Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1321
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Jechałem ostatnio, jako pasażer, Giulią i także zwróciłem uwagę na fatalne trzymanie, a w właściwie nietrzymanie boczne foteli.
    To powinno być kluczową poprawką w MY 2020.

  2. #1322
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Jechałem ostatnio, jako pasażer, Giulią i także zwróciłem uwagę na fatalne trzymanie, a w właściwie nietrzymanie boczne foteli.
    To powinno być kluczową poprawką w MY 2020.
    Już 156 miała w standardzie dobrze trzymające fotele. W 159 również są ok (szczególnie TI), więc na ich tle podstawowe fotele w Giulii to dla mnie nieporozumienie.
    Szczególnie, że nawet nie mają pokrętła do precyzyjnej regulacji siedziska, tylko tę nieszczęsną dźwignię, jak w moim starym megane coupe z 2002 rok...

    Wiecie, jak wygląda możliwość doposażenia Giulii Business/Super w fotele Veloce?
    Jakiś czas temu już o to pytałem, ale sprawa nie była jeszcze jasna. W tegorocznym cenniku jest też wersja Sprint. Ktoś wie, jakie ona ma fotele?

  3. #1323
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    W Sprint masz w standardzie takie same tapczany jak w Business/Super tylko zamiast tkaniny masz tkanine laczona ze skora. Ale....w Sprint w przeciwienstwie do Business/Super jest mozliwosc dodania pakietu Sport Interior za 9200 w ktorym miedzy innymi sa sportowe fotele
    Ostatnio edytowane przez method ; 05-03-2020 o 10:56

  4. #1324
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Już 156 miała w standardzie dobrze trzymające fotele. W 159 również są ok (szczególnie TI), więc na ich tle podstawowe fotele w Giulii to dla mnie nieporozumienie.
    Szczególnie, że nawet nie mają pokrętła do precyzyjnej regulacji siedziska, tylko tę nieszczęsną dźwignię, jak w moim starym megane coupe z 2002 rok...

    Wiecie, jak wygląda możliwość doposażenia Giulii Business/Super w fotele Veloce?
    Jakiś czas temu już o to pytałem, ale sprawa nie była jeszcze jasna. W tegorocznym cenniku jest też wersja Sprint. Ktoś wie, jakie ona ma fotele?
    Jeśli dobrze znalazłem to do wersji Sprint (dostępna od 174,5 tys.) można dokupić za 9,2 tys. pakiet sport interior zawierający m in sportowe fotele z regulowaną długością siedziska.
    To plus kilka innych dodatków i cennikowo taki Sprint wychodzi za jakieś 200 tys. Nie wiem, czy nie lepsze byłoby w tej sytuacji Veloce RWD, na które dają pewnie wyższe rabaty. Tak, czy siak te sensowne fotele wychodzą w Giulii mega drogo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał method Zobacz post
    W Sprint masz w standardzie takie same tapczany jak w Business/Super tylko zamiast tkaniny masz tkanine laczona ze skora. Ale....w Sprint w przeciwienstwie do Business/Super jest mozliwosc dodania pakietu Sport Interior za 9200 w ktorym miedzy innymi sa sportowe fotele
    Method, właśnie to samo znalazłem w cenniku. Coś czuję, że sporą popularność wśród Alfaholików będą miały fotele Veloce z rozbitków

  5. #1325
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    W Sprint masz w standardzie takie same tapczany jak w Business/Super tylko zamiast tkaniny masz tkanine laczona ze skora. Ale....w Sprint w przeciwienstwie do Business/Super jest mozliwosc dodania pakietu Sport Interior za 9200 w ktorym miedzy innymi sa sportowe fotele
    Hmm... rzeczywiście. Wcześniej myślałem, że nie da się dobrać sportów do nie-Veloce, ale po spojrzeniu na pakiet w cenniku już wiem dlaczego nie mogłem znaleźć:

    Skóra naturalna, fotele przednie splub towe z wysuwaną częścią podkolanową
    Myślicie, że splub towe fotele są wygodniejsze?

  6. #1326
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Myślicie, że splub towe fotele są wygodniejsze?
    to właśnie zależy. szczuplejśi chwalą trzymanie, ale tężsi koledzy którzy próbowali moich/porównywali do swoich mówili że za wąsko (a mam nienapompowane boczki).
    wysocy (ja187cm) narzekam na dłuższych trasach że w sportowych nie mam podparcia ud, a wysunięcie podparcia jeszcze pogarsza sprawę bo ani nie podpiera, dodatkowo wrzyna mi się krwawędź siedziska bardziej w uda. jużpisałem wcześniej na forum że będę kombinował/przerabiał coś albo w mocowaniu fotela (podkładki pod szyny?) albo w stelarzu żeby podnieść podparcie/zmienić kąt, albo dam do tapicera do przeróbki wysuwaną część, albo kupię stelaż z wersji lux i będę próbował go jakoś zretrofitować żeby mieć ustawianie kąta siedziska (nie wiem czemu tego nie dali do tych foteli w standardzie albo chociaż w opcji)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1327
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] ja wiem, że są. Śmieję się tylko z cennika, w którym ktoś zostawił takiego babola.

  8. #1328
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A myślicie,że dałoby się przerobić te standardowe fotele,żeby lepiej trzymały?

  9. #1329
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    A myślicie,że dałoby się przerobić te standardowe fotele,żeby lepiej trzymały?
    przeróbki, poza zmianą materiału wychodzą różnie (cytat fachowca) - czytaj lepiej nie...
    dość dobrze jest gdzieś na forum rozpisany wątek swapu foteli, a rozbitków serii V i Q nie brakuje. Poza drastycznymi przypadkami/wypadkami (chociaż nawet poważny dzwon z przodu też nie powinien zaszkodzić fotelom) wymiana poduszek załatwia sprawę.
    na aledrogo są teraz nawet te topowe - carbonowe.

  10. #1330
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek Zobacz post
    przeróbki, poza zmianą materiału wychodzą różnie (cytat fachowca) - czytaj lepiej nie...
    dość dobrze jest gdzieś na forum rozpisany wątek swapu foteli, a rozbitków serii V i Q nie brakuje. Poza drastycznymi przypadkami/wypadkami (chociaż nawet poważny dzwon z przodu też nie powinien zaszkodzić fotelom) wymiana poduszek załatwia sprawę.
    na aledrogo są teraz nawet te topowe - carbonowe.
    trzymaja wysmienicie, tylko maja tendencje do skrzypienia (2 lata 30kkm przebiegu) i serwis kwalifikuje je do wymiany...

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory