Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2221
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4
    Postów
    16

    Domyślnie

    Z drugiej strony, po co Alfa by robiła teraz lifting na 2021 skoro ma być niby ten duży za poł roku, to wszystko to ogromne koszta. Ale znając moje szczescie to jezeli kupie stelvio na wiosne to za poł roku faktycznie wyjdzie ta nowa lepsza wersja i wtedy sie wku*wie a leasing bedzie generalnie nie na reke mi czekac kolejny rok bo w czerwcu konczy mi sie leasing i potrzebuje kosztow, ahh te problemy 1 swiata

  2. #2222
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak to można sobie czekać i czekać- po co kupować teraz jak za ..10 lat będzie nowy model. tak można w nieskończoność.

  3. #2223
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 Q4
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zgadzam się, ale jednak jest to zawahanie .

  4. #2224
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Fajnie byłoby gdyby zrobili np. Giulię kombi + silnik z hybrydą (nie jestem jej miłośnikiem, ale te durne przepisy o emisjach...), po drodze wizualnie polepszyliby dobrymi LED-ami i mogłoby się udać... (w normalnej marce

  5. #2225
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nawet jak będzie lift, to będzie kupa nowych problemów firmwarowych - zobaczysz - zawsze tak jest a nie zawszze FCA chce updatować auta. Np. wszedł AA/ACP,SGW i kupa nowych firmwarów na początku 2018 to ludzie mieli problemy (choćby ja) i przez pierdoły byłem kilkanaście razy w ASO zanim mi poprawili czy wyszły firmwarowe fixy (bo wszystko szło na raty, też rozwiązanie problemu to wizyta pierwsza typu skasować błąd, drugia prysnąć sprayem, trzecia zaangażować TeSeO, czwarta porobić sprawdzenia/pomiary dla TeSeO, piąta rozwiązanie problemu).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2226
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrianeq Zobacz post
    Czy to prawda że pod koniec 2021 ma byc jakis gruntowny lift stelvio/giulii w postaci LEDÓW, wiekszego ekranu itp? oraz czy wg was warto brać te nowe 21'' bo wyglądają kozacko ale nie jestem pewny do tego czy sa odpowiednie do tego auta?
    Badzmy realistami. Zgodnie z zapowiedziami, prezentacja Tonale ma być we wrześniu, a zamówienia styczeń/luty 2022 (wersja First edition pewnie wcześniej). Lift Giulii/Stelvio ma być zaprezentowany pod koniec listopada, co pewnie oznacza, że polift da sie zamowic w styczniu i odbiór maj. I to wszystko przy dobrych wiatrach. Reasumując nie czekał bym na polift. To nie jest też powiedziane, czy ujednolicą design z Tonale - to są tylko domysly. To co jest prawdopodobne to to, że zrobią światłą LED, przeprojektuja ekran i dorzucą hybrydę. Nie spodziewam się jakiegoś szału.

  7. #2227
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    To nie jest też powiedziane, czy ujednolicą design z Tonale - to są tylko domysly.
    Nie, to są zapowiedzi szefów FCA.
    Pamiętajmy, ze ostateczny kształt Tonale nie jest znany. W głowach siedzi nam prototyp. Potem niby wyciekły zdjęcia auta przedprodukcyjnego z hali, na której było widać konkurencję. Oni od tego czasu zmienili to auto moim zdaniem.
    Ujednolicenie designu z Tonale wcale nie musi oznaczać, że Stelvio i Giulia będą wyglądały jak pierwsza wystawowa wersja Tonale. Może to oznaczać, że będzie miało ujednolicone Scudetto i np. wloty w zderzakach.

  8. #2228
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mnie trochę niepokoi fakt, że zdjęcia szpiegowskie modelu 2020 były już sporo wcześniej. A obecnie nie widać żadnych testowych egzemplarzy z Tonale, które ma wyjść we wrześniu na czele

  9. #2229
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    [QUOTE=murder;2275674]Nie, to są zapowiedzi szefów FCA.


    Akurat na bieżąco śledzę doniesienia z różnych włoskich forum i nigdzie oficjalnie FCA nie podało takiej informacji wg mnie. Jeśli masz jakieś źródło to chętnie poczytam

  10. #2230
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    [QUOTE=sailor_p;2275727]
    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Nie, to są zapowiedzi szefów FCA.


    Akurat na bieżąco śledzę doniesienia z różnych włoskich forum i nigdzie oficjalnie FCA nie podało takiej informacji wg mnie. Jeśli masz jakieś źródło to chętnie poczytam
    Źródłem jest odpowiedź na moje pytanie zadane podczas oficjalnej światowej prasowej prezentacji modeli na rok 2020 zorganizowanej we Włoszech.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory