Strona 49 z 284 PierwszyPierwszy ... 39404142434445464748495051525354555657585999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #481
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Problemy z autami zastępczymi - w BB jest polityka nie dawać - serwis na 30 stanowisk, 2 autka niskiej klasy - praktycznie nigdy niedostępne. Mimo zapisów gwarancji, nigdy nie wynajmą Ci auta z wypożyczalni - bo to kosztuje - jak się burzysz to po stracie 1h dadzą Ci jakieś dla dziennikarzy czy coś takiego - ale dostałem np Fiata Doblo - wyobrażacie sobie! Jakąś telepiącą się puszkę a na serwisie zostawiłem 0.5 roczne auto za ponad 230tys. Większość razy jednak wracałem na swój koszt taksówką.
    To wyjątkowego pecha miałeś.
    1szy raz 500x (ok d.. nie urywa, ale serwis przepraszał za klasę samochodu)
    2gi raz nówka glc
    3ci raz nówka gla
    Bez proszenia, bez problemów. Sami zaproponowali w serwisie

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  2. #482
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Epsonix - naprawdę kochasz markę. Respect!

  3. #483
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Odnośnie aut zastępczych też jakoś nie miałem problemów. Raz jak akcja na ACC się wykrzaczyła dostałem bez gadania i jeszcze przepraszali Cherokee V6, jak zaprowadziłem na wymianę oleju, bo jechałem do pracy dostałem (w sumie najgorsze) tipo, jak na czujnik GPF dostałem Giuliette Veloce, zatem akurat w moim przypadku i jak dla mnie zupełnie ok.
    Jednak o jeżeli chodzi o kwestię ogólnego wrażenia salonów to na pewno w porównaniu do konkurencji tej premium, widać różnicę

  4. #484
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    zarząd FCA ogląda wykresy, metryki (np sztucznie wyprodukowane zadowolenia klientów z serwisu) są trochę oderwani od rzeczywistości ustalają i wychodzi jak wychodzi. Problem alfy poza brakami wyposażenia (bo niektórzy gadżeciaże chcą, w MY2020 będzie lepiej, ale to 4 lata spóźnione), to przede wszystkim brak zaufania klientów. tu niestety na każdym kroku klient który próbuje dać szansę alfie dostaje po pysku - w salonie, brak informacji/wiedzy/ludzi/demówki z przed 2-3 lat dziwnie wyposażone (bo też pakiety są jakie są - Veloce bez łopatek albo z jasnym drewnem i białą skórą itp), wielki problem przygotowania oferty najmu długoterminowego, swego czasu ceny najmu z kosmosu - typu 4tyś netto!/mc za doposażoną Super czy trochę doposażoną Veloce na przebieg 15tyś/rok dostawałem na początku 2018r a niby reklamowali że Giulia Super jużod tam 1599/mc. Problemy z systemem ofert/wyceny/konfiguratorów/cenników/brak aktualnego katalogu (nawet PDF z wersją Veloce pojawił się kiedy, chyba gdzieś dopiero w 2019r, nie?). Konfigurator z reguły ma błędy i braki, czegoś się nie da zrobić itp. System ofert/wycen dealerów znów ma swoje błędy/braki i znowu niejasności jakie auto tak naprawdę zamawiasz. Potem system FCA zamówień, i tam od nowa wpisywanie kodów - tez któregoś nie dało się wpisać (tu byłem dogadany że w razie czego jakby nie było w wyposażeniu to dealer mi dołoży jako wymianę części). jak zamawiałem nie dało się ustalić czy dostanę tył szerokie felgi czy wąskie (19" srebrne, tam nie było opcji extra series) - przyszła okazało się ze bez opcji jednak były szerokie.
    teraz serwis - co grzebią, to coś nie zmontują, podziubią, ułamią (mam np ślady klejenia zaczepów pod alu na tunelu), zostawiają połamane spinki w tunelu itp.

    niby jest co jakiś czas telefon - zapytanie o poziom zadowolenia z serwisu - na moje ze 20 kilka wizyt (bo ich cisnąłem o dopracownie auta; BTW jak auto po 2 latach produkcji może mieć ciągle dużo niedoróbek) to jakoś nigdy nie zadzwonili - dzwonili (pewnie celowo) tylko o wizyty standardowe - 3x, raz jak byłem pierwszy raz to problem nie był rozwiązany, sprawa ledwo w toku, potem po przeglądzie (np to OK) i potem po ponadprogramowej wymianie oleju (to też było OK). Nie dzwonili wtedy kiedy źle złożyli, porysowali, itp.

    Jak na wymianę radia można czekać 5 miesięcy od daty zamówienia go przez ASO, a wcześniej na decyzję o wymianie bujać się z 5 razy, pisać, dzwonić, przez 3 miesiące? a wystarczyłoby żeby mi w tamtym czasie dali nowszy firmware MV072 do radia - ale Włosi odmawiali - no to wywalczyłem nowe radio (super dla nich biznes).

    Dlaczego nie chcą wgrywać poprawek - wiele ASO nie daje nic ponad kampanie - trzeba ich sprytnie zmuszać - np skarżyć się że coś nie działa czasem (Wiedząc że jest poprawka)?

    Do tego dołożyli SGW - moim zdaniem to nielegalne, ale nikt nie zbierze się do kupy i nie zrobi im jakiejś afery na wysokim szczeblu (ja pisałem swego czasu i właściwie kłuciłem się z Customer Support o wymontowanie tego badziewia z mojego auta - w końcu zrobiłem bypass i mam ich gdzieś).

    Dlaczego do dzisiaj nic nie zrobili z tym gównianym systemem inteligentnego alternatora - na całym świecie od początku ludzie mają problemy z akumulatorami, bo przy wielu trybach użytkowania auta, ten system się nie sprawdza, stąd niedoładowany aku, potem błędy czy coś nie działa. A opinia leci w necie i rujnje markę bo auto znów do ASO czy na lawetę. Za granicą, nie dla fana marki, laweta w 1 roku użytkowania to już klient stracony.

    Problemy z autami zastępczymi - w BB jest polityka nie dawać - serwis na 30 stanowisk, 2 autka niskiej klasy - praktycznie nigdy niedostępne. Mimo zapisów gwarancji, nigdy nie wynajmą Ci auta z wypożyczalni - bo to kosztuje - jak się burzysz to po stracie 1h dadzą Ci jakieś dla dziennikarzy czy coś takiego - ale dostałem np Fiata Doblo - wyobrażacie sobie! Jakąś telepiącą się puszkę a na serwisie zostawiłem 0.5 roczne auto za ponad 230tys. Większość razy jednak wracałem na swój koszt taksówką.

    Wiele takich możnaby pisać. A mają świetny samochód, trochę dopracować konfig, system sprzedaży, oferty finansowania i mocno pracować i kontrolować jak działają serwisy - incognito i przepytywać klientów o różne wnioski. Chętnie bym spędził 1h na wypełnianiu jakieś dupnej ankiety z całokształtu, możnaby z tego wiele wyciągnąć nauki. Przez te 3.5 roku już by wiele osiągnęli i sprzedaż by rosła, ale oni dalej egzystują i markują premium niestety.

    Ale się rozpisałem....
    Niestety to jest prawda ...
    Jak dla mnie nie dopracowany samochód i fatalny serwis.

    Ja miałem takie auta zastępcze:
    AR mito x2
    Toyota Rav dwa tygodnie
    BMW x4 trzy tygodnie
    Jeep Compas x2
    I to wszystko w dwa lata


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Peterr ; 10-12-2019 o 23:13

  5. #485
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Spoczko minuta przewijania i ...chyba nie z przymiotnikami piszemy razem

  6. #486
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ja miałem takie auta zastępcze:
    AR mito x2
    Toyota Rav dwa tygodnie
    BMW x4 trzy tygodnie
    Jeep Compas x2
    I to wszystko w dwa lata
    Tego się najbardziej boję. Dostać SUV'a, jako auto zastępcze.

  7. #487
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Jak dla mnie nie dopracowany samochód i fatalny serwis.
    co do niedopracowania, to na dzień dzisiejszy pewnie jest całkiem OK - widzę to po tym jak przeszedłem jakieś kampanie, poupdatowali wszystko, coś kazałem wymienić. tylko długo to trwało i niepotrzebnie sciągało mnie do serwisu i zabierało czasi i naruszało nerwy. kupowałem auto po 2 latach produkcji, sądziłem że będzie lepiej. no ale jak auto projektowali 2 lata i to włosi, to jednak z perspektywy czasu można się tego było spodziewać.
    oczywiście na forum wielu się znajdzie co powiedzą ja mam auto z 2016 czy 2017r, nie bywałem w serwisie, super itp. tylko oni nie mają takich wymagań - ja piszę o problemie z opadającą klapą w Giulii, goście ździwko, przy okazji spotkania sprawdzę w ich aucie, to samo co u mnie było. ja sobie wywalczyłem mocniejsze sprężyny, ale mi to było potrzebne - bagażnik używany codziennie - reszta nie zauważyła problemu - pewnie nie wkładała wózka dziecięcego a szczególnie nie parkuje pod górkę pod domem. to taki przykład, jeden z wielu (wiele osób uważało że mój egzemplarz jest jakiś felerny, tak naprawdę tylko kupa niedopracowań - awarii nie ma, jednak ze 20 wizyt w ASO żeby dopracować samochód to dużo (pierwsze 8mcy posiadania, od tego czasu spokój)).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #488
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    To wyjątkowego pecha miałeś.
    1szy raz 500x (ok d.. nie urywa, ale serwis przepraszał za klasę samochodu)
    2gi raz nówka glc
    3ci raz nówka gla
    Bez proszenia, bez problemów. Sami zaproponowali w serwisie

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka
    no moze ty masz po prostu szczescie
    mi nigdy nie zaproponowano auta zastepczego, a nawet jak zapytalem przy ostatniej naprawie (umówionej z góry) to nie mieli nic na placu
    totalna porażka imho.

    w

  9. #489
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    no moze ty masz po prostu szczescie
    mi nigdy nie zaproponowano auta zastepczego, a nawet jak zapytalem przy ostatniej naprawie (umówionej z góry) to nie mieli nic na placu
    totalna porażka imho.

    w
    No ale to zależy co naprawiasz. Jak naprawa gwarancyjna to mają obowiązek. Jak wymiana oleju czy inna eksploatacja, albo coś z winy użytkownika to już nie. Chyba że masz jakiś specjalny pakiet wykupiony.

    Ja czekam właśnie na telefon z GAMu Długołęka odnośnie auta zastępczego (do sprawdzenia aku i długie w lampie lewej nie świecą), zobaczymy (obiecali zastępcze i podeszli profesjonalnie). W ADF Wrocław kręcili nosem zawsze, raz dostałem Tipo na jeden dzień. Generalnie podejście - nie ma i co nam pan zrobisz?

  10. #490
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Wziąłem na jazdę próbną F30 w hybrydzie. Byłem zaskoczony, gdy sprzedawca żywo zachęcał mnie do jazdy ponad 180 na obwodnicy Wrocławia.
    Pan sprzedawca mnie też zachęcał do pociśnięcia Alfą. Tylko problem jest taki ,że w razie jakiegoś zdjęcia z fotoradaru to właściciel poda Ciebie jako tego kto cisnął 180kmh. Chyba,że wsiedliście sobie ot tak, prosto z parkingu bez podpisywania umowy użyczenia, wtedy mogą Cię tylko zatrzymać "na gorącym" co też widywałem na rzeczonej obwodnicy .
    Ja czekam właśnie na telefon z GAMu Długołęka odnośnie auta zastępczego (do sprawdzenia aku i długie w lampie lewej nie świecą), zobaczymy (obiecali zastępcze i podeszli profesjonalnie). W ADF Wrocław kręcili nosem zawsze, raz dostałem Tipo na jeden dzień. Generalnie podejście - nie ma i co nam pan zrobisz?
    Ja czekam na telefon z GAM-u od lipca 2018 czy można wpłacać zaliczkę na auto.To Twoja stała pod ADF w tamtym tygodniu? Masz X w rejestracji?
    Ostatnio edytowane przez kutulu ; 11-12-2019 o 12:50

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory