Strona 50 z 284 PierwszyPierwszy ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #491
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    no moze ty masz po prostu szczescie
    mi nigdy nie zaproponowano auta zastepczego, a nawet jak zapytalem przy ostatniej naprawie (umówionej z góry) to nie mieli nic na placu
    totalna porażka imho.

    w
    Wojtek, jak ktoś z serwisu jest na forum i zobaczył co masz w garażu to swierdzili,że sobie poradzisz

    Gdzie serwisujesz?

  2. #492
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    To mnie najbardziej denerwuje w Alfa Romeo. Zrobili naprawdę dobry samochód, a zachowują się jakby to mieli to gdzieś i ustawili się w pozycji chłopca do bicia, bo w sumie to nigdy nie sprzedamy tyle co BMW to po co się starać i udawać jakieś tam premium. Lepiej serwisować to na sali razem z Ducato, a ludzi olewać, bo im mniej kupi to mniej problemów potem. Z takich śmiesznych historii to kiedyś zmieniali mi opony 4h... bo to wiecie maszyna się popsuła, Ducato było w kolejce Hah, aż się sam uśmiecham teraz do siebie. No ale że Doblo nawet nie dostałem na zastępcze...
    Nawet nie wiecie jak się ucieszyłem z tego liftingu. Oddałem ostatnio swoje Veloce do leasingu i byłem zdecydowany na tą nową. Czekam tak od listopada. Tracę nadzieję że uda się cokolwiek skonfigurować do świąt. A samochodu potrzebuję na już. Śmieszne jest to że przy nadziei trzyma mnie dealer Tak dealer, z którym mam dobry kontakt, widzę że się stara - to ten sam który sprzedawał mi poprzednią Veloce. Chciałem złożyć konfig pod siebie i zachować samochód na dłużej tym razem bo dlaczego nie? Ale nie, nie zrobię tego, bo nie ma cenników, nie wiadomo jakie finansowanie i jakie rabaty sobie Włosi wymyślą. Może coś będzie przed nowym rokiem, może nie. Nikt nic nie wie.
    Nie chcę nawet mi się pisać, że konkurencja lepiej wszystko ogarnia, podstawia samochód do testu czy odpowiada na wszystkie nawet najdrobniejsze pytania, bo to jak kopanie leżącego, zresztą wszystko zostało już powiedziane.
    Drażni mnie to niesamowicie, bo żeby kupić Alfę, to trzeba nastawić się na bieg z przeszkodami a co dopiero mówić o serwisowaniu. A to przecież takie fajne samochody!

  3. #493
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    To mnie najbardziej denerwuje w Alfa Romeo. Zrobili naprawdę dobry samochód, a zachowują się jakby to mieli to gdzieś i ustawili się w pozycji chłopca do bicia, bo w sumie to nigdy nie sprzedamy tyle co BMW to po co się starać i udawać jakieś tam premium. ...
    Drażni mnie to niesamowicie, bo żeby kupić Alfę, to trzeba nastawić się na bieg z przeszkodami a co dopiero mówić o serwisowaniu. A to przecież takie fajne samochody!
    Może właśnie taka jest ich strategia marketingowa?
    Jak się klient już tak nachodzi, naprosi, postara, zostanie z buta portaktowany… to w końcu jak kupi to radości nie ma końca ;p

  4. #494
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Tak, Michau i Murder macie racje, ja bym dodał tylko że Alfa to geniusze. Po prostu znaleźli niszę i celują w osoby ze skłonnościami masochistycznymi

  5. #495
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Zainspirowany bezapelacyjnym geniuszem pracowników AR postanowiłem podrążyć i sprawdzić, jaka jest rzeczywista pojemność bagażnika Giulii. Wydaje się, że te 480l to pobożne życzenia ;-)
    Wychodzi na to, że tak jest w istocie.
    Wymiary maksymalne wymiary podłogi z pominięciem wnęki po lewej stronie to ok. 940 mm x1000 mm. Wysokość bagażnika, przed belką przy tylnej kanapie, to ok. 475 mm. Wynika z tego, że nawet z pominięciem belki oraz elementów ograniczających przestrzeń bagażnika przy oparciu tylnej kanapy, pojemność bagażnika, to 446,5 l. Do tego dochodzi schowek po lewej stronie bagażnika - powiedzmy dodatkowe 14 l, czyli razem 460,5 l. Po odjęciu elementów ograniczających przestrzeń bagażową zostanie ok 430-440 l. Ja nie wiem, skąd oni wzięli te deklarowane 480 l

    Zresztą Niemcy z ADAC też się nie popisali w obliczeniach, a tacy dokładni niby

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kofferraum_xl.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	15.5 KB
ID:	264400

    Wyszło im 300 l

  6. #496
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Tak, Michau i Murder macie racje, ja bym dodał tylko że Alfa to geniusze. Po prostu znaleźli niszę i celują w osoby ze skłonnościami masochistycznymi
    Nisza jak to nisza - nie jest zbyt duża

    https://www.forum.alfaholicy.org/for...e_dzieje_.html

  7. #497
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Swego czasu w motorze były tabele pomiarowe wielkości bagażnika zgodnie z normą VDA.
    Wychodzi, że prawie wszyscy producenci zawyżają o 20-30% oraz do pojemności bagażnika wliczają wnękę na koło zapasowe (bez koła).
    Dość ciekawie można też porównać wielkość bagażnika przez firmę, która sprzedaje torby do konkretnych modeli.
    Z niego wychodzi że do Giuli można zapakować podobną ilość (objętość) toreb jak do Giulietty.

  8. #498
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Z niego wychodzi że do Giuli można zapakować podobną ilość (objętość) toreb jak do Giulietty.
    Tak to mniej więcej wygląda. Kupiłem takie torby (Kjust). Łączna pojemność toreb to dumne 276 l plus mały worek do wnęki po lewej stronie.
    Tak czy inaczej zostaje sporo miejsca nad i trochę pod dużymi torbami - one wchodzą pod belkę w głębi bagażnika, więc.

  9. #499
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170, Toyota GT86
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Z niego wychodzi że do Giuli można zapakować podobną ilość (objętość) toreb jak do Giulietty.
    Ja robiłem przymiarki.. I z całą rodziną sie zapakuje do Giulietty, a do Giuli juz nie (mowa o bagazniku)

  10. #500
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Tak, mebli w Giulii się nie przewiezie, a na wakacje to chyba bagażnik dachowy trzeba bedzie rodzinie sprawić... Ja 99,9% czasu jeżdzę bez większych bagaży lub wręcz solo. Z żoną i dziećmi + bagaże to ze 2x w roku. Czy dorobienie kamery cofania jest po zakupie możliwe i opłacalne?

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory