Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1481
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Stan jaki trwa w FCA to nie jest stan od roku czy dwóch- ten "nawyk" nabyto po Polmobytowsko-PRL-owskim przejęciu przez Fiata. Po prostu stara gwardia myślała że jak dawniej łaskę robi że cokolwiek sprzedaje , nowa też ma to w d... i jest jak jest. .
    Panowie ale polmozbyt upadł 25 czy wiecej lat temu. To już zupelnie nowe pokolenie... czy serio moze być tu jakis zwiazek???

  2. #1482
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Panowie ale polmozbyt upadł 25 czy wiecej lat temu. To już zupelnie nowe pokolenie... czy serio moze być tu jakis zwiazek???
    a myślisz że to nowe pokolenie to ludzie którzy niedawno przyszli do FCA, zmotywowani, pełni kreatywnych pomysłów i zapału? FCA Polska jest pełne leśnych dziadków, tam transformacja nigdy nie nastąpiła, te same biura, Ci sami ludzie kontynuowali pracę na tych samych stanowiskach, ktoś przyszedł nowy to go odopowiednio wychowali, ten który miał dość odchodził. Fajny sprzedawca który mi auto sprzedał (przyszedł do FCA z innego salonu, fan motoryzacji, fajny człowiek), po kilku miesiącach tam się wypalił - odszedł - rozmawiałem z nim potem prywatnie (mamy ze sobą kontakt sporadyczny) to mi opowiadał jak wszelkie inicjatywy góra uwalała.

    Uwierzycie że w 2013r w pomiesczeniu w którym parkowane były auta do odbioru przez klientów (pomieszczenie za salonem), pracownicy biur w zimie palili fajki bo im się na zewnątrz nie chciało wychodzić. Waliło kiepem nawet w autach nowych - byłem tego świadkiem. Auto moje prezentacja też w tej sali - niby umyte ale plamy na lakierze jakieś zacieki a zamówione było ponad 2 tyg wcześniej (z placu obok stock) a odbierane miało być za kilka dni. Zmiana jest że jakieś niby standardy, dokumenty (straszna biurokracja, drukują z 10 kartek A4 na każdą wizytę), a bajzel i przepływ informacji żaden. Jeżdżę i widzę - dalej Polmozbyt.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1483
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ja już nie kumam, czy Ci ludzie są aż tak bardzo oderwani od rzeczywistości, że nie wiedzą że nie mają dalej aktualnego konfiguratora pomimo tego, że na stronie pojawia się info poznaj Alfę nie wychodząc z domu?
    Pamiętacie jak dostałem odpowiedź, ze służby dały zgodę że już będzie nowy?
    Oczywiście nie było a miało to być 2 tygodnie temu. Po tym znów napisałem na Customer, że już pisze ostatni raz, że na Product Managera mają chyba dostaje z PEFRON-u dotacje że go trzyma i diziaaj znów od tego samego konsultanta jakby pierwszy raz o tym się dowiedział, znów info o służbach...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200402-115137.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	46.6 KB
ID:	267613

  4. #1484
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Nie rozumiem, czemu macie takie parcie na ten nowy konfigurator? Chuj z nimi, skoro nie zależy im, żeby poprawić i zrobić coś pod potencjalnych klientów, to po co spalać czas i nerwy na korespondencje. Gdybym miał procent od sprzedaży to bym walczył, a tak? przesiadłem się na konfigurator konkurencji i utwierdzam się w przekonaniu, że to moja pierwsza i ostatnia alfa.

  5. #1485
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A ja dziś po 3 miesiącach od zakupu mogę tylko stwierdzić, jestem mega zadowolony. Giulia jest super autem. A te zerkania kierowców innych aut... dziś złapałem dwóch miłośników nowych Bawarek jak się patrzyli. Abstrahując od tego czy jest lepsze czy nie ale jest tak unikatowe na drodze,że wbudza powszechną ciekawość. Uwielbiam to
    Kto jest zdecydowany niech jedzie do najbliższego salonu lub do Bydgoszczy (wszyscy chwalą). Konfigurujcie step by step ze sprzedawcą i olejcie konfigurator. W Audi mają działający konfigurator ale produkt już nie ten sam
    Przestańcie się mazać jak baby i weźcie sprawy w swoje ręce!

  6. #1486
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Przestańcie się mazać jak baby i weźcie sprawy w swoje ręce!
    Nie kumam takiego podejścia, ja mam już Stelvio od ponad roku, nie planuje na razie zakupu i jestem bardzo zadowolony, ale zależy mi na tym by na stronie był aktualny konfigurator. Sprzedaż Alfy jest jaka jest i po prostu uważasz, że jak konfig nie działa to w sumie nic. Myślisz, że wszyscy są takimi zapaleńcami, że kupują Alfę mimo wszystkich utrudnień, czy czasem wahają się pomiędzy kilkoma samochodami i konfigurują sobie samochód, tutaj nawet tego nie mogą. Idźmy dalej, po co strona internetowa, przecież jak ktoś chce pojedzie prosto do salonu, po co salony w każdym dużym mieście, wystarczy jeden, przecież jak ktoś pragnie to przyjedzie i do samych Włoch, jakby w Polsce salonu nie było.

  7. #1487
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    No tak ale czekamy na konfigurator od końca listopada. Ja kupiłem świeżą używkę bo mnie to wkurzyło ale gdybym był zdecydowany na nowy to tez kupiłbym nowy bez konfiguratora. Nie jest dla mnie wielki problem. Oczywiście jest to karygodne ale nie mam zamiaru jechać pod sejm i protestować,że nie ma konfiguratora. Trzeba to piętnować ale nie jest to powód,żeby pójść i kupić inne auto. Przynajmniej dla mnie

  8. #1488
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie kumam takiego podejścia, ja mam już Stelvio od ponad roku, nie planuje na razie zakupu i jestem bardzo zadowolony, ale zależy mi na tym by na stronie był aktualny konfigurator. Sprzedaż Alfy jest jaka jest i po prostu uważasz, że jak konfig nie działa to w sumie nic. Myślisz, że wszyscy są takimi zapaleńcami, że kupują Alfę mimo wszystkich utrudnień, czy czasem wahają się pomiędzy kilkoma samochodami i konfigurują sobie samochód, tutaj nawet tego nie mogą. Idźmy dalej, po co strona internetowa, przecież jak ktoś chce pojedzie prosto do salonu, po co salony w każdym dużym mieście, wystarczy jeden, przecież jak ktoś pragnie to przyjedzie i do samych Włoch, jakby w Polsce salonu nie było.
    Zgadzam się z Tobą - chodzi o coś innego. Jak moja firma będzie miała kiepską reklamę, to też przyjdziesz i powiesz "ej stary zrób lepszą reklame bo tracisz klientów", albo zrobisz ją za mnie? No nie, więc jeżeli alfa nie dba o swoje wyniki sprzedaży, to dlaczego mają dbać o nie klienci. Rozumiem, że lubisz tą markę, chcesz wyświadczyć przysługę, ale jeżeli robisz to raz, drugi, a efektu nie ma to znaczy, że mają świadomość problemu, tylko mają to w pompce.

  9. #1489
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    to znaczy, że mają świadomość problemu, tylko mają to w pompce.
    Obawiam się, że masz rację, tylko ni cholery nie mogę tego zrozumieć

  10. #1490
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    No ja też tego nie rozumiem. Albo Włosi nie wiedzą co się tu dzieje ale to raczej niemożliwe albo Włosi mają polski rynek w pompce i nie naciskąją.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory