Strona 103 z 284 PierwszyPierwszy ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1021
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Czyli wychodzi na to,że trzymanie się przez Mazdę wolnossaków ma swoje minusy.
    To kolega dokonał wiekopomnego odkrycia
    Jak zwykle wszytko ma swoje plusy i minusy, tak samo w przypadku silnika turbodoładowanego i wolnossącego. Dużo można by o tym pisać, ale oprócz wiadomych minusów jeżeli chodzi o osiągi, zakresu obrotów maksymalnego momentu i mocy to są też na pewno jakieś plusy. Przeważnie najsłabszym ogniwem w silniku doładowanym jest właśnie turbo, jak widać też przy wolnossakach nie trzeba GPF, no kiedyś jeszcze kwestia reakcji na gaz, brak turbodziury, ale teraz nie jest to już tak dużym problemem

  2. #1022
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Skrzynia jest mega wolna w tej mazdzie a wolnossakow trzymaja sie ale tylko na europe, bo w stanach oferuja 2,5T 250 hp i ponad 300 Nm, dziwne.

  3. #1023
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To kolega dokonał wiekopomnego odkrycia
    Jak zwykle wszytko ma swoje plusy i minusy, tak samo w przypadku silnika turbodoładowanego i wolnossącego. Dużo można by o tym pisać, ale oprócz wiadomych minusów jeżeli chodzi o osiągi, zakresu obrotów maksymalnego momentu i mocy to są też na pewno jakieś plusy. Przeważnie najsłabszym ogniwem w silniku doładowanym jest właśnie turbo, jak widać też przy wolnossakach nie trzeba GPF, no kiedyś jeszcze kwestia reakcji na gaz, brak turbodziury, ale teraz nie jest to już tak dużym problemem
    Napisałem to z lekkim przekąsem bo z kim nie gadam (nie alfistą) to się zachwyca Mazdą i jej silnikami a gdzies czytałem (poprawcie jeśli pierdoły piszę),że to m.in. dzięki maździe wprowadzili GPF bo ich silniki przez zwiększenie stopnia sprężania zaczęły emitować więcej cząstek stałych.

  4. #1024
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    -
    Postów
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No i minął kolejny pewny termin. Dzisiaj czytałem materiał promocyjny w Motorze o poliftowych modelach. No i ktoś sobie poczyta, wchodzi na stronę, a tam może sobie wycenić i skonfigurować stary model, brawo FCA
    I piszą że 'nowy' tempomat działa w zakresie do 145 km/h - czy to na pewno prawda ?

  5. #1025
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Niedawno pisałem o wrażeniach z jazdy Mazdą 2.5 (6 i CX5). Ostatnio testuję dużo nowych samochodów, ale Mazda właśnie za silnik została skreślona na początku.
    Nie jedzie to w ogóle, a jak już zaczyna to wyje strasznie. Nie jeździłem Giulią 200KM ale sądzę, że to przepaść (choć też na pewno zupełnie inne odczucie przy turbo).

  6. #1026
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Jak żonie w 2013r szukałem auta to mieliśmy na początku 2 typu - nowa mazda 3 i Giulietta, celowaliśmy w wersje 120HP. W salonie Mazdy była wersja 2.0 mocniejsza (bodajże 160HP), przejechałem się tym i stwierdziłem że to w ogóle nie jedzie a my jednak mysleliśmy o wersji słabszej więc juz w ogóle źle. Pojechaliśmy do salonu AR, przejechałem się 120HP i to głównie w trybie Neutral DNA i to jechało znacznie lepiej, po przełączeniu na D nawet jeszcze frajdy trochę dało. Nie mówiąc o tym że pojachała po roku na chipa 150HP/265Nm (stock był 120HP/205Nm bodajże), no i jest fajny kulacz na miasto dla żonki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1027
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No u mnie podobnie było przy poprzednim aucie, żona upatrzyła sobie właśnie mazdę 3, w sumie wszytko fajnie, ale chciała też automat. W czasie jazdy próbnej można było odnieść wrażenie że podczas przyspieszania, mazda chciała powiedzieć, dajcie mi już spokój, nie męczcie mnie bo już mam dość, wybrała wtedy Seata Leona 1,8 TSI, przynajmniej jakoś to jechało

  8. #1028
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ja bym sie nie zgodzil ze stwierdzeniem, ze 195KM z 2,5L to jest niewysilony silnik. Co prawda sa to fakty marketingowe ale brak GPF/DPF Mazda zawdziecza konstrukcji silnika. Wiec moze jest to jednak kwestia techniczna i moglaby byc przeniesiona do silnikow z doladowaniem. Ale filtr to pewnie dla producenta wyjscie tansze a eksploatacja i utrzymaniem zajmie sie pozniej klient.

    Ja po moim pierwszym samochodzie z turbo tez mialem problem z jazda samochodem z silnikami wolnossacymi. Ale nie wszyscy chca miec przyjemnosc z jazdy, wola aby sie niepsulo i zeby byly gadzety
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  9. #1029
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Info sprzed chwili - oferty/rabaty mogą dać teraz na auta FL ale produkcja 19, a produkcja 20 ma ruszyć od lutego i od 1.02 mają też być dostępne nowe konfiguratory itp.

    Nie wiem ile w tym prawdy, powtarzam tylko

  10. #1030
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    od lutego ale .....którego roku?
    to jest jakiś cyrk! ale ja już się przyzwyczaiłem ;-)

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory