Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1811
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia 2.2 Super MT
    Postów
    155

    Domyślnie

    Ja z ori skorzystałem raz. Jak większość wole gm. Ściągałem wielokrotnie mapy offline i nigdy nie miałem z nawigacja problemu (nawet na Corfu na bezdrożach gzie nie miałem zasięgu). Internet jest potrzebny do nawigacji pieszej/rowerowej. Samochodowa działa normalnie. Przynajmniej u mnie.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1812
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Tematy nawigacji są w wątku "wbudowana nawigacja" i tam powinniśmy o niej dyskutować.

  3. #1813
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Natomiast AA nie jest w PL ani nigdzie indziej upośledzona. Nigdy za granicą nie zdarzyło mi się utracic net.
    Wiesz, ja mam już swoje lata, ale nadal potrafię w Polsce dojechać do Zgorzelca nawet bez żadnej nawigacji
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #1814
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tą "Nocą Cudów" na auta FCA w ten weekend? Czy to rzeczywiście takie "super" okazję, czy marketinowy bełkot?

  5. #1815
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_p Zobacz post
    Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia z tą "Nocą Cudów" na auta FCA w ten weekend? Czy to rzeczywiście takie "super" okazję, czy marketinowy bełkot?
    Niektóre ceny były niskie jeszcze przed całą akcją, ale teraz pojawiło się sporo obniżonych cen, które wcześniej nie występowały.

    Sam kupowałem z oferty NC rok temu i kupiłem sztukę z 25% rabatem, a teraz są miejscami dobrze wyposażone Veloce/Veloce Ti podchodzące pod 30% względem ceny katalogowej. Tak jak obserwuję jak wygląda rynek Giulii na Otomoto to moim zdaniem nie ma lepszego momentu w roku na zakup.

  6. #1816
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Dyskusja akademicka nt. wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą.
    Moje opinie nt nawigacji w samochodzie:
    - mapa w AA/CP ma zwykle aktualne informacje o ruchu drogowym, czego nie ma we wbudowanej nawigacji, to bardzo ważne jak ktoś jeździ A4 na Dolnym Śląsku.
    - sama nawigacja wbudowana da się używać, ale bez informacji online traci bardzo dużo
    - mapa w AA/CP zwykle jest online i mi zdarzyło się, że w Niemczech musiałem zjechać z zamkniętej autostrady, zasięg zniknął i nawigacja nie potrafiła znaleźć nowej trasy (w DE jest bardzo słaby internet poza miastami), to samo przytrafiło mi się nieraz w Grecji czy Hiszpanii, rzadziej we Włoszech
    - powyższe skłoniło mnie do zakupu aplikacji TomTom na telefonie i ściągam mapy offline, TomTom moim zdaniem celniej omija korki na autostradach (szybciej reaguje, pokazuje trafniejsze trasy)
    - algorytmy googla w GM są raz lepsze raz gorsze. Raz zdarzyło mi się, że nawigacja wprowadziła mnie wprost na 45 minutowy korek na S3, mimo że objazd był bardzo łatwy, a dane o korkach były aktualne.
    - GM ma też taką wadę, że używa jej bardzo dużo osób i omijając korki generują nowe
    - niestety sprawne omijanie korków często wymaga pilota. sama nawigacja różnie sobie radzi (to głównie z powodu poprzedniego punktu)

    Na koniec: CP/AA uważam za największy postęp w obsłudze telefonu po wynalezieniu zestawu głośnomówiącego. A dotykowy CP to kolejny etap łatwego używania nawigacji w samochodzie.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 16-06-2020 o 22:06

  7. #1817
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Niektóre ceny były niskie jeszcze przed całą akcją, ale teraz pojawiło się sporo obniżonych cen, które wcześniej nie występowały.

    Sam kupowałem z oferty NC rok temu i kupiłem sztukę z 25% rabatem, a teraz są miejscami dobrze wyposażone Veloce/Veloce Ti podchodzące pod 30% względem ceny katalogowej. Tak jak obserwuję jak wygląda rynek Giulii na Otomoto to moim zdaniem nie ma lepszego momentu w roku na zakup.
    No właśnie tak przeglądam te oferty i jestem zaskoczony.
    - jest np. wersja Business z ksenonem za 116 brutto
    - Veloce za niecale 160 brutto

    Patrzac zatem na te oferty to ciezko znalezc cos lepszego na rynku w porownaniu do Giulii.
    Ostatnio edytowane przez sailor_p ; 17-06-2020 o 09:19

  8. #1818
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    brak netu jest problemem choćby jak przejeżdża się przez Szwajcarię - niesety stawki takie za 1MB że głowa boli - złapało mnie ze 2 lata temu przy granicy austriacko-szwajcarskiej - dosłownie dostałem SMSa typu witamy w Szwajcarii, od praktycznie od razu net wyłączyłęm (navi GM), zdążyło zassać już ponad 1MB i już kilkadziesiąt zł do faktury doszło - oczywiście reklamacja w Orange nic nie dała - co ich to obchodziło że stało się to na terenie miasta austriackiego (kilka km od granicy szwajcarskiej) - oczywiście nie da się skonfigurować (a przynajmniej wtedy się nie dało), żeby roaming danych działał tylko u operatorów z UE gdzie pakiet danych free jest duży.
    Natomiast w GM można pobrać mapy off-line dla danego obszaru na tel za wczasu, więc poza brakiem live-traffic-a poza UE, nie ma problemu.
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], tylko szczerze, ile osób jeździ systematycznie przez Szwajcarię, żeby to było jakimkolwiek problemem? Może zróbmy listę ilu alfaholików tam jeździ i ma problem z netem? To samo jest na Białorusi pewnie i czy Ukrainie? Ilu z was było tam swoimi Giuliamia czy Stelvio? To problem teoretyczny. Niewarty dopłacania 10000 zł. Jak ktoś wie, że będzie tam często jeździł to niech bierze navi w aucie. Co za problem?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Wiesz, ja mam już swoje lata, ale nadal potrafię w Polsce dojechać do Zgorzelca nawet bez żadnej nawigacji
    No bo właśnie Ty masz swoje lata, to umiesz to zrobić. Młodzi, którzy nigdy na mapie papierowej nie jechali, już nie "umiom"
    PS ja też

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Dyskusja akademicka nt. wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą.
    Moje opinie nt nawigacji w samochodzie:
    - mapa w AA/CP ma zwykle aktualne informacje o ruchu drogowym, czego nie ma we wbudowanej nawigacji, to bardzo ważne jak ktoś jeździ A4 na Dolnym Śląsku.
    - sama nawigacja wbudowana da się używać, ale bez informacji online traci bardzo dużo
    - mapa w AA/CP zwykle jest online i mi zdarzyło się, że w Niemczech musiałem zjechać z zamkniętej autostrady, zasięg zniknął i nawigacja nie potrafiła znaleźć nowej trasy (w DE jest bardzo słaby internet poza miastami), to samo przytrafiło mi się nieraz w Grecji czy Hiszpanii, rzadziej we Włoszech
    - powyższe skłoniło mnie do zakupu aplikacji TomTom na telefonie i ściągam mapy offline, TomTom moim zdaniem celniej omija korki na autostradach (szybciej reaguje, pokazuje trafniejsze trasy)
    - algorytmy googla w GM są raz lepsze raz gorsze. Raz zdarzyło mi się, że nawigacja wprowadziła mnie wprost na 45 minutowy korek na S3, mimo że objazd był bardzo łatwy, a dane o korkach były aktualne.
    - GM ma też taką wadę, że używa jej bardzo dużo osób i omijając korki generują nowe
    - niestety sprawne omijanie korków często wymaga pilota. sama nawigacja różnie sobie radzi (to głównie z powodu poprzedniego punktu)

    Na koniec: CP/AA uważam za największy postęp w obsłudze telefonu po wynalezieniu zestawu głośnomówiącego. A dotykowy CP to kolejny etap łatwego używania nawigacji w samochodzie.
    Proponuję w takich chwilach, skorzystać z WAZE. Czasem lepiej poprowadzi.

  9. #1819
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Myślę że z czasem na AA pojawią się alternatywne nawigacje off-line i problem GM zniknie, z resztą może i GM z czasem dalej dopracują pod takie sytuacje.
    Jak najbardziej jestem za rozwiązaniami AA/ACP bo to co producenci aut oferują jest technologicznie do tyłu a jeszcze liczą sobie za to jakby to było nie wiadomo co
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1820
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Myślę że z czasem na AA pojawią się alternatywne nawigacje off-line i problem GM zniknie, z resztą może i GM z czasem dalej dopracują pod takie sytuacje.
    Mam wrażenie, że google zamknął rozwiązanie AA tylko dla swoich aplikacji. Na CP już od jakiegoś czasu jest tomtom, yanosik i inne nawigacje. Na AA z tego co wiem dalej nie ma. I to przyznam jest jedna z głównych rzeczy które mnie wstrzymują od powrotu do androida.
    Jak najbardziej jestem za rozwiązaniami AA/ACP bo to co producenci aut oferują jest technologicznie do tyłu a jeszcze liczą sobie za to jakby to było nie wiadomo co
    True. Ja mam nawigację w Giulii przez przypadek i zostawiam ją na awaryjne sytuacje. Nie zapłaciłbym za to te duże kilka tysięcy, ale jak już mam to ze 3 razy zdarzyło mi się skorzystać. Działa, ale GM np. lepiej ogarnia skomplikowane skrzyżowania.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory