Strona 188 z 284 PierwszyPierwszy ... 88138178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198238 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,871 do 1,880 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1871
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja w jeden dzień próbowałem wszystkie 3 zestawy (specjalnie na śląsk pojechałem posłuchać HK i pooglądać jak misano wygląda z brązowymi skórami), podstawowy grał, średni wydawał się ciut lepszy, HK jeszcze ciut lepszy. audiofilem nie jestem, ale coś czasem mi przeszkadza w średnim - coś jakby brak dynamiki. może to wina spotify a może zestawu audio w aucie.
    Moje odczucia co do audio z kilku aut, jakie miałem w rękach:
    HK ma dodatkowe średniotonowe głośniki w drzwiach i chyba (nie jestem pewny) inne wysokotonowe. Zestaw generalnie gra chyba lepiej, jest bardziej dokładny, więcej dźwięków słychać dzięki szerszemu odbiorowi średniotonowych partii. Ale wadą tego systemu jest to, że przy wiekszej głośności pojawiają się dudnienia z drzwi.

    W średnim zestawie (czyli stanard z subwooferem) przy słuchaniu na max nic nie dudni. Ja akurat nie lubie zbyt szerokiego odłuchu średniotonowych partii więc jak dla mnie ten zestaw jest optymalny.

  2. #1872
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    zestaw HK ma mocniejsze woofery w drzwiach 50W, średni ma 30W a podstawowy 20W oprócz ilości/obecności dodatkowych głośników oczywiście.
    Każde auto które do mnie przyjeżdża z HK jak przy nim robię i włącza się radio FM to gra ładniej/przyjemniej na HK niż na średnim zestawie - może to średniotonowe głośniki robią robotę, może to jakość ciut lepsze wzmaka/głośników. Na Spotify z którego jednak słucham normalnie podczas testów przed zakupem nie zauważyłem różnicy (mocny rock/metal/hardcore/grunge/indy itp)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1873
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Na Spotify z którego jednak słucham normalnie podczas testów przed zakupem nie zauważyłem różnicy (mocny rock/metal/hardcore/grunge/indy itp)
    Szkoda, że nie spróbowaliśmy posłuchać Spotify na moim telefonie jak byliśmy u Ciebie. Jak masz możliwość to spróbuj posłuchać na LG z serii od V30.
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 05-07-2020 o 12:15

  4. #1874
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Napaliłem się na Giulię, mam już wszystkie dane co do wersji i stawiam na businessa MY2020. Porównuję jednak osiągi wskazywane przez producenta w momencie rozpoczęcia dystrybucji wersji 200KM (benzyna) i było to przyspieszenie 6,2 sec do 100km/h. Obecnie producent podaje 6,6 sec. Czyżby zmiany konstrukcyjne silnika (opisywane w dziele poświęconym tuningowi) rzeczywiście obniżały te osiągi, czy może Włosi - tak sobie dla fantazji - podają raz tyle, raz tyle?

  5. #1875
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Obecnie producent podaje 6,6 sec.
    Czyżby urealnili?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #1876
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Każde auto które do mnie przyjeżdża z HK jak przy nim robię i włącza się radio FM to gra ładniej/przyjemniej na HK niż na średnim zestawie - może to średniotonowe głośniki robią robotę, może to jakość ciut lepsze wzmaka/głośników. Na Spotify z którego jednak słucham normalnie podczas testów przed zakupem nie zauważyłem różnicy (mocny rock/metal/hardcore/grunge/indy itp)
    To dziwne, bo u mnie na HK jest kolosalna różnica pomiedzy radiem FM a dobrym cyfrowym źródłem. FM gra tak sobie , choć i tu są różnice -np. Polskie Radio Wrocław gra prawie jak cyfrowe a np. takie Radio Rodzina nie da się słuchać. Natomiast źródła cyfrowe grają bardzo dobrze a nawet rewelacyjnie (np. Rock Radio ) gdzie słychać wspaniale - bas to bas a SUB odzywa sie wtedy kiedy trzeba a nie dudni cały czas.
    Mam też wrażenie, że najnowszy soft (zdaje sę 85...46) nieco poprawił radio FM

    momencie rozpoczęcia dystrybucji wersji 200KM (benzyna) i było to przyspieszenie 6,2 sec do 100km/h. Obecnie producent podaje 6,6 sec. Czyżby zmiany konstrukcyjne silnika (opisywane w dziele poświęconym tuningowi) rzeczywiście obniżały te osiągi, czy może Włosi - tak sobie dla fantazji - podają raz tyle, raz tyle?
    Jesteś pewny tych 6,2s? Pamiętam,że benzyna 200KM miała przyspieszenie w okolicach Veloce Diesla,
    Ostatnio edytowane przez kutulu ; 05-07-2020 o 17:09

  7. #1877
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    To dziwne, bo u mnie na HK jest kolosalna różnica pomiedzy radiem FM a dobrym cyfrowym źródłem. FM gra tak sobie , choć i tu są różnice -np. Polskie Radio Wrocław gra prawie jak cyfrowe a np. takie Radio Rodzina nie da się słuchać. Natomiast źródła cyfrowe grają bardzo dobrze a nawet rewelacyjnie (np. Rock Radio ) gdzie słychać wspaniale - bas to bas a SUB odzywa sie wtedy kiedy trzeba a nie dudni cały czas.
    Mam też wrażenie, że najnowszy soft (zdaje sę 85...46) nieco poprawił radio FM


    Jesteś pewny tych 6,2s? Pamiętam,że benzyna 200KM miała przyspieszenie w okolicach Veloce Diesla,
    Kupowałem 3 lata temu i pamiętam, że w jakichś katalogach było 6,2s.

  8. #1878
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Napaliłem się na Giulię, mam już wszystkie dane co do wersji i stawiam na businessa MY2020. Porównuję jednak osiągi wskazywane przez producenta w momencie rozpoczęcia dystrybucji wersji 200KM (benzyna) i było to przyspieszenie 6,2 sec do 100km/h. Obecnie producent podaje 6,6 sec. Czyżby zmiany konstrukcyjne silnika (opisywane w dziele poświęconym tuningowi) rzeczywiście obniżały te osiągi, czy może Włosi - tak sobie dla fantazji - podają raz tyle, raz tyle?
    Z tymi osiągami to mam wrażenie, że różne liczby są podawane od początku. Ja mam wersję z 2017 i sporo wcześniej przed zakupem pamiętam, że krążyła liczba 6.6s . Może to 6.2s to wynik kalki z danych anglosaskich gdzie jest podawany raczej czas 0-60 mph.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #1879
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Może to 6.2s to wynik kalki z danych anglosaskich gdzie jest podawany raczej czas 0-60 mph.
    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    To jest bardzo mozliwe i czesto przez to sa rozbieznosci w czasach tego samego samochodu. Do tego podobno pierwsze Giulie 200hp wychodzily realnie z mocami nawet 220-230, potem troche je przycieli zeby bylo blizej 200.
    Jezdze juz 3 miesiace 200-tka i generalnie czuc ze nie ma gory, zdycha powyzej 4500 gdzie ma maksymalna moc, wersje 280 maksimum osiagaja przy 5250. Czuje ze predzej niz pozniej wjedzie jakis box na 280 Ale dol jest spoko, do miasta zupelnie wystarcza do dynamicznej jazdy.
    Ostatnio edytowane przez method ; 05-07-2020 o 23:26

  10. #1880
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Szkoda, że nie spróbowaliśmy posłuchać Spotify na moim telefonie jak byliśmy u Ciebie. Jak masz możliwość to spróbuj posłuchać na LG z serii od V30.
    Mam LG G7 tam jest jakiś Quad DAC i takie tam, ale to raczej ma znaczenie przy słuchaniu przez słuchawki. Przy streamingu DACki nie mają żadnego znaczenia, tylko jakość streamingu (Spotify niestety nawet w max jakości jest kompresowany stratnie) do tego zależy jaki kodek jest obsługiwany przez radio alfy. standardowy dla A2DP to niestety jest słaby. Coś tam próbowałem w komórce przełączać kodeki, ale nie widziałem różnicy, nie wiem czy wraca na standard jeśli nie obsługuje czy właśnie Spotify już na tyle obcina że nie ma poprawy (czy to samo ale ze względu na wzmak/głośniki).

    Audiofilem nie jestem, plan mam jednak kiedyś trochę wytłumić drzwi i założyć jakieś lepsze głośniki. Tylko trzeba mieć na to czas przede wszystkim, narazie totalny brak. Głośniki do systemu średniego (przynajmniej woofery) są 2Ohmowe, więc problem z zakupem z tego co na szybko się zorientowałem.


    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Z tymi osiągami to mam wrażenie, że różne liczby są podawane od początku. Ja mam wersję z 2017 i sporo wcześniej przed zakupem pamiętam, że krążyła liczba 6.6s . Może to 6.2s to wynik kalki z danych anglosaskich gdzie jest podawany raczej czas 0-60 mph.
    Inna sprawa że 2016 i początek 2017 to ECU były dla 200HP ustawione tak że auta dawały ok 225-235HP i przy lżejszej wadze niewiele odstawały od 280HP (które najczęściej mają 270-280HP), tak czy siak mi się tam kojarzy raczej 6.8s. Pogrzebcie w cennikach/katalogach jakie uploadowałem z różnych okresów do wątku dedykowanego
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory