Strona 11 z 284 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w Giulii przelaczanie drogowych na mijania dziala tak sobie - pare razy probowalem, konczylo sie oslepianiem kierowcow np jadacych daleko z przodu albo czasem tych ktorzy gdzies sie z naprzeciwka wylonili i stad wiecej nie korzystam - nie jest to dopracowane.
    W żadnym aucie (czy to Audi, Opel, BMW) nie spotkałem się z super działaniem tego systemu (nie jeździłem z matriksami, może tam lepiej, chociaż wątpie).
    Też nie używam tego, bo co mi po systemie, który niby działa automatycznie a i tak muszę zwracać co chwilę uwagę, czy światła się zmienią, czy muszę sam to szybko zrobić.
    Pozdro,
    Bartas

  2. #102
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Wydaje mi się, mówimy o dwóch różnych systemach.
    Jeden to dostępny w Alfie, automatyczna zmiana świateł mijania na drogowe i odwrotnie kiedy kamera wyłapie światło.
    Drugi to asystent świateł, który polega na maskowaniu wiązki światła wycinkowo. Mamy dynamiczny rozdział światła, czyli tak jakbyśmy dalej jechali na długich, a światło jest jedynie wycięte w miejscu np. jadącego z naprzeciwka lub przed nami samochodu

  3. #103
    Użytkownik Świeżak Avatar McStadt
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-Tech 280KM Pb MY2019
    Postów
    71

    Domyślnie

    W mazdzie jest to jeden i ten sam system (ALH).

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    W żadnym aucie (czy to Audi, Opel, BMW) nie spotkałem się z super działaniem tego systemu (nie jeździłem z matriksami, może tam lepiej, chociaż wątpie).
    Też nie używam tego, bo co mi po systemie, który niby działa automatycznie a i tak muszę zwracać co chwilę uwagę, czy światła się zmienią, czy muszę sam to szybko zrobić.
    W Porsche działa to dobrze

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    W żadnym aucie (czy to Audi, Opel, BMW) nie spotkałem się z super działaniem tego systemu (nie jeździłem z matriksami, może tam lepiej, chociaż wątpie).
    Też nie używam tego, bo co mi po systemie, który niby działa automatycznie a i tak muszę zwracać co chwilę uwagę, czy światła się zmienią, czy muszę sam to szybko zrobić.

    Kwestia oceny. W Mondeo Full Ledy są nie dość, że skrętne, to działają idealnie, włącznie z przełączaniem. Nawet marka budżetowa potrafi coś zrobić lepiej niż premium.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  6. #106
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał McStadt Zobacz post
    Ta sytuacja jest nieco analogiczna do porównań manualnych i automatycznych skrzyń biegów, tj. wielu kierowców całe życie jeżdżących samochodami z ręcznymi przekładniami i zarzekających się, że nigdy nie przesiądą się na automat zmienia zdanie po pierwszym kontakcie z tą technologia.
    eeee no NIE Kwestia stylu jazdy. Czasem automat przeszkadza zamiast pomagać.

    Ja nie wiem co wy macie z tym oślepianiem. Ostatnio zrobiłem ponad 1500km na autostradach Polskich i Niemieckich. Różne warunki. Jazda nocna. Statystycznie pewnie mijałem wiele samochodów z ledami i tymi magicznymi systemami. Nikt mnie nie oślepiał. Żadnych problemów. Jak coś było nie tak to po prostu ktoś w jakimś gracie miał źle ustawione światła i powinna go policja zatrzymać.

    Tym systemem automatycznych długich bawiłem się ostatnio u siebie i też działa ok. Tzn czasem minimalnie za długo świeci ale to są ułamki sekund. Sam bym szybciej nie zgasił. Z resztą nie korzystam z tego bo nie widzę potrzeby. W mieście to się mija z celem. Na autostradzie normalne światła są wystarczające. Lasami jeżdżę rzadko i w sumie wolniej więc nie potrzebuję widzieć na kilometr.

    W ogóle nie widzę potrzeby używania długich podczas jazdy. Kiedy wy tego używacie? Ja tylko żeby ostrzegać o miśkach i jak ktoś zapomni włączyć świateł.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #107
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Pozostaje z cierpliwością czekać czym nas zaskoczą w listopadzie:

    https://www.automoto.it/news/alfa-ro...lvio-2020.html

    po zapowiadanych zmianach wydaje się, że Stelvio i Giulia zbliżą się do pojazdów wręcz doskonałych w swoim segmencie... szkoda tylko że sama pozycja marki jest mocno niepewna.

  8. #108
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    szkoda tylko że sama pozycja marki jest mocno niepewna.
    Ale niepewna w jakim sensie? Jak wiem że mówi się różne rzeczy ale po t co mówił ten gość z artykułu, to włożyli za dużo kasy jako koncern by się ot tak zawinąć. Za dużo kasy wpompowali w to wszystko łącznie z F1. Duże szanse na pewno pokładają w Tonale. Pożyjemy, zobaczymy, ale myślę że nawet jeżeli za jakiś czas, na pewno nie w przyszłym roku czy za dwa, Alfa jako marka zostanie sprzedana to i tak nie zniknie z rynku

    - - - Updated - - -

    http://www.alfaromeocrew.com/alfa-ro...2020-facelift/

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Even though there isn’t any official information from the company, we got some info regarding Alfa Romeo Giulia 2020 Facelift power train. The engine lineup is going to be the same with an addition of hybrid version, which could supposedly push out as much as 650HP.
    Że co? Artykuł z 12 września, pożyjemy, zobaczymy.

    Co do LEDów - przecież to jest często nienaturalne, zimne światło, w odróżnieniu od halogenowego które jest dużo zdrowsze dla człowieka. I mniej oślepia, LEDy często biją po oczach nawet jeśli są to zwykłe światła mijania.

    Tak jak pisał kolega [MENTION=73165]azar[/MENTION] - ja też praktycznie nie muszę używać długich jadąc w nocy, 35W ksenony bardzo dobrze oświetlają drogę.

  10. #110
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Czytając ten Włoski artykuł wnioskuję,że jednak możliwy jest facelifting wizualny. Miałem teraz kupić Giulie ale czekam na listopad z obgryzionymi paznokciami

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory