Strona 25 z 284 PierwszyPierwszy ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #241
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    został wyeliminowany jeśli jest podgrzewanie klosza (droższa lampa)? kumpel ma zwykły LED w Seacie Leonie, strasznie przeklina. Auto parkuje na zewnątrz, szronią się z zewnątrz klosze a padający śnieg nie rozpuszcza się i nic nie widzi podczas jazdy (jeździ do pracy rano, jak jeszcze jest ciemno w zimie)
    LED może i owszczem, ale z najwyższej półki. Jednak będzie kiepsko jak już po gwarancji coś się sknoci - cena zabije.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #242
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Ledy w Leonie to pisałem że porażka. To jest tak jak wsadzają Ledy do kompakta i to było wow, że full LED, ale jakie to już co innego, że każdy ksenon byłby lepszy.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    LED może i owszczem, ale z najwyższej półki.
    I to jest sentencja całej dyskusji, co już wcześniej pisałem. Tylko czy my dyskutujemy czy każdy LED jest lepszy od ksenona czy ogólnie technologia LED jest lepsza?
    Dalej twierdzę, że Ledy, ale pod warunkiem że dobre Ledy jeżeli chodzi bo barwę światła rozdział światła, możliwość selektywnego snopu światła z częściową separacją danych sekcji, uwarunkowanie rozdziału w zależności od prędkości, drogi (współpraca z danymi z nawigacji), możliwość dalszego rozwoju dają większe możliwości niż ksenon. Ok w przypadku awarii, właściwie naprawa nie istnieje, ale chyba nie mówimy o tym co jest tańsze w ewentualnej naprawie bo jeżeli mamy brać pod uwagę ten aspekt to chyba tradycyjne halogeny i to te bez soczewek biją wszystkie technologie na głowę

  3. #243
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Dlatego dla mnie LEDy to absolutnie zbędna rzecz w Giulii.

    1. Ksenony 35W doświetlają bardzo dobrze, miałem porównanie z paroma innymi LEDami (nie Audi). Giulia albo lepiej albo nie widziałem różnicy.
    2. Denerwuje mnie oślepianie LEDami typu matrix. Oślepiło mnie nie raz. Jak jadę autem to jest jakby mi ktoś zajączka puścił po oczach zanim się wygaszą. Jak np biegam wieczorem to auto jedzie i mi nap... po oczach cały/dłuższy czas.
    3. Jestem zdecydowanie za LEDami do świateł stop i kierunkowskazów - bo czynią auto widocznym w wielu warunkach.

    Poza tym jak AR zrobi LEDy, to powstanie temat na forum temat problemy z LEDami i dyskusja przeniesie się w inne miejsce

  4. #244
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Wracając do tematu liftingu, chociaż dużo to tu nie ma, zapętlone kilka ujęć

    https://www.youtube.com/watch?v=ZXzUFNpsXcs

  5. #245
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Tego własnie mi brakuje w Giuli (wskazniki doładowania i kW)
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  6. #246
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to najlepszą rzecza jaką mogliby zrobić odnośnie radia to CarPlay/Android Auto po WiFi zamiast kabla. To by bardzo usprawniło sprawę.

  7. #247
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION], dzięki za doprecyzowanie ;-)


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Wracając do tematu liftingu, chociaż dużo to tu nie ma, zapętlone kilka ujęć
    Od 1:35 widać AA na pełnym ekranie. Może w przy okazji zaktualizują soft w przedliftach...

  8. #248
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Przedlift raczej zostanie porzucony w niepamięc
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  9. #249
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Przedlift raczej zostanie porzucony w niepamięc
    zgłaszajcie na customer support potrzebę pełnego ekranu dla AA, moze jeszcze dadzą poprawkę - zgaduję że to zmiana jednej linii kodu a tym bardziej że demo w 2018r w Stelvio było z AA na całym ekranie, więc mają to przygotowane tylko nie odblokowują.


    Jeszcze słówko o LEDach Ja się tu zgadzam bardziej z [MENTION=75532]jml[/MENTION], xenon z AFS 35W jest bardzo dobry. Ledy matrixowe niestety oślepiają często. Co 35W mi wystarcza, ale można lepiej - są lepsze zamienniki niż to co wsadzają OEM - kolega [MENTION=34131]Dareek[/MENTION] mi wczoraj mówił że włożył "palniki" Osram Laser i świeci znacznie lepiej niż OEM - polecał bardzo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #250
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Żeby wyjasnić - nie jestem przeciwnikiem technologii LED ale jest ona niedopracowana - słaba trwałość w samochodach do tego niedoskonały system wygaszania poszczególnych modułów powoduje iż system owszem dla kierowcy działa w miarę ale innych jadących z przeciwka oślepia -szczególnie widać to na autostradach- system gubi się ponieważ pas przeciwny jest zbyt daleko w bok i system go nie rozpoznaje. żeby nie było różowo xenon tez w niektórych autach ma wtop jak np w Insignii gdzie im szybciej jedziemy tym wyżej podnosi snop światła.
    jak wspomniał [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] polecam palniki Osram-a Laser- mają o ok 30% grubsze bańki i więcej gazu - świecą dużo jaśniej.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory