Strona 10 z 284 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Dla mnie lampy w Giulii są OK - te z bixenonami i ledowymi DRL, stanowią mocny atut wizualny.

    - - - Updated - - -

    Czy orientujecie się czy bixenony 25W z LED-ami to standard, czy w jakiejś wersji Giulii nie ma LED-owych DRL (tylko np. halogeny? I co będzie po faceliftingu? Z tego co widziałem kierunkowskazy przód/tył są również LED-owe - czy we wszystkich wersjach?
    Co będzie po liftingu to dowiemy się w listopadzie ostatecznie.

    Są wersje Giulii bez ksenonów tzn z halogenowymi żarówkami. U nas chyba mało spotykane, sporo takich jeździ we Włoszech. Wtedy są dodatkowe halogeny na dole zderzaka.

  2. #92
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Co Wy z tymi full ledami, wytłumaczy mi ktoś że to nie jest bajer, a naprawdę potrzebna opcja? Mam ksenony 35W są świetne. Wentylowane fotele już prędzej, to rzecz która się przydaje.
    Naprawdę ja nie mówię, że te ksenony są złe, dość mocny strumień światła do tego kierowalny, działa nawet ok, ale kiedy jadę autem żony, które posiada matrixy to jednak świecą lepiej, jaśniej, ale przede wszystkim co dla mnie robi największą różnicę to automatyczny rozdział światła z maskowaniem, to naprawdę robi robotę. Chociaż miałem to w Superbie i miał ksenony i też działało ok.

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Pamiętacie pierwsze Leony z LEDami? świeciły gorzej niż halogeny, ale chwyt marketingowy był - można było zamówić LEDy do kompakta!. Teraz po którejść generacji w końcu to działa
    Święta prawda, ledy w leonie w porównaniu z ksenonami w alfie czy superbie bo do tych mam bezpośrednie porównanie, to nieporozumienie, oprócz tego że to były ledy to nic poza tym, słaby strumień światła, nawet znaki drogowe słabo świeciły w tym świetle...

  3. #93
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Tobie się jedzie ok na matrycowych - gorzej jadącymi z przeciwka - czasem mam ochotę komuś przy.... za ten debilny pomysł- wystarczy przejazd autostradą i wali po gałach z naprzeciwka jak fiks. niestety system wygaszania poszczególnych diód nie działa jak powinien w żadnym aucie.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Nie widzialem jeszcze LEDow w kolorze swiatla slonecznego. Wszystkie sa zimno-niebieskie ze wzgledu na "snobizm". Te cieplejsze barwy przypominaja przeciez halogeny, nie?
    Rowniez nie wiem jak ktos moze powiedziec ze 25W LEDy swieca lepiej niz 35W xenony. A co do matryc to sa bardzo wnerwiajace. Jedziesz srodkowym pasem na autostradzie i ci z tylu taka chinska tandeta ze szwedzkim znaczkiem oswietla lewy pas i przy okazji oslepia cie przez lewe lusterko. Porazka
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #95
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja jakoś tego zjawiska oślepiania nie zauważyłem jako inny użytkownik dróg w sensie że ktoś mnie, może niewystarczająco dużo jeżdżę nocą. Na prawie 3 lata jazdy na auto w superbie z ręką na sercu mignął mi ktoś może raz no max 2 razy że coś nie halo. No jeżeli chodzi o barwę tych ledow to wydaje mi się że są na pewno bardziej białe niż większość ksenonów

  6. #96
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Co będzie po liftingu to dowiemy się w listopadzie ostatecznie.

    Są wersje Giulii bez ksenonów tzn z halogenowymi żarówkami. U nas chyba mało spotykane, sporo takich jeździ we Włoszech. Wtedy są dodatkowe halogeny na dole zderzaka.
    Wg konfiguratora można zamówić Giulię Super z halogenami bez xenonów, a te dodatkowe światła w zderzaku to światła przeciwmgielne (opcjonalne, do zamówienia tylko z halogenami, zaznaczenie xenonów je usuwa)

  7. #97
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Ja jakoś tego zjawiska oślepiania nie zauważyłem jako inny użytkownik dróg w sensie że ktoś mnie, może niewystarczająco dużo jeżdżę nocą. Na prawie 3 lata jazdy na auto w superbie z ręką na sercu mignął mi ktoś może raz no max 2 razy że coś nie halo. No jeżeli chodzi o barwę tych ledow to wydaje mi się że są na pewno bardziej białe niż większość ksenonów
    wystarczy wyjechać na autostradę i zaczynają sie jaja- systemy nie radzą sobie z faktem, iż mamy drogę 2 jezdniową oddzieloną barierą i pasem zieleni - wówczas świeci jak wściekłe ponieważ system nie widzi przeciwnego pasa ruchu. - sprawdzone na naszym wschodnim odcinku A4. Dlatego uważam, iż ten system nie powinien być dopuszczony do ruchu ponieważ jest niedopracowany.

  8. #98
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wystarczy wyjechać na autostradę i zaczynają sie jaja- systemy nie radzą sobie z faktem, iż mamy drogę 2 jezdniową oddzieloną barierą i pasem zieleni - wówczas świeci jak wściekłe ponieważ system nie widzi przeciwnego pasa ruchu. - sprawdzone na naszym wschodnim odcinku A4. Dlatego uważam, iż ten system nie powinien być dopuszczony do ruchu ponieważ jest niedopracowany.
    W sytuacji o której piszesz, system przełącza światła z drogowych na mijania. Tak przynajmniej działa to w mazdzie. Z moich obserwacji wynika, że system gubi się jedynie na łukach (zbyt późno rozpoznaje inne źródło światła), ale podejrzewam, ze problem ten moze w równym stopniu dotyczyć adaptacyjnych ksenonów.

    Ta sytuacja jest nieco analogiczna do porównań manualnych i automatycznych skrzyń biegów, tj. wielu kierowców całe życie jeżdżących samochodami z ręcznymi przekładniami i zarzekających się, że nigdy nie przesiądą się na automat zmienia zdanie po pierwszym kontakcie z tą technologia.

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    w Giulii przelaczanie drogowych na mijania dziala tak sobie - pare razy probowalem, konczylo sie oslepianiem kierowcow np jadacych daleko z przodu albo czasem tych ktorzy gdzies sie z naprzeciwka wylonili i stad wiecej nie korzystam - nie jest to dopracowane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #100
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w Giulii przelaczanie drogowych na mijania dziala tak sobie - pare razy probowalem, konczylo sie oslepianiem kierowcow np jadacych daleko z przodu albo czasem tych ktorzy gdzies sie z naprzeciwka wylonili i stad wiecej nie korzystam - nie jest to dopracowane.
    to zebys zobaczyl jak to dziala w skodzie to powiesz ze u nas jest super dopracowane w skodzie auto wypada ci naprzeciwko a ty jeszcze dobre 200m jedziesz zanim automat zrzuci długie.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory