Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1431
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Tak to działało w FCA w normalnych warunkach, a teraz się nie spodziewajcie poprawy skoro FCA i Włosi mają naprawdę przerąbane. Są coraz większe ograniczenia, wszystko siada wszędzie. Nie myślcie że za 2 tyg będzie normalnie, nie będzie, no chyba ze pójdziemy na zderzenie z koronawirusem a te 2 tyg to tylko czas na lepsze przygotowanie się państwa.

    Mi sprzedaż siadła, 2 szt w zeszłym tygodniu łacznie sklep pl+ eu + ebay, wysyłki właśnie automatycznie wracają - jedna z miasta dostarczenia we Francji (niby odbiorca odmówił wg trackingu UPS, ale to nie prawda bo się z nim kontaktowałem), druga do Holandii zawróciła zanim opóściła terytorium Polski a też UPS pisze że niby bez ograniczeń. Będzie lipa, kryzys i bajzel. Brak konfiguratora polifta w obecnej sytuacji to najmniejszy problem, i tak nie wyprodukują narazie. Jeśli to co jest potrwa np 3 miesiące to trzeba będzie się cieszyć jeśli nie będzie zamieszek na ulicach, a Giulią to strach moze być wyjechać gdziekolwiek żeby nei zostać np obrabowanym. Wiem, czarny scenariusz to przedstawiam, ale co myslicie - jak firmy poupadają a ludzie nie będą mieli pieniędzy to jak będzie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1432
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No wiem, może właściwie tak być jak kaski zabraknie a jeść się będzie chciało to może tak być

  3. #1433
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale co myslicie - jak firmy poupadają a ludzie nie będą mieli pieniędzy to jak będzie?
    Pamiętacie Jagę?
    Mnie tylko zastanawia kto został "królem tego chaosu"?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Pamiętacie Jagę?
    Mnie tylko zastanawia kto został "królem tego chaosu"?
    Ja nie pamiętam Jagi, nie wiem o co chodzi.
    Królem obecnej sytuacji są producenci brakującego aktualnie sprzętu. Jaki później będzie towar za który wszyscy będą chcieli przepłacać - nie wiem, dostałem miliard memów że będzie to papier toaletowy. Ale takim towarem nie będą według mnie samochody.

  5. #1435
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No wiem, może właściwie tak być jak kaski zabraknie a jeść się będzie chciało to może tak być
    trza zawczasu sprzedać Gulię/Stelvio, kupić hektar ziemi (przykładowo: https://gratka.pl/nieruchomosci/dzia...ja/oi/13710163 ), przyczepę (2-3t) ziemniaków na zasadzenie, obsadzić, obrobić, opryskać, od lipca można już korzystać. W sumie można liczyć na 10-15t/ha z amatorskiej ekologicznej uprawy (prof. i nieekologicznie ok 25-30). Rodzina zje max 4-5 kg dziennie * 365 = 2t, kolejne 3t na sadzeniaki = 10t kartofli wyżywi całą dalszą rodzinę, brygadę 20 osób lub da się z tego zrobić ok 1000 l bimbru - a to już niezła waluta w trudnych czasach.

  6. #1436
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    też nie wiem o co chodzi z "Jagą"... [MENTION=83980]Mix[/MENTION] pełna zgoda [MENTION=21212]pawelek[/MENTION] problem że nie sprzedasz teraz ani szybko ani dobrze samochodu. jak będzie źle to te ziemniaki Ci rozkradną z pola.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1437
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    a nie pamiętam Jagi, nie wiem o co chodzi.
    https://www.youtube.com/watch?v=uKbuFYd468w

    Myślałem, że jak prawie 7mln wyświetleń, to znane jest
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1438
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Ludzie w obliczu zagrożenia podejmują różne nieracjonalne decyzje, jedni kupują absurdalne ilości papieru toaletowego i makaronu a drudzy kupują Alfę Romeo… Wczoraj zamówiłem Stelvio Veloce do produkcji

    W obecnej sytuacji to taki trochę hazard, bo nie wiadomo co się wydarzy w przeciągu 3-4 miesięcy ale uznałem, że jak nie teraz to kiedy... potem może być tylko drożej lub Alfa Romeo w ogóle wycofa się z produkcji.

  9. #1439
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Z ciekawości - miałeś jakąś korzyść rabatową z racji obecnych wydarzeń i wstrzymania pracy fabryk?

  10. #1440
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Przemysł podniesie się szybko i sprawnie. Przestańcie się nakręcać. Więcej rozsądku i spokoju.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory