Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1221
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    ekonomia skali. no i na stany najczęściej idą gorsze jakościowo części, nawet takie marki jak Porsche to robią. Szwagier ma audi S4 usa, nic nie pasuje z europy. Amortyzatory nawet miał montowane fabrycznie jak z 3.0 a nie europejskiego S4. Wymieniał rozrusznik, inny, alternator inny, katastrofa po prostu
    Tam co prawda nie mają coraz głupszych norm jak w EU, ale o różnej jakości to nie słyszałem. Może to auto szwagra było tam naprawiane z-czego-popadnie?

  2. #1222
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ja słyszałem wiele razy,że auta na Stany są robione z mniejszą starannością i z tańszych części.

    - - - Updated - - -

    Ja słyszałem wiele razy,że auta na Stany są robione z mniejszą starannością i z tańszych części.

  3. #1223
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Tam co prawda nie mają coraz głupszych norm jak w EU, ale o różnej jakości to nie słyszałem. Może to auto szwagra było tam naprawiane z-czego-popadnie?
    nie, ja mówię o tym co wychodziło z vinu, sprawdzasz co on ma i wychodzą inne części niż wychodzą po europejskim Vinie. Potem mi ogarnięty gość w sklepie sprawdzał co to jest, i wychodziły części z diesla, z 3.0 V6, a nie z 4.2 V8. Ktoś to kiedyś tak tłumaczył, wyobraź sobie że na 1 części zaoszczędzisz 10 USD. Sprzedasz 100 tysięcy aut. Ile zaoszczędziłeś?. Poza tym w stanach się jeździ wolniej, i jest mniej zakrętów. montowanie miększych amortyzatorów czy mniejszych hamulców to standard

  4. #1224
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    nie, ja mówię o tym co wychodziło z vinu, sprawdzasz co on ma i wychodzą inne części niż wychodzą po europejskim Vinie. Potem mi ogarnięty gość w sklepie sprawdzał co to jest, i wychodziły części z diesla, z 3.0 V6, a nie z 4.2 V8. Ktoś to kiedyś tak tłumaczył, wyobraź sobie że na 1 części zaoszczędzisz 10 USD. Sprzedasz 100 tysięcy aut. Ile zaoszczędziłeś?. Poza tym w stanach się jeździ wolniej, i jest mniej zakrętów. montowanie miększych amortyzatorów czy mniejszych hamulców to standard
    Nieźle. Trochę Giulii jest u nas sprowadzanych z USA, ciekawe czy one też różnią się częściami...

  5. #1225
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Giulia 280KM RWD
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Nieźle. Trochę Giulii jest u nas sprowadzanych z USA, ciekawe czy one też różnią się częściami...
    Różnią się tylko tymi częściami, które są inne ze względu na specyfikę rynku, czyli tak naprawdę przepisy np. różne są poduszki, lampy, częściowo instalacja elektryczna, itp.


    Jest:
    Giulia 2.0 280HP RWD 2017 (od 2019)
    159 SW Distinctive 2.4 JTDm 2008 (od 2012)

    Były:
    147 TI 1.6 TS 2004 (2010-2016)
    156 SW Distinctive 2.0 JTS 2002 (2006-2012)
    155 2.0 TS 1997 (1999-2006)

  6. #1226
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Między innymi dlatego Alfa ze Stanów odpadła we wstępnych kwalifikacjach. Poza tym Alfa ze Stanów musi mieć za sobą jakieś przygody. Prawie nikt nie sprowadza w pełni sprawnego auta bo się nie opłaca.

  7. #1227
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Nieźle. Trochę Giulii jest u nas sprowadzanych z USA, ciekawe czy one też różnią się częściami...
    Co do aut z USA z drugiej ręki, wiem bo przewinęło się kilka przeze mnie i niestety większa część to tak sobie bym powiedział mimo że to auta które forumowicze dla siebie robili (choć były też przypadki zrobione na cacy na ori częściach nowych poduszkach/pasach a tylko używanych lampach). W przypadku handlarzy to jednak można sie spodziewać tylko że będzie na sztukę. To co obserwuję nagminnie : jedna lampa US 25W symetryczna, druga EU 35W, ładunki w pasach naprawiane, poduszki jak popadnie EU część i rezystor na drugą linię (dwustopniowe poduszki w USA, kolanówki na rezystorach - OK w EU nie ma w ogóle). wiadomo w xenonach nie ma wymaganego poziomowania a spryski to tylko atrapy bo taki zderzak się trafił. do tego tu coś wisi, tam brakuje klapki itp tu dzibnięta tapicerka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1228
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Różnią się tylko tymi częściami, które są inne ze względu na specyfikę rynku, czyli tak naprawdę przepisy np. różne są poduszki, lampy, częściowo instalacja elektryczna, itp.
    są i różnicę w mechanice np układ chłodzenia dolot, przełączniki w kabinie (świateł,DNA)
    do tego inne poduszki (są większe), inne napinacze, dodatkowe poduszki kolanowe.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Między innymi dlatego Alfa ze Stanów odpadła we wstępnych kwalifikacjach. Poza tym Alfa ze Stanów musi mieć za sobą jakieś przygody. Prawie nikt nie sprowadza w pełni sprawnego auta bo się nie opłaca.
    jak sprowadzać to tylko w stanie takim jaki kupujesz od ubezpieczyciela- wtedy wiesz co masz i decydujesz jak naprawiać- handlarz ZAWSZE robi aby było tanio.

  9. #1229
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Co do aut z USA z drugiej ręki, wiem bo przewinęło się kilka przeze mnie i niestety większa część to tak sobie bym powiedział mimo że to auta które forumowicze dla siebie robili (choć były też przypadki zrobione na cacy na ori częściach nowych poduszkach/pasach a tylko używanych lampach). W przypadku handlarzy to jednak można sie spodziewać tylko że będzie na sztukę. To co obserwuję nagminnie : jedna lampa US 25W symetryczna, druga EU 35W, ładunki w pasach naprawiane, poduszki jak popadnie EU część i rezystor na drugą linię (dwustopniowe poduszki w USA, kolanówki na rezystorach - OK w EU nie ma w ogóle). wiadomo w xenonach nie ma wymaganego poziomowania a spryski to tylko atrapy bo taki zderzak się trafił. do tego tu coś wisi, tam brakuje klapki itp tu dzibnięta tapicerka.
    Czyli należę do wyjątków

  10. #1230
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    My tu gadu gadu, a tutaj już katalogi 2020 we właściwym miejscu

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory