Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2141
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Ale teraz ta firma to już nie jest ta firma. Przynajmniej nie będzie już taka sama jak poprzednio. Jeśli będą chcieli podnieść sprzedaż, to będą musieli częściej i bardziej przykładać się do liftów. Może więc coś się zmieni na lepsze.

  2. #2142
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w tej firmie nie ma czegoś takie jak pewność a biorąc pod uwagę "głębokość liftów" np 159 czy Giulietty i czas trwania produkcji można być niemal pewnym że żadnych poważnych zmian eterycznych nie będzie. Wiarygodne źródła to w tej formie są takie że prezes mówi rano coś w południe jeszcze co innego a wieczorem zupełnie inna koncepcja- typowy włoski bajzel.
    Każdy ma prawo do własnej opinii.
    Jeśli piszę, ze coś skądś wiem to znaczy że wiem.
    A polemizując - w poprzedniej linii czyli 147/156/166 były duże liftingi ze zmianą wyglądu świateł. Uważny obserwator dojrzy, że reflektory 147 po liftingu zaczynały już powoli przypominać to co pojawiło się przy 159.
    Oni muszą coś zrobić już. Sprzedaż Giulii prawie stanęła. Trzeba to albo popchnać albo sobie odpuścić. I nie mogą sobie pozwolić na to aby stanęła też sprzedaż Stelvio po wprowadzeniu nowych SUVów. Tak było do tej pory, że Alfa zazwyczaj grała dwoma modelami w danej chwili i nie wychodziło jej to na dobre.

  3. #2143
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Każdy ma prawo do własnej opinii.
    Jeśli piszę, ze coś skądś wiem to znaczy że wiem.
    A polemizując - w poprzedniej linii czyli 147/156/166 były duże liftingi ze zmianą wyglądu świateł. Uważny obserwator dojrzy, że reflektory 147 po liftingu zaczynały już powoli przypominać to co pojawiło się przy 159.
    Oni muszą coś zrobić już. Sprzedaż Giulii prawie stanęła. Trzeba to albo popchnać albo sobie odpuścić. I nie mogą sobie pozwolić na to aby stanęła też sprzedaż Stelvio po wprowadzeniu nowych SUVów. Tak było do tej pory, że Alfa zazwyczaj grała dwoma modelami w danej chwili i nie wychodziło jej to na dobre.
    Tak jak piszesz było kiedyś, od 10 lat liftingi nie przynoszą żadnych zmian zewnętrznych poza drobiazgami typu nowy kolor, nowe felgi. OK, dadzą full led to można założyć, no i prawdopodobnie hybrydę ale to już nie jest takie pewne.
    Czy zmiana ekranu na nowy i większy przyczyni się do wzrostu sprzedaży? Pewnie nie i nawet jak gdzieś jakiś insider powiedział że będzie nowy ekran to pewnie i tak nie będzie.
    Piszesz że nie mogą sobie pozwolić żeby sprzedaż stanęła, przecież sprzedaż Giulii praktycznie stoi od roku. I co? I nic.
    Od 4 lat mają bajeczne auto, którego nikt nie kupuje poza maniakami i jakoś się tym nie przejmują...

    Co z tego że Tonale pokażą we wrześniu jak do salonów ma trafić na wiosnę 2022. Przecież to za półtora roku (!!!)

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  4. #2144
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    A polemizując - w poprzedniej linii czyli 147/156/166 były duże liftingi ze zmianą wyglądu świateł. Uważny obserwator dojrzy, że reflektory 147 po liftingu zaczynały już powoli przypominać to co pojawiło się przy 159.
    To chyba ten obserwator musiał być ślepy na jedno oko Miałem 147-kę przed liftem, wiem co zmienili w niej po lifcie i miałem też 159-kę. Jak ktoś zobaczy podobieństwo w reflektorach między 147-ką i 159-ką to stawiam piwo
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #2145
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    T
    Co z tego że Tonale pokażą we wrześniu jak do salonów ma trafić na wiosnę 2022. Przecież to za półtora roku (!!!)
    k
    Przypomnij sobie debiut Giulii w 2015, czyli oficjalna prezentacja, a w salonach pojawiła się niemal dokładnie po roku, w 2016.... Pomijam fakt, źe zapowiadano ją na 2014 albo i wcześniej...
    Ta firma tak już ma. O Tonale mówi się od kiedy? od roku czy dłużej? Dziś się dowiadujemy, źe wejdzie w przyszłym roku na wiosnę... Ktoś w to wierzy)?
    Chyba wierzą, szacun
    No i dowiadujemy się, że następca Giulietty pojawi się, zależnie od sukcesu rynkowego Tonale i Brennero. Czyli nie ma jeszcze Tonale ale już uzależniamy się od Brennero, którego nie ma w ogóle)
    To wszystko jest śmieszne albo żałośnie nieporadne, nie wiem, jak powiedzieć. Mimo wszystko AR to światowy fenomen, mimo takiej polityki i takiego zarządzania marką (chaos i burdel to mało) marka istnieje od 110 lat!!!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To chyba ten obserwator musiał być ślepy na jedno oko Miałem 147-kę przed liftem, wiem co zmienili w niej po lifcie i miałem też 159-kę. Jak ktoś zobaczy podobieństwo w reflektorach między 147-ką i 159-ką to stawiam piwo
    Moźe po szóstym piwie dałoby się zobaczyć te podobieństwa. Spróbujemy?
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 28-01-2021 o 10:47

  6. #2146
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To chyba ten obserwator musiał być ślepy na jedno oko Miałem 147-kę przed liftem, wiem co zmienili w niej po lifcie i miałem też 159-kę. Jak ktoś zobaczy podobieństwo w reflektorach między 147-ką i 159-ką to stawiam piwo
    W 147 (w 156 też) po lifcie wewnątrz reflektora pojawiły się wyraźnie widoczne trzy odrębne sekcje świetlne. Okrągłe. Potem w 159 (czy właściwie najpierw w Brerze) pokazano światła które miały po trzy odrebne relfektory bez klosza. Ewolucja 147 polift - 159 polega na tym, że znika klosz ochronny a trzy relektory dostają taka samą wielkość.

    https://www.autocentrum.pl/ac-file/a...do-2010-09.jpg

  7. #2147
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Każdy ma prawo do własnej opinii.
    Jeśli piszę, ze coś skądś wiem to znaczy że wiem.
    A polemizując - w poprzedniej linii czyli 147/156/166 były duże liftingi ze zmianą wyglądu świateł. Uważny obserwator dojrzy, że reflektory 147 po liftingu zaczynały już powoli przypominać to co pojawiło się przy 159.
    Oni muszą coś zrobić już. Sprzedaż Giulii prawie stanęła. Trzeba to albo popchnać albo sobie odpuścić. I nie mogą sobie pozwolić na to aby stanęła też sprzedaż Stelvio po wprowadzeniu nowych SUVów. Tak było do tej pory, że Alfa zazwyczaj grała dwoma modelami w danej chwili i nie wychodziło jej to na dobre.
    ty tak poważnie bo chyba trzeba mieć lupę żeby zobaczyć różnice w lampach 147 przed i po lifice. AR jest dla FCA takim dodatkiem tu nikt słupkami sprzedaży raczej się nie przejmuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W 147 (w 156 też) po lifcie wewnątrz reflektora pojawiły się wyraźnie widoczne trzy odrębne sekcje świetlne. Okrągłe. Potem w 159 (czy właściwie najpierw w Brerze) pokazano światła które miały po trzy odrebne relfektory bez klosza. Ewolucja 147 polift - 159 polega na tym, że znika klosz ochronny a trzy relektory dostają taka samą wielkość.

    https://www.autocentrum.pl/ac-file/a...do-2010-09.jpg
    no fakt lift jak się patrzy - porównując do innych marek poszliiii na bogato

  8. #2148
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ty tak poważnie bo chyba trzeba mieć lupę żeby zobaczyć różnice w lampach 147 przed i po lifice.
    Przecież lampy w 147 przed i po lifcie mają zupełnie inny kształt. Lift zmienił nie tylko lampy, ale zderzak oraz maskę.

  9. #2149
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Przecież lampy w 147 przed i po lifcie mają zupełnie inny kształt. Lift zmienił nie tylko lampy, ale zderzak oraz maskę.
    I to na gorsze, jak w czasach tego liftu twierdzili złośliwi
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #2150
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    mnie sie poliftowa 147 bardziej podoba

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory