Strona 15 z 284 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Trochę poza tematem, ale skoro mowa o patriotyzmie - ciekawe jak wyszyłby badania preferencji politycznych Polaków - posiadaczy określonych marek samochodów

  2. #142
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Obserwując trendy wśród nabywców aut w naszym salonie (i słuchając tego, co ciekawego wygłaszają) mogę powiedzieć, że Polacy dzielą się na tych, którzy kochają auta niemieckie produkowane w Polsce, Turcji, na Węgrzech, w Hiszpanii czy Czechach, czasem nawet w Niemczech i na tych, którzy uznają tylko auta japońskie, również produkowane w różnych krajach europejskich lub USA. Oczywiście, są też zwolennicy aut włoskich - kupują w większości Fiata, niektórzy Ferrari i Maserati. A jak dowiadują się, że ja osobiście użytkuję już piątą Alfę (a nie auto marki, w której pracuję), to mówią, że muszę kochać tę markę, skoro jestem jej taki wierny. Chyba nie jestem patriotą

  3. #143
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Przed kupnem paska jechalem na jezdzie probnej Giulia i jest to samochod bardzo przestarzaly. Passat wielkoscia jest podobny i jest o wiele nowoczesniejszy.
    Tu się nie zgodzę. Owszem infotainment, wirtualne kokpity, systemy wspomagania, kamery 360, oświetlenia ambient itp to Alfa nawet na oczy nie widziała i jest przestarzała na poziomie 159 sprzed 15 lat.
    Co innego układ napędowy + silniki no i oczywiście zawieszenie i układ kierowniczy. Sory ale w tym temacie i przedziale cenowym nie ma konkurencji dla Giulii.

    Imho musiałeś jechać w korku na tej jeździe próbnej

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Jak sama nazwa wskazuje Volkswagen to samochód dla ludu, dla mas.
    No jeszcze wspomnij że garbus był na zlecenie Hitlera robiony. Mimo, że nie jestem za firmą VW to takie wytykanie nazwy jest bez sensu.
    Alfa ma w logo węża pożerającego człowieka. Też się do tego odniesiesz?

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A jak dowiadują się, że ja osobiście użytkuję już piątą Alfę
    Ja mam 8 ale nie uważam się za "patriotę". W ogóle patriotyzm odnosi się tylko do relacji w stosunku do ojczyzny więc o czym tu mowa?

    btw Nowy troll Będzie się działo
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #144
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja mam 8 ale nie uważam się za "patriotę". W ogóle patriotyzm odnosi się tylko do relacji w stosunku do ojczyzny więc o czym tu mowa?
    Myślę, że nie odczytałeś dobrze mojej wypowiedzi, tym bardziej że wyjałeś tylko jej fragment. Na koncu był uśmiech.

  5. #145
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super
    Postów
    102

    Domyślnie

    To że garbus to nic, sama idea Volkswagena była na wskroś narodowo- socjalistyczna. Powiedzmy sobie wprost ojcem założycielem tego koncernu, tej marki jest we własnej osobie Adolf Hitler.

    Herb Alfy? Piękny, historycznie nie ma się czego wstydzić, wąż z herbu zacnego, arystokratycznego rodu Viscontich, człowiek w paszczy to prawdopodobnie saracen - piękne nawiązanie do dni chwaly europejskiego rycerstwa z okresu wypraw krzyżowych.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #146
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Obserwując trendy wśród nabywców aut w naszym salonie (i słuchając tego, co ciekawego wygłaszają) mogę powiedzieć, że Polacy dzielą się na tych, którzy kochają auta niemieckie produkowane w Polsce, Turcji, na Węgrzech, w Hiszpanii czy Czechach, czasem nawet w Niemczech i na tych, którzy uznają tylko auta japońskie, również produkowane w różnych krajach europejskich lub USA. Oczywiście, są też zwolennicy aut włoskich - kupują w większości Fiata, niektórzy Ferrari i Maserati. A jak dowiadują się, że ja osobiście użytkuję już piątą Alfę (a nie auto marki, w której pracuję), to mówią, że muszę kochać tę markę, skoro jestem jej taki wierny. Chyba nie jestem patriotą
    Prosze sie nie gniewac, ze zalewam ten temat watkami geopolitycznymi. Niestety to nie ma znaczenia gdzie samochod/czesci sa produkowane. Wazne gdzie marża jest opodatkowana.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  7. #147
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Myślę, że nie odczytałeś dobrze mojej wypowiedzi, tym bardziej że wyjałeś tylko jej fragment. Na koncu był uśmiech.
    ok faktycznie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    To że garbus to nic, sama idea Volkswagena była na wskroś narodowo- socjalistyczna. Powiedzmy sobie wprost ojcem założycielem tego koncernu, tej marki jest we własnej osobie Adolf Hitler.

    Herb Alfy? Piękny, historycznie nie ma się czego wstydzić, wąż z herbu zacnego, arystokratycznego rodu Viscontich, człowiek w paszczy to prawdopodobnie saracen - piękne nawiązanie do dni chwaly europejskiego rycerstwa z okresu wypraw krzyżowych.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    XD wiedziałem, że podłapiesz temat Adolfa To taka barwna postać. Mająca się nijak do dzisiejszego VW.

    Historia historią ale zobacz co robi dzisiaj VW a co Alfa (2 nowe modele)
    Nawet głupiej swojej V8 nie mają a Giuliettę wykastrowali bo silniki nie spełniały norm

    Lubię tę markę ale ślepy nie jestem. Widzę gdzie jest konkurencja.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #148
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Ależ was poniosło z tą historią, a wszystko z powodu jednego gościa, który kupił sobie Passata (żeby nie było - szanuję jego wybór) i nie wiedzieć czemu, założył sobie konto na forum Alfy. Chyba tylko po to, żeby wyleczyć jakieś kompleksy, bo przecież nie z troski o przyszłość marki, której i tak nigdy nie kupi. Przejrzyjcie jego wpisy na forum i przestańcie karmić trolla
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 05-10-2019 o 20:08
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #149
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spk Zobacz post
    Przed kupnem paska jechalem na jezdzie probnej Giulia i jest to samochod bardzo przestarzaly. Passat wielkoscia jest podobny i jest o wiele nowoczesniejszy.

    Z AR zostana Ci tylko uzywki lub AR bedzie musiala podniesc znaczaco ceny bo kasy na badania i produkcje z nieba nie spadaja. Tylko jak juz teraz klienci nie chca na przestarzalego na oko o ok 12-15 lat produktu kupowac to co dopiero bedzie po podniesieniu cen 2 lub 3 krotnie aby rekompensowac zapasc i katastrofe w sprzedazy - ale to nie przejdzie wiec to koniec alfy. W pasku jest masa uslug online w tym aplikacje ktore sie lacza z samochodem (mialem dwie do B8) wiec znalezienie samochodu nie bedzie stanowic problemu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dopuszczasz myśl że są tacy ludzie, którzy nie chcą mieć jeżdżących tabletów, tylko samochody, które prowadzą sami bez asystentów i nianiek bo po prostu to lubią. Że są świadomi marki, znają jej historię, w każdym detalu potrafią odnaleźć nawiązania, smaczki i się tym cieszą. Że wynajdują byle pretekst żeby się przejechać swoim autem, a jak je zostawiają na parkingu to się za nim oglądają? Że wolą analogowe prawdziwe zegary zamiast udawanych na monitorze?

    To że większość słucha płyt CD i MP3 nie oznacza że nie ma miłośników winyli. Ty jesteś odbiorcą masówki, trudno o coś bardziej pospolitego niż produkty VAG, ktoś inny docenia oryginalność i wybierze Alfe. I tyle o tym.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  10. #150
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] może oczyścimy temat, bo od posta #128 nic o fejslifcie się nie dowiemy
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory