Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1801
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Dlatego płacenie jak to było przynajmniej wcześniej 10000 zł za ori nawi to bezsens, chyba że AA też nie ma, to ok.

  2. #1802
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Mi się przydała ostatnio - jak zostawiłem telefon u kumpla w aucie nie wiem jak bym trafił do niego bez nawi wbudowanej (jechałem pierwszy raz gdzieś pod Wrocław).

    Poza tym - też wolę google maps, niestety nie mam u siebie CarPlaya. Zdecydowanie wolałbym się zamienić.

  3. #1803
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Kolego Krzysztofie chyba nie wiesz o czym mówisz. Twoja jazda po nieznanych drogach na AA czy CP wyglądałaby jeszcze lepiej niż na stacjonarnej nawigacji. AA i CP nie ciągną dużo danych, przy normalnym pakiecie danych dla tzw. normalnego człowieka, nie ma szansy żeby zabrakło. Byłem z AA za granicą i nie zauważyłem żadnego pożerania danych. Zresztą teraz każdy operator daje w pakiecie internet do wykorzystania tylko za granicą. Stacjonarna nawigacja nie ma szans dorównać aktualnością AA i CP. Zmiany w mapach WAZE np. są nanoszone niemalże od razu, w czasie rzeczywistym. Jedziesz i zamykają drogę, za kilka minut masz to na mapie i nawi go uwzględnia, robi objazd i dalej.
    Ja wskazałem jeden konkretny minus AA/CP - brak dostępu do internetu oznacza brak nawigacji, a Ty chyba zapomniałeś, że za granicą nasza stacjonarna nawigacja ma działającą funkcję traffic i tylko w Polsce jest pod tym względem upośledzona.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #1804
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem ekscytację Google Mapsami, jechałem w zeszłym roku po trzeciorzędnych drogach w PL i nawigacja na telefonie to tragedia. Jedziesz 10km i nagle droga się kończy, bo roboty i zamknięty przejazd. I powrót kolejne kilka km żeby to objechać... Dlaczego? Bo droga jakaś lokalna, to po co aktualizować? Navi w aucie po prostu nie prowadzi takimi drogami, a GM zawsze chce "skrócić" drogę na siłę i potem takie akcje. Jako że jechałem 166, to nie było opcji wbudowanej navi.
    W dużych miastach GM sprawdza się świetnie. Niestety im dalej od cywilizacji, tym gorzej
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #1805
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja wskazałem jeden konkretny minus AA/CP - brak dostępu do internetu oznacza brak nawigacji, a Ty chyba zapomniałeś, że za granicą nasza stacjonarna nawigacja ma działającą funkcję traffic i tylko w Polsce jest pod tym względem upośledzona.
    nie wiem ale funkcja TMC działała mi bardzo sprawnie w Giulietcie z Uconnect 6,5 cala więc czyżby tego nie było w Stelvio/Giulii?

  6. #1806
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W dużych miastach GM sprawdza się świetnie. Niestety im dalej od cywilizacji, tym gorzej
    Podpisuję się obiema ręcyma.
    Przykład z życia. Wyjazd do muzeum bombek pod Sandomierzem. W jedną stronę GM prowadzi małymi dróżkami 2 razy zaprowadziła mnie w miejsca gdzie kończyła się drogą między domami na jakimś zadupiu, musiałem wracać. W drugą stronę fabryczna, o wiele lepsza droga może wyszło dalej z 5 km ale przejechałem o wiele szybciej.
    Drugi przykład z wakacji. Przeważnie Włochy ze względu na auto z wypożyczalni cały czas GM i wiele razy wprowadził mnie w błąd, dojeżdżał gdzieś gdzie nie było przejazdu a później zamiast kazać wrócić wskazywał drogę ok 15 km by zaprowadzić dokładnie w to samo miejsce. Nie wiem może jestem niekumaty, ja nie mówię są zalety, rozbudowana obsługa głosowa nawigowanie po nazwie, ale z tym nawigowaniem to nie zawsze mu wychodzi. Nie wiem czy wiecie, pewnie tak, ale fabryczna na Tomtom ma również bazę telefonów do ciekawych miejsc itez można nawigować po nazwie

  7. #1807
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja wskazałem jeden konkretny minus AA/CP - brak dostępu do internetu oznacza brak nawigacji, a Ty chyba zapomniałeś, że za granicą nasza stacjonarna nawigacja ma działającą funkcję traffic i tylko w Polsce jest pod tym względem upośledzona.
    Natomiast AA nie jest w PL ani nigdzie indziej upośledzona. Nigdy za granicą nie zdarzyło mi się utracic net.

  8. #1808
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Natomiast AA nie jest w PL ani nigdzie indziej upośledzona. Nigdy za granicą nie zdarzyło mi się utracic net.
    brak netu jest problemem choćby jak przejeżdża się przez Szwajcarię - niesety stawki takie za 1MB że głowa boli - złapało mnie ze 2 lata temu przy granicy austriacko-szwajcarskiej - dosłownie dostałem SMSa typu witamy w Szwajcarii, od praktycznie od razu net wyłączyłęm (navi GM), zdążyło zassać już ponad 1MB i już kilkadziesiąt zł do faktury doszło - oczywiście reklamacja w Orange nic nie dała - co ich to obchodziło że stało się to na terenie miasta austriackiego (kilka km od granicy szwajcarskiej) - oczywiście nie da się skonfigurować (a przynajmniej wtedy się nie dało), żeby roaming danych działał tylko u operatorów z UE gdzie pakiet danych free jest duży.
    Natomiast w GM można pobrać mapy off-line dla danego obszaru na tel za wczasu, więc poza brakiem live-traffic-a poza UE, nie ma problemu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1809
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    brak netu jest problemem choćby jak przejeżdża się przez Szwajcarię - niesety stawki takie za 1MB że głowa boli - złapało mnie ze 2 lata temu przy granicy austriacko-szwajcarskiej - dosłownie dostałem SMSa typu witamy w Szwajcarii, od praktycznie od razu net wyłączyłęm (navi GM), zdążyło zassać już ponad 1MB i już kilkadziesiąt zł do faktury doszło - oczywiście reklamacja w Orange nic nie dała - co ich to obchodziło że stało się to na terenie miasta austriackiego (kilka km od granicy szwajcarskiej) - oczywiście nie da się skonfigurować (a przynajmniej wtedy się nie dało), żeby roaming danych działał tylko u operatorów z UE gdzie pakiet danych free jest duży.
    Natomiast w GM można pobrać mapy off-line dla danego obszaru na tel za wczasu, więc poza brakiem live-traffic-a poza UE, nie ma problemu.
    To samo miałem w Grecji przy granicy z Turcją, turecki roaming łapał. W Serbii też nie korzystałem z neta z telefonu. Jest sporo miejsc z horrendalnymi stawkami. W UE są bardzo niskie.

    Co do pobrania map w Google Maps - po pobraniu masz tylko mapy. Żeby wytyczyć drogę do celu, potrzebujesz internetu i tak. Mapy bez opcji nawigacji to średnia opcja w aucie.

  10. #1810
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    navi offline na telefonie (ja mam OSManda bo korzystam na długich wyjazdach rowerowych (raz w roku jeżdżę z kumplami na parę dni) z niego do mniej więcej śledzenia trasy wcześniej zaplanowanej) i jakoś da radę w takim miejscu. nie pogięło mnie żeby 10k dopłacać za marną navi w aucie z której skorzystam raz w roku
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory