd....moze jakas syrena, chociaz kto na nie reaguje?
    na pewno zadne gps-y itd...bo jak juz ją wezmą to tylko modlic sie aby sie juz nie odnalazla, itd...

    pomożecie towarzysze ?

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Podłącze się do tematu własnego zabezpieczenia.
    Swego czasu w Audi a4 b9 elektryk zrobił mi zabezpieczenie typu nic nie musisz robić ale musisz mieć przy sobie kartę od modułu zabezpieczenia( spokojnie mieściła się przy dokumentach)
    Bez tego auto nie zapali.
    Działało to wyśmienicie uaktywniało się po 30s od wyłączenia silnika i działało już 5m od samochodu.
    Prace sygnalizowała dioda, migająca system aktywny, zgaszona można zapalać
    O ile pamiętam za całość zapłaciłem 600 zł z pewnością w Stelvio zrobię podobnie.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Jest trochę zabezpieczeń, które w teorii dają całkiem przyzwoitą ochronę. W praktyce nie znam nikogo, który by to potwierdził, bo na szczęście nie doszło do próby kradzieży.
    Rozglądałem się po zabezpieczeniach do Giulii, myślę, że podobne stosować można w Stelvio.
    Co znalazłem:
    https://www.niedzwiedz-lock.pl/zabez...odu/e-joylock/ - elektroniczna blokada manipulatora zmiany biegów;
    https://autoexpert24.pl/oferta/zabez.../immobilisery/ - dodatkowy immobilizer z transmiterem jako kluczem (defacto chyba to samo, co fabryczny kluczyk do Giulia/Stelvio, po prostu zdublowanie blokady.. IMO, mija się z celem, jeżeli nadajnik przypniemy do kluczyka, nie wiem jak podatny jest sygnał na przechwycenie i odizolowanie przez tzw. "walizkę".

    Samemu szukałem fizycznych rozwiązań, we wszystkich autach miałem Bezpieczną Blokadę Samochodu BBS - "BBS to urządzenie gwarantujące skuteczną ochronę samochodu przed kradzieżą. BBS działa na zasadzie zaworu przepływowo - zwrotnego wmontowanego w obwód układu hamulca zasadniczego. BBS nie zmienia zasady działania hamulców (zachowując aktywność ABS i ASR) w czasie normalnej eksploatacji samochodu." niestety firma, która montowała to rozwiązanie zakończyła działalność. Pozostaje laga, lub inna blokada kierownicy/pedałów, ale to uciążliwe w użytkowaniu.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Też się nad zabezpieczeniem zastanawiam, mimo że auto głównie parkuję w garażu w domu tylko zastanawiam się nad sensem bo chyba niezbyt złodzieje lubią te nasze Alfy

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    62

    Domyślnie

    Ja kupiłem pudełko zabezpieczające keyless - po wejściu do domu kluczyk tam ląduje i mam spokój Drugi kluczyk leży z wyjętą baterią. Jak ktoś będzie bardzo chciał to ukradnie... Mi zależało, żeby się względnie zabezpieczyć przed walizką jak auto stoi przed domem.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Trochę odświeżę temat. W tym tygodniu powinienem odebrać z leasingu swoje Stelvio i pytanie czy przez te ponad 2 lata od ostatniego postu ktoś zakładał jakieś dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą? Tak się zastanawiam czy mimo, że mam i GAP i AC z SSU czy nie założyć jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia. Ktoś w ostatnim czasie śledził rynek takich zabezpieczeń?

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Ja uznałem że nie ma sensu płacić dużo za trackera którego i tak prawdziwy złodziej zagłuszy. Nie mniej jednak montuje właśnie tracker, ale ogarnięty prywatnie z internetów i do tego karta sim z kiosku. Zadziała tak samo jak te od profesjonalnych firm, o ile nie będzie zagłuszony, a pewnie i tak będzie w razie W...

    Bardziej bym się zainteresował osłona na radar, ale kolegów którzy oferują trochę poniosło z ceną bo z montażem (nie sciagne sam zderzaka) zrobi sie 800pln za kawałek wygiętego aluminium. Na razie wyłączyłem keyless i czekam aż uda się dorwać osłonę radaru w normalniejszej cenie.
    Uprzedzając pytania że auto za x tysięcy a szkoda ci kilkaset na zabezpieczenie - tak, bo to nie jest tyle warte, eliminuje tylko jedna z wielu możliwości za******a auta, a samochód i tak w pełni ubezpieczony...

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Elektroniczne immobilaizery są na topie. Ogólnie polecam.

    Co do osłony na radar. Złodziej wie gdzie jest jeszcze "CAN" więc radar nie jest jedynym punktem w którym można się podłączyć i to nie ważne czy lub bez SGW.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Zabezpieczenie przed korozją belki pod chłodnicą
    Utworzone przez herbig w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 09:37
  2. Zabezpieczenie przed korozją
    Utworzone przez enliven w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 22:11
  3. Zabezpieczenie tylnej klamki przed zimą w 156?
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 20:45
  4. Zabezpieczenie podwozia przed zimą
    Utworzone przez pawel2910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 21:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory