Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1181
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    takie pytanie : Veloce Ti, 2019 przedlift, z pakietem carbon i audio HK,asystent kierowcy, i w sumie tyle, metalik i zaciski czerwone, ile realnie jest sens za to zapłacić? Bo oglądałem dzisiaj i auto jest ładne, a do dealera w okolicy pierwsze wersje poliftowe dojadą w kwietniu, więce za nim cokolwiek to zamówie to będzie jesień, zastanawiam się czy go nie uwolnić od stockowego auta.
    drugie pytanie: nie haczycie tym po progach? Co prawda w salonie wygląda jak koza, więc powinno być ok, ale wole zapytać, moje auto haczy wszędzie na seryjnych spreżynach, i wolałbym tego uniknąć. Czy w Krakowie albo Lublinie jest opcja pożyczenia veloce na weekend , choćby za opłatą?
    Nie słyszałem, żeby ktoś za Veloce Ti dał mniej niż 200 000. Może lift to zmieni?

    Co do wysokości - Veloce jest ogólnie postawione wyżej od pozostałych wersji w RWD. Nie słyszałem, żeby ktoś miał problem z haczeniem w RWD (w tym i ja) a tym bardziej w Veloce z Q4. Sporo osób wrzuca też np. Eibachy (jest osobny temat) i jest OK, choć trzeba uważać bo np. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] trafił chyba na zły zestaw bo siadło nierówno i haczy :/

  2. #1182
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    NIe zły zestaw bo u mnie siadło dokładnie jak u wszystkich w Q4, tylko że nie dostałem tego co Eibach obiecuje, że niezależnie czy masz RWD czy Q2 czy Q4 z AT8 to miało być obniżenie -25/-25mm, a przegapili że auta z Q4 mają przód ok 20mm wyżej niż RWD/Q2 a tył tez ciut wyżej, stąd w Q4 na sprężynach Eibacha siada jekieś -45/-30mm, co w miejscach gdzie się poruszam już jest problemem. natomiast sam zawias bardzo chwalę, lepszy niż ori i ciągle bardzo komfortowy. auto też wygląda znacznie lepiej (choć przydałyby się dystanse teraz)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1183
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    ja mam HR w Audi, i auto leży na ziemi. Najgorsze że kupiłem seryjne sprężyny do tego modelu, i były dokładnie tak samo wysokie, tylko bardziej miękkie, więc wróciłem do HR bo nie było nic lepiej z zahaczaniem. Do domu mam 300 m szutrowej drogi i muszę dobrze wybierać tor jazdy żeby nie szurać podwoziem po trawie. Veloce w salonie stoi na podeście, i na 19 calowej feldze wygląda niezbyt z prześwitem na prawie rękę całą. No ale -45 to wróce do tego co mam teraz, wieczne uważanie żeby zderzaka na krawęzniku nie zostawić, kombinowanie jak przejechać żeby nic nie urwać
    z ceną to widzę że warszawa ma sporo aut, i już są tanie, myślę ze do marca zmiękną, i v ti będzie można bez problemu poniżej 200 kupić. Już są blisko: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#b51fc283da. Zresztą podobne specyfikacje '19 MY20 są ok 20 tyś droższe, i też się chyba kolejka nie ustawia Najgorsze że Audi nikt nie chce mi zabrać

  4. #1184
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ja widzę rozwiązanie, które, jeśli Eibach nie wywiąże się z powinności, to zastosuję. na przód kupię sprężyny z wersji RWD ori, a tył zostawię Eibach, ewentualnie tył tez zmienię na ori z RWD. też mam szutrową drogę i przełamanie na wjeździe na posejsę, więc jak nie wybiorę idealnie toru to szuram czymś pod fotelami o przełamanie/linię bramy wjazdowej. dobra, bo OT, jest wątek o sprężynach w Veloce.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1185
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Wczoraj siedziałem w salonie w nowym stelvio. infotaintment robi jednak wrażenie, dla gadżeciaży genialne zabawki. dąb na desce ze skórą też robi piorunujące wrażenie( przynajmenij na mnie czyt. właścicielu superba). gała od biegów i jakby grubsza kierownica też fajnie wygląda i działa elegancko.
    śmieszy nadal ta kamerka ale cóż... toż to włoski marketing - jeździmy tylko do przodu i nie bokiem;-)

  6. #1186
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, nie wierzę chyba naprawdę to zgłosili i nawet tak szybko zdołali ogarnąć temat przekierowania cenników 2020 na stronę. Jestem pod wrażeniem...

  7. #1187
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    przydalaby sie widoczna informacja, ze konfigurator jest nadal stary, bo ktos nowy moze sie nie zorientowac a tu cenniki nowe a konfigurator na rocznik 2019 .. jest tylko informacja na dole malym druczkiem, ktorej wczesniej nie zauwazylem (ale byc moze byla)

    Cytat Napisał Alfaromeo.pl
    W związku z aktualizacją gamy modelowej Alfa Romeo zamówienie skonfigurowanego modelu aktualnie nie jest możliwe. Prosimy o sprawdzanie dostępności danej wersji wybranego modelu u lokalnego dilera Alfa Romeo.
    Zapraszamy do salonów marki Alfa Romeo oraz na salon.alfaromeo.pl aby sprawdzić bogatą ofertę samochodów dostępnych od ręki.

  8. #1188
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    Wczoraj siedziałem w salonie w nowym stelvio. infotaintment robi jednak wrażenie, dla gadżeciaży genialne zabawki. dąb na desce ze skórą też robi piorunujące wrażenie( przynajmenij na mnie czyt. właścicielu superba). gała od biegów i jakby grubsza kierownica też fajnie wygląda i działa elegancko.
    śmieszy nadal ta kamerka ale cóż... toż to włoski marketing - jeździmy tylko do przodu i nie bokiem;-)
    Też siedziałem w nowym Stelvio, niby niewielkie zmiany a różnica ogromna.

  9. #1189
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    Wczoraj siedziałem w salonie w nowym stelvio. infotaintment robi jednak wrażenie, dla gadżeciaży genialne zabawki. dąb na desce ze skórą też robi piorunujące wrażenie( przynajmenij na mnie czyt. właścicielu superba). gała od biegów i jakby grubsza kierownica też fajnie wygląda i działa elegancko.
    śmieszy nadal ta kamerka ale cóż... toż to włoski marketing - jeździmy tylko do przodu i nie bokiem;-)
    Zgadzam się, wreszcie nie ustępują pod tym względem reszcie świata. I dla mnie genialne jest to, że ekran jest pięknie wkomponowany i nie wystaje jak grzyb z deski ala mazda i inne, ani nie jest też za nisko, po prostu w sam raz. Oczywiście wcześniej też był w tym miejscu, ale system był przestarzały już w 2016 aż mi się nie chciało z niego korzystać.

  10. #1190
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    FCA: Giulia Q MY20 będzie dostępna w późniejszym czasie A tu nagle: https://www.youtube.com/watch?v=RHh79xUVpnM&t=553s Wydaje mi się że auta do USA to chyba ładnych kilka tygodni płyną?

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory