Strona 189 z 284 PierwszyPierwszy ... 89139179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199239 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,881 do 1,890 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1881
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Przy streamingu DACki nie mają żadnego znaczenia, tylko jakość streamingu (Spotify niestety nawet w max jakości jest kompresowany stratnie) do tego zależy jaki kodek jest obsługiwany przez radio alfy. standardowy dla A2DP to niestety jest słaby. Coś tam próbowałem w komórce przełączać kodeki, ale nie widziałem różnicy, nie wiem czy wraca na standard jeśli nie obsługuje czy właśnie Spotify już na tyle obcina że nie ma poprawy (czy to samo ale ze względu na wzmak/głośniki).
    moznaby przetestowac w Tidal Hi-Fi (co jakis czas maja promo, trafilem w grudniu 5 miesiecy za 10 zl), na dobrych sluchawkach bezprzewodowych (Sony WF-1000XM3) bylo slychac roznice w porownaniu do Spotify a audiofilem tez nie jestem. Podejrzewam, ze na lepszym car audio tez roznica bylaby slyszalna. Tidal jest obslugiwany w Alfie przez AA, nie wiem jak z ACP

  2. #1882
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Źródło dźwięku to podstawa. Tylko Tidal HI-FI. Wysoką jakość należy ustawić wcześniej albo korzystać z muzyki offline najlepiej w jakości Master. Telefon MUSI być podłączony kablem. Bluetooth jest formą kodeka, bardzo spłaszcza muzykę i wycina pasma.

    Ja mam ustawione parametry następująco:
    - wysokie i średnia na 0 a bas na -3. Środek ustawiony na środek podłokietnika. Do prędkości 100km/h gra bardzo przyzwoicie. Separacja tonów bardzo dobra. Dźwięk raczej suchy i naturalny, bez zniekształceń. Jestem z wykształcenia muzykiem, więc można powiedzieć że słoń nie nadepnął mi na ucho. Andrea Bocelli w połączeniu z wybuchami z wydechów daje ciarki na plecach

    Jeśli ktoś lubi słuchać umcy, umcy albo po prostu radia to HK go nie zachwyci. Niech lepiej weźmie podstawowy albo średni model.

    AR tym się różni od niemieckich czołgów, że jest lekka. Tym, na czym Włosi zaoszczędzili to wygłuszenie wnętrza. Przy prędkościach powyżej +100kmh słychać wyraźnie otoczenie. Szczególnie w Stelvio.

    Dzisiaj smutna nowina nas wszystkich zastała. Zmarł Maestro Ennio Morricone. Polecam ten, mniej znany kawałek.
    https://youtu.be/rRbyZ3eD-9M
    Ostatnio edytowane przez Nemiroff ; 06-07-2020 o 09:51

  3. #1883
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post

    Dzisiaj smutna nowina nas wszystkich zastała. Zmarł Maestro Ennio Morricone. Polecam ten, mniej znany kawałek.
    https://youtu.be/rRbyZ3eD-9M
    Włąśne przegladam wątek, w tle ChilliZet i ten dokałdnie kawałek smutny dzień...

    Odnośnie sprzetu HK, jestem zdziwiny wszystkim knegatywnymi komentarzami, mam wrażenie że zestaw HK został stworzony bardziej dla klientów którzy słuchają muzyki klasycznej,jazzu, rocka itp. W 166 sprzet Bose robił wiecej "zamieszania" w innym aucie też od Mopar'a mam Infiniti i na pewno jest bardziej z podbitym basem, inną sceną. Ja nie narzekam, żródło dzwięklu to faktycznie podstawa.

  4. #1884
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Odn jeszcze źródła muzyki to spotify vs tidal nie powinno mieć znaczenia przy BT. Bo tam jest codec stratny. Podejrzewam, że nasze radia nie mają aptX, nie mówiąc o aptX Hd.
    dac w telefonie plus droga z niego do przedwzmaka samochodowego pewnie jeszcze gorsza .

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #1885
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    no właśnie nie wiadomo jakie kodeki działają w radiu, bo jest kupa porządnych ale próby wymuszania innych w komórce (mam całą listę) nic nie zmieniały w moim odczuciu.
    Czy puszczanie po kablu AA coś daje, czy dźwięk (i sterowanie muzyką) i tak dalej leci po BT a tylko po kablu obraz? Jak to jest w przypadku Carplaya?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1886
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    To chyba łatwo sprawdzić wyłączając BT. W sumie ciekawe jak przesyłany przy AA.
    Nie wiem czy ograniczenie codeków będzie bottlneckiem jakościowym. Żeby sprawdzić absolut brał bym swoje ulubione utwory na pendraku we flac.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #1887
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    AA wymusza BT, nawet jak zapomnisz/rozparujesz to przy pierwszym połączeniu tworzy parę sam - a przynajmniej tak było jak testowałem 2 lata temu na uwczesnym telefonie/androidzie/apce AA i infotainmencie Alfy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1888
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    Podejrzewam, że nasze radia nie mają aptX, nie mówiąc o aptX Hd.
    dac w telefonie plus droga z niego do przedwzmaka samochodowego pewnie jeszcze gorsza .
    Przy AptX HD nie powinno być słyszalnych strat jakości. Niektóre telefony (jak wspomniany LG) mają dobry DAC - wtedy jakość będzie świetna. Natomiast reszta... już lepiej puszczać właśnie po BT z AptX.
    Jest w Julii wejście minijack? Bo jeśli tak, to można zewnętrzny moduł BT z AptX podłączyć, chociażby na testy czy jest różnica na jakości.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #1889
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    wytłumaczcie mi koledzy bo może nie kapuje czegoś (choć przez naście lat projektowałem precyzyjne urządzenia pomiarowe z wejściami i wyjściami analogowymi, przetwarzanie D/A, A/D i DSP dla lotnictwa), ale co ma dobry DAC do streamingu danych cyfrowych czy to przez kabel USB czy przez BT, IMO tylko jeśli chodzi o słuchawki przewodowe ma znaczenie (w połączeniu z dobrym torem analogowym za DACiem a przed DACiem z dobrej jakości ścieżką czy DSP). Przez gniazdo aux po Jacku 3.5mm to raczej obawiam się ze jakość też będzie taka sobie, nie przyglądałem się jak w rzeczywistym aucie to wygląda - nawet nie wiem czy kabel jest ekranowany z gniazda aux (na schematach jest tylko przedstwiony jako zbiorczy kabel i może razem z USB w jednej wiązce więc średnio to widzę)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1890
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    No właśnie nic jest tak jak mówisz. DAC wbudowany w radiu musiałby być na prawdę do niczego żeby po aux z daca z telefonu było lepiej.

    Może jakiś audiofil puści ten sam utwór, który ma we flacu na dwa sposoby:
    1. Przez BT z jakiegoś playera na teefoniel typu aimp;
    2. Z poziomu radia czytającego przez usb nośnik danych.


    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory