Strona 48 z 284 PierwszyPierwszy ... 38394041424344454647484950515253545556575898148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #471
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    W innych firmach jest podobnie - też górują pakiety, stąd nie rozumiem tego narzekania. Każda firma ma swoja politykę i albo się ja akceptuje albo zmienia upodobania. Rozmawiałem i ja wczoraj o cenniku nowej Giulii i przy okazji wspomniałem że głębszy fl będzie w 2021 roku po wprowadzeniu Tonale do sprzedaży. Sprzedawca uśmiechnął się i powiedział że po mariażu PSA i FCA pod znakiem zapytania jest termin i czy w ogóle wprowadzony będzie Tonale. Ot takie plotki - a może i nie.

  2. #472
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To zależy, co dla kogo znaczy "dotychczas" Może nie wszyscy wiedzą/pamiętają, że jeszcze jak się kupowało w salonie 147/159, to pakiety służyły do optymalizacji kosztów zakupu i to zarówno dla klienta, jak i dla producenta, bo łączyły w sobie kilka sensownych opcji, które można było zamawiać osobno, ale w pakiecie wychodziły taniej, np. elektryczne szyby były łączone z ogrzewanymi lusterkami, bo i tak korzystały ze wspólnych wiązek, ale wtedy nikt nie pisał, że Alfa to auto premium.

    Dzisiaj, żeby posiadać w Giulii/Stelvio w pełni funkcjonalne lusterka, trzeba zamówić kilka pakietów, bo nie można ani pojedynczych opcji, ani też jednego wspólnego pakietu, zawierającego: ogrzewane lusterka, składane lusterka, elektrochromatyczne lusterka, a jeszcze osobno jest elektrochromatyczne lusterko środkowe i ten trójkącik w lusterku do ostrzegania, a na koniec karbonowe nakładki na lusterka. Policz sobie ile kasy trzeba wydać na dodatkowe pakiety, żeby nadal mieć jedną parę lusterek na zewnątrz i jedno lusterko w środku. Przy jednym pakiecie, nikt by tego nie zamówił za takie pieniądze. I tak się właśnie sprzedaje premium
    159tki obie miałem używane, nie śledziłem cenników aż tak dokładnie, choć masz rację, tak powinno być że pakiet jest optymalizacją zarówno dla producenta przy produkcji a dla klienta bo ma taniej zgrabny pakiet rzeczy które ze sobą grają razem. niektóre rzeczy w Giulii tak działają jako zgrabny pakiet, ale wiele jest zrobionych tak żeby nabrać 3 pakiety (braki i wymuszenia) i jeszcze dorzucić jakąś opcję. Dotychczas miałem na myśli od początku Giulii. Już w Stelvio było to ciut zgrabniej zrobione- np można było brać duży wyświetlacz bez konieczności kupienia navi za 10k.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    W innych firmach jest podobnie - też górują pakiety, stąd nie rozumiem tego narzekania. Każda firma ma swoja politykę i albo się ja akceptuje albo zmienia upodobania. Rozmawiałem i ja wczoraj o cenniku nowej Giulii i przy okazji wspomniałem że głębszy fl będzie w 2021 roku po wprowadzeniu Tonale do sprzedaży. Sprzedawca uśmiechnął się i powiedział że po mariażu PSA i FCA pod znakiem zapytania jest termin i czy w ogóle wprowadzony będzie Tonale. Ot takie plotki - a może i nie.
    pakiety górują, a nawet czasem praktycznie tylko w pakietach bierzesz opcje (np Kia Stonic którą teściowa chce kupić tak ma, tam nie ma pojedynczych opcji praktyzcnie - rzeczy typu lakier i felga, chyba nic lub niewiele więcej osobno, za to są ze 3 czy 4 pakiety, dość zgrabnie pomyślane.

    Co do sytuacji AR, to dzisiaj od kolegi właśnie słyszałem że gadał z Włochem który w FCA pracuje i tu audytuje w B-B firmy i jest nieciekawie bo zarząd FCA jest rozczarowany niską sprzedażą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #473
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    przedawca uśmiechnął się i powiedział że po mariażu PSA i FCA pod znakiem zapytania jest termin i czy w ogóle wprowadzony będzie Tonale. Ot takie plotki - a może i nie.
    No w to to już mi się nie chce wierzyć, pokazali ją w oficjalnym portfolio, który okroili z coupe i 8C, we wszystkich gazetach motoryzacyjnych jest jako premiera na 2020 rok, a tutaj raptem by nie było, przecież jak mają wprowadzić w 2020 to pewnie jest już praktycznie wszystko przygotowane i by nie wprowadzili? Takie pierdolety wydaje mi się.
    A lift głębszy Giulii i Stelvio też był uwzględniony już po fuzji

  4. #474
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co do sytuacji AR, to dzisiaj od kolegi właśnie słyszałem że gadał z Włochem który w FCA pracuje i tu audytuje w B-B firmy i jest nieciekawie bo zarząd FCA jest rozczarowany niską sprzedażą.
    Hehe Dobrzy są ). Nie ogarniają tego, że sprzedaż jest pochodną zarządzenia firmą/jej produktami. Może Zarząd FCA ruszyłby d..ę i np. skupił się na umożliwieniu zamawiania MY2020 - ponieważ koniec roku to świetny czas dla przedsiębiorców na zakupy. Kurynio słusznie zauważył, że w całej Europie - poza Włochami - są stare konfiguratory. No to może przekuliby rozczarowanie na działanie w postaci wdrożenia sprzedaży.

  5. #475
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    W innych firmach jest podobnie - też górują pakiety, stąd nie rozumiem tego narzekania. Każda firma ma swoja politykę i albo się ja akceptuje albo zmienia upodobania. Rozmawiałem i ja wczoraj o cenniku nowej Giulii i przy okazji wspomniałem że głębszy fl będzie w 2021 roku po wprowadzeniu Tonale do sprzedaży. Sprzedawca uśmiechnął się i powiedział że po mariażu PSA i FCA pod znakiem zapytania jest termin i czy w ogóle wprowadzony będzie Tonale. Ot takie plotki - a może i nie.
    Tonale to niestety/stety tylko inaczej umaszczony Jeep Compass, a więc koszt wprowadzenia do produkcji nie jest jakiś astronomiczny.
    Z Jeepa FCA nie zrezygnuje, ale Tonale to byłby odpowiednik Citorena c5 Aircross. C5 jest już w sprzedaży, do tego jest też DS, dla Tonale robi się w takim przypadku mało miejsca.

  6. #476
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Hehe Dobrzy są ). Nie ogarniają tego, że sprzedaż jest pochodną zarządzenia firmą/jej produktami. Może Zarząd FCA ruszyłby d..ę i np. skupił się na umożliwieniu zamawiania MY2020 - ponieważ koniec roku to świetny czas dla przedsiębiorców na zakupy. Kurynio słusznie zauważył, że w całej Europie - poza Włochami - są stare konfiguratory. No to może przekuliby rozczarowanie na działanie w postaci wdrożenia sprzedaży.
    zarząd FCA ogląda wykresy, metryki (np sztucznie wyprodukowane zadowolenia klientów z serwisu) są trochę oderwani od rzeczywistości ustalają i wychodzi jak wychodzi. Problem alfy poza brakami wyposażenia (bo niektórzy gadżeciaże chcą, w MY2020 będzie lepiej, ale to 4 lata spóźnione), to przede wszystkim brak zaufania klientów. tu niestety na każdym kroku klient który próbuje dać szansę alfie dostaje po pysku - w salonie, brak informacji/wiedzy/ludzi/demówki z przed 2-3 lat dziwnie wyposażone (bo też pakiety są jakie są - Veloce bez łopatek albo z jasnym drewnem i białą skórą itp), wielki problem przygotowania oferty najmu długoterminowego, swego czasu ceny najmu z kosmosu - typu 4tyś netto!/mc za doposażoną Super czy trochę doposażoną Veloce na przebieg 15tyś/rok dostawałem na początku 2018r a niby reklamowali że Giulia Super jużod tam 1599/mc. Problemy z systemem ofert/wyceny/konfiguratorów/cenników/brak aktualnego katalogu (nawet PDF z wersją Veloce pojawił się kiedy, chyba gdzieś dopiero w 2019r, nie?). Konfigurator z reguły ma błędy i braki, czegoś się nie da zrobić itp. System ofert/wycen dealerów znów ma swoje błędy/braki i znowu niejasności jakie auto tak naprawdę zamawiasz. Potem system FCA zamówień, i tam od nowa wpisywanie kodów - tez któregoś nie dało się wpisać (tu byłem dogadany że w razie czego jakby nie było w wyposażeniu to dealer mi dołoży jako wymianę części). jak zamawiałem nie dało się ustalić czy dostanę tył szerokie felgi czy wąskie (19" srebrne, tam nie było opcji extra series) - przyszła okazało się ze bez opcji jednak były szerokie.
    teraz serwis - co grzebią, to coś nie zmontują, podziubią, ułamią (mam np ślady klejenia zaczepów pod alu na tunelu), zostawiają połamane spinki w tunelu itp.

    niby jest co jakiś czas telefon - zapytanie o poziom zadowolenia z serwisu - na moje ze 20 kilka wizyt (bo ich cisnąłem o dopracownie auta; BTW jak auto po 2 latach produkcji może mieć ciągle dużo niedoróbek) to jakoś nigdy nie zadzwonili - dzwonili (pewnie celowo) tylko o wizyty standardowe - 3x, raz jak byłem pierwszy raz to problem nie był rozwiązany, sprawa ledwo w toku, potem po przeglądzie (np to OK) i potem po ponadprogramowej wymianie oleju (to też było OK). Nie dzwonili wtedy kiedy źle złożyli, porysowali, itp.

    Jak na wymianę radia można czekać 5 miesięcy od daty zamówienia go przez ASO, a wcześniej na decyzję o wymianie bujać się z 5 razy, pisać, dzwonić, przez 3 miesiące? a wystarczyłoby żeby mi w tamtym czasie dali nowszy firmware MV072 do radia - ale Włosi odmawiali - no to wywalczyłem nowe radio (super dla nich biznes).

    Dlaczego nie chcą wgrywać poprawek - wiele ASO nie daje nic ponad kampanie - trzeba ich sprytnie zmuszać - np skarżyć się że coś nie działa czasem (Wiedząc że jest poprawka)?

    Do tego dołożyli SGW - moim zdaniem to nielegalne, ale nikt nie zbierze się do kupy i nie zrobi im jakiejś afery na wysokim szczeblu (ja pisałem swego czasu i właściwie kłuciłem się z Customer Support o wymontowanie tego badziewia z mojego auta - w końcu zrobiłem bypass i mam ich gdzieś).

    Dlaczego do dzisiaj nic nie zrobili z tym gównianym systemem inteligentnego alternatora - na całym świecie od początku ludzie mają problemy z akumulatorami, bo przy wielu trybach użytkowania auta, ten system się nie sprawdza, stąd niedoładowany aku, potem błędy czy coś nie działa. A opinia leci w necie i rujnje markę bo auto znów do ASO czy na lawetę. Za granicą, nie dla fana marki, laweta w 1 roku użytkowania to już klient stracony.

    Problemy z autami zastępczymi - w BB jest polityka nie dawać - serwis na 30 stanowisk, 2 autka niskiej klasy - praktycznie nigdy niedostępne. Mimo zapisów gwarancji, nigdy nie wynajmą Ci auta z wypożyczalni - bo to kosztuje - jak się burzysz to po stracie 1h dadzą Ci jakieś dla dziennikarzy czy coś takiego - ale dostałem np Fiata Doblo - wyobrażacie sobie! Jakąś telepiącą się puszkę a na serwisie zostawiłem 0.5 roczne auto za ponad 230tys. Większość razy jednak wracałem na swój koszt taksówką.

    Wiele takich możnaby pisać. A mają świetny samochód, trochę dopracować konfig, system sprzedaży, oferty finansowania i mocno pracować i kontrolować jak działają serwisy - incognito i przepytywać klientów o różne wnioski. Chętnie bym spędził 1h na wypełnianiu jakieś dupnej ankiety z całokształtu, możnaby z tego wiele wyciągnąć nauki. Przez te 3.5 roku już by wiele osiągnęli i sprzedaż by rosła, ale oni dalej egzystują i markują premium niestety.

    Ale się rozpisałem....
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #477
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Ale się rozpisałem....
    Podpisuję się pod tym co napisałeś rękami i nogami.

  8. #478
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Ja czekam na debiut konfiguratora i będę myślał dalej o Giulii lub szukał używki do skutku, bo auto jest znakomite, ale pamietam do dzisiaj wycieczkę do salonów Audi, Porsche, mercedesa, Volvo i Alfy w 1 dzień.

    W Audi i Volvo super obsługa, jedno moje spojrzenie na XC90 i od razu propozycja sprzedawcy „Możemy Panu takie XC90 T8(!!) udostępnić na weekend”. Szczena mi opadła.

    W BMW pełna kultura, czułem się jak gość, miła rozmowa, pogmeralem sobie tapicerki w próbkach, lakiery, powsiadalem do różnych beemek. Wziąłem na jazdę próbną F30 w hybrydzie. Byłem zaskoczony, gdy sprzedawca żywo zachęcał mnie do jazdy ponad 180 na obwodnicy Wrocławia.

    W Porsche sprzedawca miał na ręku Breitlinga, czułem się trochę jak intruz, ale super wrażenie zrobił na mnie konfigurator do 718. Gruba książka, super jakość.

    We Wrocławiu mercedes postawił olbrzymi salon. Na parterze auta „codzienne”, na pietrze same AMG i klasyki. Można robić zdjęcia, takie robią wrażenie.

    W Alfie? W salonie stała jedna sztuka Business Giulii i to tyle. Schowek (ten przed gałką zmiany biegów) chyba wypadł z szyn i latał na wszystkie strony. Na pytanie o konfigurator i kolory dostałem ksero... w czerni i bieli.


    Z drugiej strony, najpierw się pośmiałem, ale zaraz potem się przejechałem, a następne dwa dni nie mogłem zasnąć, takie wrażenie zrobiła na mnie Giulia
    Potem zobaczyłem vesuvio z czerwonym wnętrzem i zachorowałem, hehe
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 10-12-2019 o 16:39

  9. #479
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    Podpisuję się pod tym co napisałeś rękami i nogami.
    Ja też.

  10. #480
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Wicie rozumicie, robienie pieniedzy niestety nie polega na robieniu wszystkim "dobrze". Dla "biznesmenow" mistrzostwem swiata jest sprzedanie produktu ktorego nie ma. Wiec ja sie nie dziwie dlaczego jest taka polityka firmy FCA i pewnie oni na gorze tez to wiedza. A ze narzekaja, ze mala sprzedaz? Moj zarzad co roku narzeka na coraz mniejszy przychod ale co roku nic sie w firmie nie zmienia oprocz liczby pracownikow. Ich tylko interesuje dywidenda.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory