Strona 190 z 284 PierwszyPierwszy ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,891 do 1,900 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1891
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co ma dobry DAC do streamingu danych cyfrowych czy to przez kabel USB czy przez BT
    No przy streamingu nie ma nic do rzeczy. Tylko po kablu na wyjściu słuchawkowym działa, ale to działanie jest odczuwalne (właśnie na słuchawkach), więc jak dobrym kablem podłączysz telefon jako źródło do systemu, który będzie robił za końcówkę mocy, to jakość może być lepsza, niż na stratnym (bo bez AptX) BT.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1892
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    dokładnie, podniosłem temat bo wcześniej były posty z sugestią jakoby po kablu USB (AA) mogłoby być coś lepiej ze względu na DAC lepszy w niektórych telefonach.

    ciekawe czy wejście AUX w naszych alfach jest wejściem wysokiej jakości czy tylko grajek żeby na szybko coś tam podłączyć z Jacka. Ktoś ma odpowiedni sprzęt przenośny żeby spróbować?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1893
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ja mam LG V30 właśnie z tym QuadDAC który naprawdę dobrze gra. Gdyby był ktoś z Poznania chętny na testy to nie ma sprawy
    Kilka dobrych kawałków we FLAC też się znajdzie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1894
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    OK, tylko nie wiem czy akurat podłączanie się z wyjścia słuchawkowego (a nie AUX) nie pogorszy jakości - stopień wyjściowy/projekt wzmacniacza na takim wyjści jest dopasowany do jakości ale na całkiem innym obciążeniu (16 czy 32 Ohm).
    Sam mam LG G7 też z Quad DAC, poszukam kabla jack-jack i zrobię porównanie ten sam utwór AUX, BT i AA (BT?). Dam znać jakie są subiektywne odczucia.
    BTW< przydałoby się odseparować tą dyskusję do dedykowanego wątku o porównaniu źródeł dźwięku czy sposobu streamingu. może jakiś moderator by to przeniósł
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1895
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Wracając do tematu głównego zakup Stelvio/Giulia, od 1 lipca zmianie uległy cenniki oraz siatka produktowa, czy ktoś ma nowe cenniki i aktualną siatkę wyposażenia?

  6. #1896
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Jesteś pewny tych 6,2s? Pamiętam,że benzyna 200KM miała przyspieszenie w okolicach Veloce Diesla,
    Tak, byłem kilka miesięcy temu w salonie i dostałem taki ładnie wydany, ale stary katalog, było tam 6,2 przy benzynie 200KM.

  7. #1897
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Wracając do tematu głównego zakup Stelvio/Giulia, od 1 lipca zmianie uległy cenniki oraz siatka produktowa, czy ktoś ma nowe cenniki i aktualną siatkę wyposażenia?
    Niby 2% w górę... Właśnie dobijam targu i załapałem się na "czerwcowe" cenniki....

  8. #1898
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    No wiem, że Stelvio podrożało chyba o 3 tyś. radio DAB jest w wyposażeniu standardowym i któryś z pakietów został rozbity na dwa niezależne które po zsumowaniu są droższe niż przed zmianą. Jak ktoś ma szczegółowy cennik niech podeśle na forum, bo na oficjalnych stronach AR to pewnie koło grudnia się pojawi.

  9. #1899
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    To jest bardzo mozliwe i czesto przez to sa rozbieznosci w czasach tego samego samochodu. Do tego podobno pierwsze Giulie 200hp wychodzily realnie z mocami nawet 220-230, potem troche je przycieli zeby bylo blizej 200.
    Jezdze juz 3 miesiace 200-tka i generalnie czuc ze nie ma gory, zdycha powyzej 4500 gdzie ma maksymalna moc, wersje 280 maksimum osiagaja przy 5250. Czuje ze predzej niz pozniej wjedzie jakis box na 280 Ale dol jest spoko, do miasta zupelnie wystarcza do dynamicznej jazdy.
    Jeszcze korekta: Najnowsza instrukcja Giulii MY2020 podaje jako "osiągi maksymalne osiągalne po pierwszym okresie eksploatacji samochodu" dla 200KM benzyna: przyspieszenie 6,7 od 0 do 100 km/h - str. 253 instrukcji. Według mnie ta różnica pół sekundy (z danych katalogowych z początkowej fazy produkcji) świadczy albo o polityce firmy (muszą przekonać, że warto dopłacać do Veloce, tym bardziej że jest chiptuning i boxy) albo o tym, że silnik został zmieniony, ewentualnie oprogramowanie zostało zmienione na jeszcze bardziej ograniczające osiągi.

  10. #1900
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    A emisja przypadkiem nie spadła? Może podstawowa wersja ma teraz bardziej eko nastawy, przy karach za emisję i brakiem mniejszego silnika w ofercie miało by to sens.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory