Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #1991
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Ja swoją AR Veloce TI z pewnych przyczyn zamawiać będę dopiero za rok od września 2021- ale nie wyobrażam sobie by zamówione auto odbierać do końca 2021 r. Uważam że lepiej myśleć o terminie odbioru od stycznia 2022 r. Nie widzę sensu odbierać zamówionego i skonfigurowanego pode mnie auta w listopadzie - grudniu. Chyba lepiej jeszcze ten miesiąc poczekać i mieć rocznikowi młodsze autko. No chyba że się mylę.

  2. #1992
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Przy najmie nie ma to większego znaczenia.

  3. #1993
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Ja swoją AR Veloce TI z pewnych przyczyn zamawiać będę dopiero za rok od września 2021- ale nie wyobrażam sobie by zamówione auto odbierać do końca 2021 r. Uważam że lepiej myśleć o terminie odbioru od stycznia 2022 r. Nie widzę sensu odbierać zamówionego i skonfigurowanego pode mnie auta w listopadzie - grudniu. Chyba lepiej jeszcze ten miesiąc poczekać i mieć rocznikowi młodsze autko. No chyba że się mylę.
    Termin odbioru styczeń to data produkcji gdzieś w listopadzie zapewne. Przykład mojej:
    zamówiona u dealera 27.02.2018, data produkcji w systemie 10.04.2018, do Tychów zjechała bodajże 14.05.2018, do Bielska 21.05.2018, odbiór 25.05.2018.
    Żeby mieć pewność że auto będzie miało nowy rocznik to trzebaby zamawiać raczej w grudniu a nie we wrześniu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1994
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    we wrzesniu to bankowo bedzie rocznik 2020, u mnie z zamowieniem nie bylo zle pomimo Covidu (ktory we Wloszech mocno wszystko sparalizowal) - zamowienie przelom stycznia/lutego, wyprodukowany w polowie marca (tuz przed zamknieciem fabryk), w Polsce byl w polowie kwietnia, odbior poczatek maja. Jesli leasing z planem wykupu po zakonczeniu zdecydowanie bralbym nowszy rocznik, dowiedziabym bym sie tylko kiedy najwczesniej mozna zamawiac 2021, z obecnym rocznikiem bylo troche zamieszania bo facelift i oficjalne cenniki i katalogi pojawily sie z duzym opoznieniem... co pamietamy. Moj egzemplarz byl zamawiany manualnie na podstawie danych z siatki dealerskiej

  5. #1995
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jak jeszcze w 2017r pytałem w ASO FCA w BB kiedy zamawiać żeby mieć pewność daty produkcji nowego rocznika, gość powiedział, w nowym roku...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1996
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    A jak ma się sprawa dla auta konfigurowanego typowo pod klienta - w salonie alfy powiedziano ze wszystko zależy od specyfiki zamówienia, np w rzadkich kolorach (rosso competizone), obszycia skórzanych tapicerek innymi kolorami nici niż standard itp. to czas oczekiwania od 4 do 6 msc. Z tego wynika, że złożone zamówienie we wrześniu - październiku 2021 - skutkować będzie autem z 2022 r.

  7. #1997
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Ja swoją AR Veloce TI z pewnych przyczyn zamawiać będę dopiero za rok od września 2021- ale nie wyobrażam sobie by zamówione auto odbierać do końca 2021 r. Uważam że lepiej myśleć o terminie odbioru od stycznia 2022 r. Nie widzę sensu odbierać zamówionego i skonfigurowanego pode mnie auta w listopadzie - grudniu. Chyba lepiej jeszcze ten miesiąc poczekać i mieć rocznikowi młodsze autko. No chyba że się mylę.
    W przypadku AR czekanie na zamawianie na za rok to niezłe ryzykanctwo hehe może się okazać, że nie ma już co zamawiać
    PS i masz cierpliwość!

  8. #1998
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    W przypadku AR czekanie na zamawianie na za rok to niezłe ryzykanctwo hehe może się okazać, że nie ma już co zamawiać
    Twierdzisz, że Alfa się zawinie w przeciągu roku, czy co bo nie bardzo rozumiem

  9. #1999
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    A jak ma się sprawa dla auta konfigurowanego typowo pod klienta - w salonie alfy powiedziano ze wszystko zależy od specyfiki zamówienia, np w rzadkich kolorach (rosso competizone), obszycia skórzanych tapicerek innymi kolorami nici niż standard itp. to czas oczekiwania od 4 do 6 msc. Z tego wynika, że złożone zamówienie we wrześniu - październiku 2021 - skutkować będzie autem z 2022 r.
    Chcesz auto z nowego rocznika, to zamawiaj na początku nowego rocznika. Nawet jak zamówisz na początku grudnia, to auto może zostać wyprodukowane jeszcze w grudniu (w zależności od mocy przerobowych w fabryce), a dostaniesz go w lutym/marcu do odbioru w salonie albo usłyszysz, że nie znają cenników na kolejny rok i nie mogą przyjąć zamówienia, albo przyjmą zamówienie na własne ryzyko dając Ci minimalny upust typu 7-10%. Pierwsze auta z nowego rocznika trafiają do salonów na przełomie marzec/kwiecień. Wybór należy do Ciebie.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 04-09-2020 o 19:30
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #2000
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Ja swoją AR Veloce TI z pewnych przyczyn zamawiać będę dopiero za rok od września 2021- ale nie wyobrażam sobie by zamówione auto odbierać do końca 2021 r. Uważam że lepiej myśleć o terminie odbioru od stycznia 2022 r. Nie widzę sensu odbierać zamówionego i skonfigurowanego pode mnie auta w listopadzie - grudniu. Chyba lepiej jeszcze ten miesiąc poczekać i mieć rocznikowi młodsze autko. No chyba że się mylę.
    Tylko, że na umowie masz wpisane jakiego rocznika ta umowa się tyczy. Jak będziesz zamawiał we wrześniu 2021 to otrzymasz auto z roku produkcji 2021 (dostawa może być i w 2022). Jak już producent wie, że nie będzie w stanie wyprodukować aut w danym roczniku, to zazwyczaj wstrzymuje zamówienia na dany rok i październik/listopad zaczynają zamówienia na auta z nowego rocznika.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory