Strona 35 z 284 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #341
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Suzumushi to tak jak z uruchamianiem samochodu na korbkę, prowadzeniem furmanki albo wypasaniem owiec, no już dzisiaj tego większość nie potrafi robić!

  2. #342
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    znak czasow, umiejetnosc parkowania bez kamery z tylu 4/8k i czujnikow z przodu, lub widoku auta z kamer 360 zanika
    za pare lat juz nikt tego nie bedzie umial
    tak jak dzisiaj zmienic biegu w niesynchronizowanej skrzyni ;]
    "miedzy gaz... aaa tak dziadek opowiadal kiedys przy swieczce na spotkaniu rodzinnym"
    Powiem więcej, też już coraz mniej ludzi potrafi polować z włócznią, rozpalać ogień za pomocą patyka lub uszyć jakieś wdzianko ze skóry.
    Nie wiem o co Wam chodzi z tym zdziwieniem, że auto za ponad 200 tys powinno mieć kamerę o porządnej rozdzielczości i tak nic by się nie stało gdyby również miało kamery 360. Ok zgoda takie ułatwienia rozleniwiają i mogą uwsteczniać, ale zawsze żeby nie "wypaść" z wprawy można sobie wsiąść do jakiegoś starszego auta o poćwiczyć.
    Nie jestem zwolennikiem postępu na siłę, ale wyposażenie auta w dodatki premium, kiedy marka chce za taką uchodzić to chyba nic złego.
    Jak czasem czytam, że to niepotrzebne, to to wymysł w ogóle, tamto to w ogóle dla nie wiem kogo, przecież kiedyś się bez tego żyło, to ja miałbym taki pomysł dla Alfy:
    Wypuszczenie limitowanej wersji np. Hardcore Alfisti limited edition, która w serii by miała z wyposażenia wnętrza, nawiew chociaż też nie wiem czy nie byłoby to zbytnim i niepotrzebnym rozpasaniem i w ten sposób wszyscy byliby zadowoleni

  3. #343
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cześć. Czy wiadomo kiedy otworzą konfiguratory do zamówienia na Giulię MY 2020 ?

  4. #344
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    znak czasow, umiejetnosc parkowania bez kamery z tylu 4/8k i czujnikow z przodu, lub widoku auta z kamer 360 zanika
    za pare lat juz nikt tego nie bedzie umial
    tak jak dzisiaj zmienic biegu w niesynchronizowanej skrzyni ;]
    "miedzy gaz... aaa tak dziadek opowiadal kiedys przy swieczce na spotkaniu rodzinnym"

    w
    Bo za parę/paręnaście lat takie umiejętności nie będą nam w ogóle potrzebne. Zgadzam się z Kurynio w 100%.

  5. #345
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Powiem więcej, też już coraz mniej ludzi potrafi polować z włócznią, rozpalać ogień za pomocą patyka lub uszyć jakieś wdzianko ze skóry.
    Nie wiem o co Wam chodzi z tym zdziwieniem, że auto za ponad 200 tys powinno mieć kamerę o porządnej rozdzielczości i tak nic by się nie stało gdyby również miało kamery 360. Ok zgoda takie ułatwienia rozleniwiają i mogą uwsteczniać, ale zawsze żeby nie "wypaść" z wprawy można sobie wsiąść do jakiegoś starszego auta o poćwiczyć.
    Nie jestem zwolennikiem postępu na siłę, ale wyposażenie auta w dodatki premium, kiedy marka chce za taką uchodzić to chyba nic złego.
    Jak czasem czytam, że to niepotrzebne, to to wymysł w ogóle, tamto to w ogóle dla nie wiem kogo, przecież kiedyś się bez tego żyło, to ja miałbym taki pomysł dla Alfy:
    Wypuszczenie limitowanej wersji np. Hardcore Alfisti limited edition, która w serii by miała z wyposażenia wnętrza, nawiew chociaż też nie wiem czy nie byłoby to zbytnim i niepotrzebnym rozpasaniem i w ten sposób wszyscy byliby zadowoleni
    Najlepiej jakby jeszcze wiatraczek w nawiewie świergotał, tak jak u mnie.

  6. #346
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Nie wiem jak w benzynie, ale u mnie w dieslu przy temperaturach ok. 20 stopni na zewnątrz i jeździe okolice 120-140 zawsze mam 5 kresek..
    updatowałeś kompy dopiero niedawno, może bazujesz na starych obserwacjach, albo oprócz kompa ABS nie updatowałeś IPC/BCM/ECU itp?o ile pamiętam to w pierwszych z 2016 często pokazywało 5kresek i ludzie zaniepokojeni jezdzili do ASO, no to zrobili kiedyś tam update to im pokazuje 3-4, no to też sie skarżą że jeżdżą na niedogrzanym. potem się dziwić że producenci albo likwidują całkowicie wskazanie temperatury, albo robią tak jak w Giulietcie od 70C do 95C pokazuje równo 90C (w 159 też coś takiego robili ale od ok 82C do 94C, ale ludzie jeździli np w zimie do ASO że im czasem ruszy się na wskazanie 85C (jakieś 80C w rzeczywistości), no to w GIulietcie już zrobili wersję bez niepokojenia kierowcy.
    zdecydujmy się co chcemy - prawdziwy wskaźnik rzeczywistej temperatury, czy tylko uspokajacz który zawsze po kilku minutach jazdy niezależnie od temperatury i stylu pokaże nam 4 kreski? ja tam wolę rzeczywisty, jeszcze żeby był analogowy jak w 159 tkach wolnossących ot byłaby bajka

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    znak czasow, umiejetnosc parkowania bez kamery z tylu 4/8k i czujnikow z przodu, lub widoku auta z kamer 360 zanika
    za pare lat juz nikt tego nie bedzie umial
    tak jak dzisiaj zmienic biegu w niesynchronizowanej skrzyni ;]
    "miedzy gaz... aaa tak dziadek opowiadal kiedys przy swieczce na spotkaniu rodzinnym"

    w
    powiem tak, w Giulii z kamerą i PDC przód/tył na parkingu manewruje mi się trudniej niż w 159 bez kamery, a 159tką z PDC trudniej niż np Polonezem bez żadnych systemów. AUta robią się pękate, słupki szerokie, szyby wysoko, jest coraz trudniej tym manewrować. I to nie chodzi o to żeby nie stuknąć jakiegoś auta czy przerysować felgi, ale żeby np nie zgnieść przechodzącego dziecka za autem - w nowych autach bez systemów jest to możliwe bo g..o widać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #347
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    W sumie chyba i tak wszystko wiadomo, ale w związku z zakończeniem embarga w dniu dzisiejszym, może kolega [MENTION=75332]murder[/MENTION] powie coś o swoich wrażeniach
    Sorki, nie miałem czasu na forum.
    Tak, było embargo ale wyciekły wcześniej informacje z Chin ;p

    Z informacji które już pewnie macie na prezentacji wspomnieli o tym, że są poprawione szyby. Ale nie umieścili tego w oficjalnych dokumentach. W moim odczuciu w aucie jest wyraźnie ciszej.

    Zmiany mocno na plus, poprawiona ergonomia. Wneka na telefon zmieści nawet phablet (sprawdzałem). Super że jest USB-C i zostawili zwykłe USB bo większość producentów przechodzi na USB-C i trzeba szukać przejściówki...

    Infotainment wygląda nowocześniej. Jak ktoś tu słusznie zauważył pojawiło się info o momencie obrotowym i ładowaniu turbiny i to się faktycznie przyda. Ekran taki sam, a wydaje się większy dzięki zmianom softwarowym. Gałki nowe, lepszej jakości. Dźwignia zmiany biegów w końcu taka jak potrzeba.

    Cup Holdery w Giulii bez klapki, w Stelvio z klapką.

    W Giulii przed Cup Holderami dodatkowe miejsce/schowek. Ręczny powędrował obok dźwigni zmiany biegów. Dzięki wnęce na telefon wygodniej otwiera się schowek.

    Auto ma autonomię Level 2, potrafi samodzielnie skręcać, zatrzymywać się i ruszać. Gdy puścimy kierownice pojawiają się komunikaty ostrzegawcze żółty a potem czerwony.

    Ogólnie wrażenie jest takie jak by się kupiło nowy telefon. Wszystko niby takie same a jednak nowsze ;p

    Autonomia nie popsuła samego prowadzenia auta, układ kierowniczy nadal jest super nie zrobił się sztuczny.

    Część bajerów pojawi się dopiero w połowie roku.

    Giulia Q ogólnie ma się pojawić za jakiś czas, podpytywałem off line i sugerują że gdzieś w okolicy pierwszego kwartału a na razie sprzedaż aut ze stocku.

  8. #348
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    updatowałeś kompy dopiero niedawno, może bazujesz na starych obserwacjach, albo oprócz kompa ABS nie updatowałeś IPC/BCM/ECU itp?o ile pamiętam to w pierwszych z 2016 często pokazywało 5kresek i ludzie zaniepokojeni jezdzili do ASO, no to zrobili kiedyś tam update to im pokazuje 3-4, no to też sie skarżą że jeżdżą na niedogrzanym. potem się dziwić że producenci albo likwidują całkowicie wskazanie temperatury, albo robią tak jak w Giulietcie od 70C do 95C pokazuje równo 90C (w 159 też coś takiego robili ale od ok 82C do 94C, ale ludzie jeździli np w zimie do ASO że im czasem ruszy się na wskazanie 85C (jakieś 80C w rzeczywistości), no to w GIulietcie już zrobili wersję bez niepokojenia kierowcy.
    zdecydujmy się co chcemy - prawdziwy wskaźnik rzeczywistej temperatury, czy tylko uspokajacz który zawsze po kilku minutach jazdy niezależnie od temperatury i stylu pokaże nam 4 kreski? ja tam wolę rzeczywisty, jeszcze żeby był analogowy jak w 159 tkach wolnossących ot byłaby bajka

    - - - Updated - - -



    powiem tak, w Giulii z kamerą i PDC przód/tył na parkingu manewruje mi się trudniej niż w 159 bez kamery, a 159tką z PDC trudniej niż np Polonezem bez żadnych systemów. AUta robią się pękate, słupki szerokie, szyby wysoko, jest coraz trudniej tym manewrować. I to nie chodzi o to żeby nie stuknąć jakiegoś auta czy przerysować felgi, ale żeby np nie zgnieść przechodzącego dziecka za autem - w nowych autach bez systemów jest to możliwe bo g..o widać.
    A propos Czujnik rzeczywistej temp mam w moto i tam pokazuje to co się dzieje z temp płynu do 1 stopnia dokładności.

  9. #349
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Sorki, nie miałem czasu na forum.
    Tak, było embargo ale wyciekły wcześniej informacje z Chin ;p

    Z informacji które już pewnie macie na prezentacji wspomnieli o tym, że są poprawione szyby. Ale nie umieścili tego w oficjalnych dokumentach. W moim odczuciu w aucie jest wyraźnie ciszej.

    Zmiany mocno na plus, poprawiona ergonomia. Wneka na telefon zmieści nawet phablet (sprawdzałem). Super że jest USB-C i zostawili zwykłe USB bo większość producentów przechodzi na USB-C i trzeba szukać przejściówki...

    Infotainment wygląda nowocześniej. Jak ktoś tu słusznie zauważył pojawiło się info o momencie obrotowym i ładowaniu turbiny i to się faktycznie przyda. Ekran taki sam, a wydaje się większy dzięki zmianom softwarowym. Gałki nowe, lepszej jakości. Dźwignia zmiany biegów w końcu taka jak potrzeba.

    Cup Holdery w Giulii bez klapki, w Stelvio z klapką.

    W Giulii przed Cup Holderami dodatkowe miejsce/schowek. Ręczny powędrował obok dźwigni zmiany biegów. Dzięki wnęce na telefon wygodniej otwiera się schowek.

    Auto ma autonomię Level 2, potrafi samodzielnie skręcać, zatrzymywać się i ruszać. Gdy puścimy kierownice pojawiają się komunikaty ostrzegawcze żółty a potem czerwony.

    Ogólnie wrażenie jest takie jak by się kupiło nowy telefon. Wszystko niby takie same a jednak nowsze ;p

    Autonomia nie popsuła samego prowadzenia auta, układ kierowniczy nadal jest super nie zrobił się sztuczny.

    Część bajerów pojawi się dopiero w połowie roku.

    Giulia Q ogólnie ma się pojawić za jakiś czas, podpytywałem off line i sugerują że gdzieś w okolicy pierwszego kwartału a na razie sprzedaż aut ze stocku.
    NIe wiesz kiedy będzie cennik na PL i kiedy można będzie zamawiać?

  10. #350
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    NIe wiesz kiedy będzie cennik na PL i kiedy można będzie zamawiać?
    Nie znam terminu, ale wiem że już trwają prace.

    - - - Updated - - -

    Szkoda trochę, że tego nie można samodzielnie skonfigurować. Zrobić sobie np. tryb N z usztywnieniem układu kierowniczego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ar1 (1).jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	43.1 KB
ID:	263783

    BTW
    Są nowe grafiki pojawiające się w momencie przełączania trybów DNA. Mi osobiście bardziej podobają się obecne, ale to kwestia gustu. Chcecie zobaczyć?

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory