Strona 8 z 284 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał araneus Zobacz post
    Tak, racja właśnie dostałem nową informację:
    Zamawiać MY2019 mozna do 15 października
    MY2020 od listopada/grudnia, wycofany będzie b-tech.

    Jeśli listopad to raczej druga połowa, nie wierzę że salony będą gotowe do przyjmowania zamówień tuż po oficjalnej prezentacji prasowej. Zakładałbym raczej grudzień jako miesiąc w którym uda się w systemie wyklikać pełną specyfikację.

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Ten facelifting (skoro okazuje się realny) trochę wybił mnie z tropu. Aż do chwili obecnej byłem zapewniany przez lokalnego dealera, że nic nie wie o faceliftingu, że te plotki są od lat i nie sprawdzają się, teraz nie bardzo w to wierzę. Uznając te zapowiadane modyfikacje jako pewne, czy Waszym zdaniem jest możliwa taka sytuacja - zamówienie teraz, a zanim zaczną to zamówienie procedować (podobno czas realizacji to 3 m-ce) - odbiór już MY2020 (skoro ma to nastąpić w XI)? Zależy mi na rozpoczęciu leasingu w tym roku. Nie wiem, czy FCA poszłoby na zawarcie umowy w tym roku, z dostawą w przyszłym (tak byłoby najlepiej). Z tego co czytałem US tego raczej nie kwestionują, w takim leasingu po odbiorze robi się aneks wpisując VIN itp dane auta. A propos leasingu - czy ktoś z Kolegów bardziej zorientowanych wie może, czy leasing w 100% na wersję business w FCA będzie utrzymany na MY2020?

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Ten facelifting (skoro okazuje się realny) trochę wybił mnie z tropu. Aż do chwili obecnej byłem zapewniany przez lokalnego dealera, że nic nie wie o faceliftingu, że te plotki są od lat i nie sprawdzają się, teraz nie bardzo w to wierzę. Uznając te zapowiadane modyfikacje jako pewne, czy Waszym zdaniem jest możliwa taka sytuacja - zamówienie teraz, a zanim zaczną to zamówienie procedować (podobno czas realizacji to 3 m-ce) - odbiór już MY2020 (skoro ma to nastąpić w XI)?
    Nie miej pretensji do dilerów. Oni z centrali nie dostają plotek. Przychodzą już konkretne informacje typu takie sa nowe wersje i cenniki.
    Mam kontakt z dilerem i znam kulisy.

    W Twojej sytuacji moim zdaniem nie ma szans na zamówienie teraz i otrzymanie auta MY2020 jeszcze w tym roku boz plotek wygląda na to, że będą nowe specyfikacje. Jedyna opcja jaką widzę to możesz szukać pierwszych modeli MY2020 dostarczonych do dilerów które być może w okolicy grudnia dotrą jako prezentacyjne.

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    widzę że [MENTION=75332]murder[/MENTION] napisał mniej więcej to co sam chciałem Ci odpisać, w skrócie jak dealearzy się dowiedzą to praktycznie jest ten sam moment jak wychodzi oficjalna informacja albo przynajmniej powszechna prasowa akcja (typu artykuły z targów/konferencji/prezentacji itp), stąd często jest tak, że jak jest jakaś nowość to taki entuzjasta wie więcej niż sprzedawca.
    jest jeszcze jedna sprawa. wyjdzie nowy infotainment - pytanie ile on ma niedoróbek/bugów. biorąc pod uwagę politykę updatowania firmwarów przez FCA to można mieć wątpliwości czy dobrze brać auto z pierwszych miesięcy po dużych zmianach, bo nie wiadomo czy FCA dotychczasowym klientom update udostępni (poza kampaniami nie udostępniają). z drugiej strony chwalą się że będzie (ale w USA, czy u nas?) zdalny update (o ile akurat dotyczył będzie firmwaru radia, bo to dotychczas było updatowane fizycznie przez USB). ktoś napisał tu na forum kiedyś, że mądry niemiec kupuje auto "stary" model, tuż przed wejściem nowego - są ku temu powody. ciężko podjąć dobrą decyzję - trzeba sobie zadać pytanie czy to nowe faktycznie nam jest potrzebne, czy może lepiej stare ale w miarę dopracowane.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-09-2019 o 22:33
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Do tej pory slyszalem, ze najwazniejsza jest data podpisania umowy leasing'owej i oplate wstepna tez odpiszesz jezeli data zaplaty FV bedzie jeszcze w tym roku.

    Ale popieram poprzedni wpis. "First Edition" zobowiazuje do wspierania producenta w fazie "troubleshooting and debugging".
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  6. #76
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Do tej pory slyszalem, ze najwazniejsza jest data podpisania umowy leasing'owej i oplate wstepna tez odpiszesz jezeli data zaplaty FV bedzie jeszcze w tym roku.
    Ja tak miałem z poprzednim autem dokładnie. Zamówiłem superba w grudniu 2015, a odebrałem w pod koniec września 2016!
    Leasing zacząłem w 2015, wpłata pierwsza poszła i już sobie rozliczałem ten leasing, a auta jeszcze długo nie było

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Jak tak miałem z Giulią właśnie: leasing podpisany i wpłata własna w starym roku, a auto dopiero w kwietniu kolejnego. Każdy ogarnięty dealer powinien to załatwić bez problemów.
    Pozdro,
    Bartas

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Info z sieci dilerskiej:
    Do 15 października można składać zamówienia na obecne modele. Zamówienia na MY2020 mają ruszyć na przełomie listopada / grudnia czyli tak jak szacowałem

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    A może wiadomo coś o zmianach zewnętrznych pojazdu np. światła (mijania, drogowe) - czy będą nadal tylko ksenonowe?, może jakieś zmiany mocy silnika?.

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    A może wiadomo coś o zmianach zewnętrznych pojazdu np. światła (mijania, drogowe) - czy będą nadal tylko ksenonowe?, może jakieś zmiany mocy silnika?.

    Jeśli liczysz na pełne LEDy to jeszcze nie ten lifting.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory