Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2291
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    To jest właśnie nasz stereotyp prawdziwego Polaka ma alfę to psioczy, ale jak inny psioczy to tak nie można.

  2. #2292
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    No ja bym się merytorycznej dyskusji na FB nie spodziewał
    Swoją drogą strasznie bawią mnie ludzie, którzy wypowiadają się o autach, którymi nie jeździli. Zazwyczaj dotyczy to "użytkowników popularnych marek" którzy nigdy nawet we włoskim aucie nie siedzieli (no może w Fiacie), aczkolwiek niestety zdarzają się też przypadki wśród Alfisti, dla których wszystko inne spoza Włoch to badziew gorszego sortu. Prawda leży gdzieś pośrodku (jak to zwykle bywa), ale co by nie gadać włoskie auta mają w sobie pewną magię.
    Ostatni przykład: kolega z pracy, fan niemieckiej motoryzacji, szuka właśnie moto. Jest totalnie zaskoczony i zauroczony Ducati
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #2293
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    To jest właśnie nasz stereotyp prawdziwego Polaka ma alfę to psioczy, ale jak inny psioczy to tak nie można.
    Jeśli alfista psioczy na Alfę to mówi prawdę, bo to jego osobiste doświadczenia z tym autem. A jeśli psioczy ktoś kto tylko coś o Alfie usłyszał od osób trzecich, to najczęściej mówi nieprawdę powtarzając niesprawdzone rzeczy, często zniekształcone jeszcze w takiej komunikacji. Ot, taka drobna różnica.

  4. #2294
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    a wiedzę swoją czerpie od znajomych oraz z niemieckich- polskojęzycznych mediów, które w ocenach Alf zatrzymały się ok. 20 lat wcześniej.
    I tu się zmieniło. Zarówno w Auto Świecie jak i Motorze były bardzo pochlebne testy i Alfa potrafiła wygrywać w nich z konkurencją.

  5. #2295
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No nie do końca tak jest:
    https://www.youtube.com/watch?v=z8lzXi6PNGU&t=17s
    ale pochlebne teksty o nowych Alfach być muszą, bo inaczej czasopismo utraciłoby wiarygodność- auta są rzeczywiście udane. Ale to nie przeszkadza by w porównaniu minimalnie wygrywał Niemiec

  6. #2296
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Taki artykuł znalazłem, ciekawe ile z tych newsów się sprawdzi

    https://www.passioneautoitaliane.com...restyling.html

  7. #2297
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jeśli nie wprowadzą ani EV ani nawet PHEV przy tych poje..nych unijnych normach to niestety Alfa ma prze...ne i raczej ją wygaszają z takimi "modernizacjami" w postaci.. świateł LED...

  8. #2298
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    156FL -> Giulia?
    Postów
    38

    Domyślnie

    Przymierzam się do zakupu Giuli Veloce TI i mam problem, żeby podjąć ostateczną decyzję nt. konfiguracji. Czy ktoś miał podobny problem i zechciałby wyrazić swoją opinię w tym temacie?
    • 1. Pakiet Asystent kierowcy 4.500 zł (Automatyczne włączanie świateł mijania i drogowych, System utrzymywania pasa ruchu, Aktywny czujnik martwego pola, System ostrzegający o zmęczeniu kierowcy (Driver Attention Assist), Lusterka elektrochromatyczne)
    • 2. Pakiet Asystent kierowcy Plus 8.000 zł (j/w + Highway Assist System (HAS), System rozpoznawania znaków drogowych, System asystenta ruchu w korku - Traffic Jam Assist, System kontroli prędkości - Intelligent Speed Control)
    • 3. Tempomat adaptacyjny 3.000zł
    • 4. Alarm fabryczny 2.200zł
    • 5. Szyba przednia laminowana 1.500 zł

    1 vs 2 - czy ktoś miał podobny dylemat albo używa w/w funkcji? Warto dopłacać 3,5k do plusa dla własnego komfortu bądź pod względem dalszej odsprzedaży po kilku latach?
    3 - czy tempomat adaptacyjny da się niskim kosztem włączyć w my21 i czy cokolwiek przemawia za dopłatą 3k?
    4 - kupujecie z alarmem fabrycznym, czy montujecie w zamian coś customowego, czy jedno i drugie?
    5 - czy na zachwalane lepsze wyciszenie auta, ta szyba w Giuli ma odczuwalny wpływ, który uzasadniałby dopłatę?

    Dzięki za wsparcie, czołem!
    Ostatnio edytowane przez pawel9610 ; 05-08-2021 o 09:10

  9. #2299
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Mam Giulię z wszystkimi tymi pakietami.
    1. Must have
    2. Po 2 tygodniach jazdy stwierdzam, że bajer fajny i czasem przydatny, ale zdecydowanie nie must have. Jak szukałem auta to chciałem koniecznie z pakietem AK+, ale gdybym teraz szukał to nie koniecznie decydowałbym się na ten pakiet.
    3. Nie wiem na ile łatwo (i czy w ogóle) da się dodać tempomat adaptacyjny w polifcie, ale jeśli jest to niemożliwe to brałbym (tym bardziej, ze potaniał o 2k )
    4. W ogóle nie rozważałem alarmu, ale był to mam. Wkurza jedynie piszczenie podczas otwierania/zamykania.
    5. Dla mnie szyby laminowany (nie przednia, tylko przednie w drzwiach) to był must have, bo jestem uczulony na wyciszenie auta. Plus to, że audio lepiej gra z tym pakietem - podobno.

    Dodałbym jeszcze pakiet H&K jeśli nie planujesz modyfikować audio na własną rękę. Wiem, że zdania są podzielone na temat jakości HK w Giulii, ale ja jestem zadowolony i daje mi przyjemność ze słuchania (chociaż ciągle mam wrażenie, że zestaw pośredni w poprzedniej Giulii grał mi lepiej).
    Ale jeśli myślisz coś grzebać w audio to nawet się nie zastanawiaj i zostaw podstawowe.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  10. #2300
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    1 vs 2 twoja ocena
    3 tak
    4 z fabrycznymi mam wrażenie ciagle problemy z samowzbudzaniem sie- chocby ostatnio znow service news - wymiana czujników/panelu z alarmem. ja mam dokładany akcesoryjny mopar (meta systems) nie robi falszywych alarmow
    5 to szyby przednie boczne w tym pakiecie, nie wiem jak z poprawa komfortu, nie wiem czy ktos mial okazje rzetelnie porownac w tych samych warunkach

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    4. W ogóle nie rozważałem alarmu, ale był to mam. Wkurza jedynie piszczenie podczas otwierania/zamykania.
    da sie wylaczyc ale serwis lub ktos kto przeprogramowuje
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory