Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1791
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Oczywiście. Zgadzam się z Tobą w 100 %. Gdybym mógł sobie pozwolić na zakup teraz to już byłbym w Słupsku ;-). Wg mnie te ceny są bardzo OK.

  2. #1792
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    w ramach #noccudow potaniały w końcu businessy przed-lifotwe - są już poniżej 100k netto. Nawet w misano.

  3. #1793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ja mam z innej beczki pytanie czy według Was brak nawigacji fabrycznej to duża wada jeśli samochód posiada android apple car. Mam dobra oferte na stelvio wszystko mi pasuje tylko nie ma nawigacji i mam dylemat wydaje mi się ze to nie jest jakiś problem chyba że za granica ze względu na internet? Może ktoś coś doradzi z góry dzieki

  4. #1794
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Zdania są podzielone. Ogólnie ja np. z navi fabrycznej jestem zadowolony, bardzo dobrze działa obsługa głosowa i jest czytelna. Większość jednak kolegów uważa że AA jest zupełnie wystarczający i nie ma sensu dopłacać za navi. Jeżeli to auto przed MY 2020 to musisz się liczyć z tym, że 1/3 ekranu bedzie niewykorzystana, może to zmienią, ale ja bym na to nie liczył, no chyba że masz jabłko

  5. #1795
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja częściej korzystam z nawigacji googla na AA - bardziej mi leży.

  6. #1796
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    OK dziekuje koledzy. Rozumiem ze jablko czy android to działa, nie ma problemów typu nie łączy się albo coś takiego ..ja mam android żona jabłko ale zmienić telefon to nie problem. A czy istnieje możliwość wstawienia nawigacji do wersji bez i jaki koszt ewentualnie?

  7. #1797
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    Ja mam z innej beczki pytanie czy według Was brak nawigacji fabrycznej to duża wada jeśli samochód posiada android apple car. Mam dobra oferte na stelvio wszystko mi pasuje tylko nie ma nawigacji i mam dylemat wydaje mi się ze to nie jest jakiś problem chyba że za granica ze względu na internet? Może ktoś coś doradzi z góry dzieki
    Wszystko zależy od tego, do czego i gdzie używasz nawigacji. 3 dni temu pojechałem do Chorwacji i nie wpuścili mnie do Czech, musiałem z marszu przestawić się na jazdę przez Niemcy i zrobić na raz 1900 km zamiast planowanych 1200 km. Nie chcę sobie nawet wyobrażać, jakby wyglądała moja jazda po nieznanych trasach w Niemczech gdybym nie miał stacjonarnej nawigacji i po ilu kilometrach za granicą skończyłby mi się transfer.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1798
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Kolego Krzysztofie chyba nie wiesz o czym mówisz. Twoja jazda po nieznanych drogach na AA czy CP wyglądałaby jeszcze lepiej niż na stacjonarnej nawigacji. AA i CP nie ciągną dużo danych, przy normalnym pakiecie danych dla tzw. normalnego człowieka, nie ma szansy żeby zabrakło. Byłem z AA za granicą i nie zauważyłem żadnego pożerania danych. Zresztą teraz każdy operator daje w pakiecie internet do wykorzystania tylko za granicą. Stacjonarna nawigacja nie ma szans dorównać aktualnością AA i CP. Zmiany w mapach WAZE np. są nanoszone niemalże od razu, w czasie rzeczywistym. Jedziesz i zamykają drogę, za kilka minut masz to na mapie i nawi go uwzględnia, robi objazd i dalej.
    Ostatnio edytowane przez XJ6 ; 16-06-2020 o 09:33

  9. #1799
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Fabryczna nawi ma tą zaletę że jest zintegrowana z autem- nie mota się z kablami i innymi bzdetami. Po protu klik i jest. Z tymi aktualizacjami przy giulii/Stelvio też nie jest źle - raz na kwartał.

  10. #1800
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    dokladnie [MENTION=80414]XJ6[/MENTION], jak dla mnie wbudowana navi nie ma startu nawet do GM na AA, okej fabryczna moze byc przejrzysta i funkcjonalna, miec w miare ladna grafike itd. ale GM jak jest np. wypadek 5 km przed toba i zaczyna sie tworzyc korek reaguje w czasie rzeczywistym i robi objazd a na mapie widzisz odcinek drogi ktory omijasz na czerwono. Do tego zuzywa bardzo malo danych, na europe wiekszosc operatorow ma oddzielne limity jak juz ktos napisal a nawet jak wykorzystasz przydzielony limit to zgodnie z prawem koszt kolejnego 1GB danych w UE od 1 stycznia 2020 nie moze byc wyzszy niz 15 zl (a na 1GB to mozesz miesiac jezdzic albo dluzej), co wiecej nawet jak Ci net padnie calkowicie to nadal Cie bedzie GM prowadzic na offline jesli miales trase wyznaczona

    Cytat Napisał Dareek
    Fabryczna nawi ma tą zaletę że jest zintegrowana z autem- nie mota się z kablami i innymi bzdetami. Po protu klik i jest. Z tymi aktualizacjami przy giulii/Stelvio też nie jest źle - raz na kwartał.
    ale jakie motanie z kablami, masz na stale puszczony kabelek ze schowka, wsiadasz do samochodu podlaczasz jeden kabelek i odpala sie AA, ja mam dodatkowo holder magnetyczny tuz pod ekranem i kabelek dobrany na dlugosc odpowiednio. Niedlugo bedzie AA/ACP po bluetooth takze jeszcze lepiej. Dodatkowo w poliftach jest miejsce na telefon specjalne, wystajace ze schowka z ladowaniem indukcyjnym
    Ostatnio edytowane przez method ; 16-06-2020 o 09:50

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory