Strona 94 z 284 PierwszyPierwszy ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104144194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #931
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], fizyka fizyką jasne masz rację, ale np. jechałem ds7 crossback i ten system moim zdaniem działał
    Co do konfiguracji na niemieckiej stronie, Stelvio Veloce z podobnym wyposażeniem co mam u siebie plus ten pakiet cisza, wyszedł 71450 EUR, to troszkę daje... Powiem szczerze że bez porządnego rabatu to w tej cenie nie spodziewam się kolejek...

  2. #932
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Co do konfiguracji na niemieckiej stronie, Stelvio Veloce z podobnym wyposażeniem co mam u siebie plus ten pakiet cisza, wyszedł 71450 EUR, to troszkę daje... Powiem szczerze że bez porządnego rabatu to w tej cenie nie spodziewam się kolejek...
    Widać, że powoli wypełniają lukę cenową między Veloce a Q
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #933
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], fizyka fizyką jasne masz rację, ale np. jechałem ds7 crossback i ten system moim zdaniem działał
    Co do konfiguracji na niemieckiej stronie, Stelvio Veloce z podobnym wyposażeniem co mam u siebie plus ten pakiet cisza, wyszedł 71450 EUR, to troszkę daje... Powiem szczerze że bez porządnego rabatu to w tej cenie nie spodziewam się kolejek...
    Też w tym tygodniu testowałem DSy i faktycznie cicho tam, ale za sprawą czego to nie wiem.
    Jeden z dealerów choć przyznał, że nie wie, to też snuje przypuszczenia z tymi głośnikami. A może ma to jakąś angielską nazwę własną i wrzucone w google coś się wyjaśni?

  4. #934
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Też byłem sceptyczny jak Epsonix, ale szybkie wyszukanie "active noise cancellation in a car" pokazało parę ciekawych rezultatów.

    Wygląda na to, że coś takiego jest dostępne od ok. 2 lat w Jeep Wrangler (przynajmniej w USA) i to w połączeniu z dodatkowym laminowaniem szyby czołowej (https://www.jlwranglerforums.com/for...ngler-jl.2219/), więc może coś jest na rzeczy

  5. #935
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Tak z ciekawości skonfigurowałem 3 auta (Alfa na niemieckim konfiguratorze), starałem się wybrać takie samo wyposażenie, jak w Stelvio Veloce, możemy przyjąć, że wyposażenie jest na takim samym poziomie. Ceny bez rabatów, Alfy po przeliczeniu po kursie EURO - 4,24
    Stelvio Veloce 280 KM (0-100km/h) - 5,7 s - 302 948 zł
    Porsche Macan 245 KM (0-100km/h) -6,7 s - 366 697 zł
    BMW X4 30i 252 KM (0-100km/h) -6,4 s - 331 165 zł

  6. #936
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak z ciekawości skonfigurowałem 3 auta (Alfa na niemieckim konfiguratorze), starałem się wybrać takie samo wyposażenie, jak w Stelvio Veloce, możemy przyjąć, że wyposażenie jest na takim samym poziomie. Ceny bez rabatów, Alfy po przeliczeniu po kursie EURO - 4,24
    Stelvio Veloce 280 KM (0-100km/h) - 5,7 s - 302 948 zł
    Porsche Macan 245 KM (0-100km/h) -6,7 s - 366 697 zł
    BMW X4 30i 252 KM (0-100km/h) -6,4 s - 331 165 zł
    Biorę Stelvio. Macan za drogi, a X4 wygląda z tyłu jak kupa :/

  7. #937
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No już nie wspominałem o tym jak co wygląda bo to kwestia indywidualna, wybrałem dwa najbardziej wydaje mi się auta w stylu stelvio. Macan jest ok, ale biorąc pod uwagę osiągi to trzeba by było brać Macan S, a to już kosmos cenowy(spokojnie można kupić Quadrifoglio w tej cenie, a i przy zwykłym łatwo podwoić cenę bazową przez dodatki. Nowe X4 wygląda z tyłu gorzej jak kupa jak dla mnie, wcześniejsze było o wiele ładniejsze.
    A taka jeszcze ciekawostka, we Włoszech Stelvio na konfiguratorze z tymi samymi opcjami wychodzi ponad 2000 EURO drożej niż w Niemczech
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 18-01-2020 o 09:17

  8. #938
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    Też byłem sceptyczny jak Epsonix, ale szybkie wyszukanie "active noise cancellation in a car" pokazało parę ciekawych rezultatów.

    Wygląda na to, że coś takiego jest dostępne od ok. 2 lat w Jeep Wrangler (przynajmniej w USA) i to w połączeniu z dodatkowym laminowaniem szyby czołowej (https://www.jlwranglerforums.com/for...ngler-jl.2219/), więc może coś jest na rzeczy
    nie wierzę w dobre rezultaty z takiego systemu z głośników przynajmniej jeśli myślimy o wszystkich pasażerach też. jeśli system "nie obserwuje" gdzie są uszy nie jest w stanie matematycznie wyznaczyć przesunięć fazowych sygnałów w dolatujących przeciwnej fazie do słuchaczy żeby zerować (choćby w miarę zgrubnie) hałasy. do tego szumy są z każdej strony, tu świszczy jedno lusterko tam drugie, tu barierka odbija hałas, tu ciężarówka z boku, tu wiatr. pewnie coś tam się da osiągnąć, ale raczej w ramach niższych częstotliwości. zdaje mi się jednak że różne świsty itp to wyższe częśtotliwości a zatem i krótkie długości fali (słyszymy w optymistycznym wariancie zakres 20m - 20cm, tak więce głupie przesunięcie głowy o 10cm przy systemie z głośników robi kolosalną różnicę). nie wierzę w to a raczej boje się dziwnych efektów typu wzmocnienie niektórych częstotliwości składowych hałasu (to tak działa jak miecz obusieczny, gdzieś w przestrzeni tłumi, w innych miejscach wzmacnia).
    obstawiam że dali szyby z folią, z resztą coś o tym było w przeciekach 2mce temu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #939
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Nie ma co gdybać, trzeba będzie przetestować, bo nie ma co ukrywać Giulie i Stelvio wyciszone są średnio. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] Przecież dźwięki/fale można tłumić wcześniej, nie dopiero przy głowie. Masz w sumie naście głośników , kilka mikrofonów i coraz więcej mocy obliczeniowej do wykorzystania. Myślę, że da radę osiągnąć jakiś efekt.
    Kiedyś o tym czytałem, że w sumie ciężko wykazać to na pomiarach, ale subiektywnie jest ciszej.
    Pozdro,
    Bartas

  10. #940
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja wierzę w pomiary i mam świadomość potrzeby zapewnienia wytłumienia w różnych punktach (uszy) które w dodatku nie są na zlokalizowane w tych samych miejscach. przez to że są różne częstotliwości też, to mocno sprawa się komplikuje, przez to że pozycja głowy rusza się, tym bardziej. mam swoją opinię i chyba się zbytnio nie zgodzimy. system musiałby wizualnie interpretować pozycję głów łącznie z ich przekręceniem. do tego mamy tylko 2 mikrofony (zakładając że nic więcej nie dodaliby) a w przestrzenii to za mało, z resztą zlokalizowane w złych miejscach do takich celów - lepiej bliżej źródeł - np lusterek zewnętrznych. takie rzeczy nie dziś a na pewno nie w Alfie skoro oni mają problem puścić Android Auto na cały ekran czy zrobić infotainment który chodzi płynnie, tempomat adaptacyjny który chodzi tak sobie a dopiero co dodali aktywny lane assist i wykrywanie znaków (ciekaw jestem jak im to wyszło, myślę że będą jaja)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory