Strona 192 z 284 PierwszyPierwszy ... 92142182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,911 do 1,920 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1911
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał pgo Zobacz post
    Przyszedł czas na zmianę 159 i zastawiam się między innymi nad Stelvio po lifcie raczej z samochodów dostępnych od reki. Rzuciły mi się w oczy poniższe oferty, wg opisu różni je tylko większy rabat?
    salon.alfaromeo.pl/oferta/127054/stelvio-20-turbo-benzyna-280-km-at8-q4
    salon.alfaromeo.pl/oferta/127038/stelvio-20-turbo-benzyna-280-km-at8-q4
    salon.alfaromeo.pl/oferta/127026/stelvio-20-turbo-benzyna-280-km-at8-q4

    Z racji ze szukam auta dość mocno wyposażonego czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat oferty/ceny/opłacalności? czego wg Was brakowałoby w danej konfiguracji?. Widzę brak np. pakietu performance albo chociaż osobnego Active Suspension. Czy systemy te sprawiają dużą różnicę w komforcie? Na jutro umówiony jestem tez na jazdę testową Stelvio 280 ale nie wiem w jakiej wersji także będę dopytywać też u dealera.
    Z podlinkowanych to ta ostatnia czarna wydaje się być najciekawiej doposażona i w miarę w rozsądnej cenie. Mnie w tych stockowych modelach brakuje pakietu redukcji hałasu i laminowanych szyb oraz otwieranego dachu, ale to każdy ma swoje preferencje.

    Jeżeli nie zależy Ci na czasie to myślę, że jakbyś się postarał to z podobnymi rabatami zamówiłbyś do produkcji z wyposażeniem pod siebie ale to też zależy od podejścia salonu, sposobu finansowania itp.

  2. #1912
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280hp / AR Stelvio 2.9 510hp
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Panowie, czy Wy w Waszych Alfach macie aktywne zawieszenia czy tylko zawieszenia z dwoma przełączalnymi charakterystykami amortyzatorów? Bo coś mi tu nie gra.
    W Q w trybie D można wybrać pomiędzy „miękkim” a „średnim” w trybie Race pomiędzy „średnim” a „twardym”. Gdzieś w opisie po angielsku widziałem „active suspension” . Nie mam pojęcia jaka to różnica

  3. #1913
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    To kwestia podejścia. Miałem takowe w poprzednim samochodzie i było rewelacyjne przez pierwsze 110 tys. km. Potem trzeba było wymienić i w ASO za 2 przednie amortyzatory dostałem wycenę na 7k pln. Oczywiście zamienników brak. Prywatnymi ścieżkami udało mi się znaleźć nie brandowane amory za 3k i z wymianą w niezależnym warsztacie kosztowało mnie to poniżej 4k. A zostały jeszcze tylne. Auto wciąż mam i ma ok. 160 tys przebiegu więc drugi etap zabawy przede mną. Dlatego co do braku aktywnego zawieszenia w mojej alfie kupionej z placu mam mieszane uczucia. Z jednej strony mocno mi tego brakuje, a z drugiej trochę monet zostanie w kieszeni.
    W moim przypadku wyszedłem z podobnego założenia, koszty eksploatacyjne przemówiły na korzyść rezygnacji z zakupu bardziej skomplikowanego zawieszenia, tym bardziej, że ja użytkuję pojazdy dość długo i pewnie doczekałbym wcześniej czy później konieczności wymiany.
    A jeden czy dwa rekreacyjne przejazdy po Nürburgring'u to ja sobie ogarnę i na standardowych amortyzatorach A może po prostu nie jestem wymagającym kierowcą...

  4. #1914
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Panowie, czy Wy w Waszych Alfach macie aktywne zawieszenia czy tylko zawieszenia z dwoma przełączalnymi charakterystykami amortyzatorów? Bo coś mi tu nie gra.
    "Active" to trochę hasło marketingowe i odnosi się do całego zawieszenia włącznie z Torque vectoring itd. Same amortyzatory są dwustanowe, przełączanie pomiędzy dwiema charakterystykami więc aktywne nie są ...

    Czy w Q są trzy stany, soft mid i hard ? Byłem przekonany że to taka sama konstrukcja amorów tylko inaczej skalibrowane [emoji848]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  5. #1915
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    Same amortyzatory są dwustanowe, przełączanie pomiędzy dwiema charakterystykami więc aktywne nie są ...
    Nie pisz bzdur, bo jeszcze ktoś to przeczyta i uwierzy. Zawieszenie jest AKTYWNE.

    System ten składa się z 5 przyspieszeniomierzy, z czego 4 znajdują się w części przedniej samochodu (przy amortyzatorach) i 1 w module CDCM który znajduje się w okolicach bagażnika poprzez który, dzięki specjalnemu algorytmowi, rozpoznaje zachowanie części tylnej samochodu. W części przedniej dwa przyspieszeniomierze są umieszczone w pobliżu mocowań amortyzatorów, a dwa są podłączone do zawieszenia. Występowanie przyspieszeniomierzy wiąże się z potrzebą rozpoznawania przez moduł CDCM ruchów nadwozia i piasty koła podczas jazdy samochodu. W przypadku każdego amortyzatora generowana jest siła tłumienia w zależności od prędkości względnej między mocowaniem amortyzatora (nadwoziem) a piastą koła. Moduł CDCM, po otrzymaniu sygnałów (przyspieszenia pionowe) od przyspieszeniomierzy, steruje elektrozaworem umieszczonym w amortyzatorze, przekazując do niego odpowiednią wartość prądu, na podstawie której amortyzator wygeneruje żądaną siłę tłumienia. Regulacja tłumienia jest przeprowadzana stale w zależności od właściwości nawierzchni drogowej i zachowania dynamicznego samochodu. Elektrozawór zmienia przepływ oleju wewnątrz amortyzatora, zmieniając jego parametry tłumienia. Wraz ze wzrostem prądu, jaki moduł CDCM wysyła do elektrozaworu, zwiększa się przepływ oleju, ponieważ wzrasta przekrój przepływu, a w konsekwencji zdolność amortyzatora do tłumienia.

  6. #1916
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    [MENTION=85737]woockush[/MENTION] co to za cytat, podaj źródło jak możesz ? Skoro są to aktywne amortyzatory to w jakim czasie następuje zmiana charakterystyki ?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  7. #1917
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Mi się wydawało że są dwa rozwiązania
    -prostsze, dwustanowe, że można na D, zmiękczyć zawieszenie
    oraz
    -active, bardziej skomplikowane, którego właśnie opis przytoczył kolega @wookush

  8. #1918
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

  9. #1919
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Oryginał po angielsku
    http://www.media.fcaemea.com/uk-en/a...iving-dynamics

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  10. #1920
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno Zobacz post
    "Active" to trochę hasło marketingowe i odnosi się do całego zawieszenia włącznie z Torque vectoring itd. Same amortyzatory są dwustanowe, przełączanie pomiędzy dwiema charakterystykami więc aktywne nie są ...

    Czy w Q są trzy stany, soft mid i hard ? Byłem przekonany że to taka sama konstrukcja amorów tylko inaczej skalibrowane [emoji848]
    Faktycznie, Q ma jeszcze żółte podświetlenie amortyzatora, co może dawać trzeci stan.
    Ale Alfa Active Suspension w pozostałych wersjach to tylko dwa stany bez żadnej kosmicznej technologii - mówią o tym wszystkie oficjalne materiały AR, a info o dostosowywaniu się do aktualnego stanu nawierzchni to dziennikarski bełkot. Nigdy nie posądziłbym Alfy o takie lasery.

    Zawieszenie aktywne Alfa™ Active dynamicznie dostosowuje responsywność pojazdu zgodnie z wybranym trybem Alfa™ DNA: bardziej miękkie ustawienie niweluje nierówności dla wygodniejszej jazdy lub sztywniejsze ustawienie dla precyzyjniejszej i bardziej sportowej jazdy.
    https://www.youtube.com/watch?v=esxsktqxbYA

    W konfiguratorze jest tylko jedna opcja - dostępna z pakietem performance, albo osobno.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory