Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2031
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad26 Zobacz post
    Przy moim kwietniowym zamówieniu przednia szyba laminowana była w pakiecie komfort za 900 zł.
    wg. cennika w pakiecie Komfort jest szyba z filtrem przeciwslonecznym (57J) a nie laminowana redukujaca halas (7UW), chyba ze dostales taki bonus

  2. #2032
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mazda 6, za chwilę Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    [MENTION=86699]chrism[/MENTION] Cześć! Ale mam nadzieję, że na jakiś jazdach próbnych byłeś, nie bazowałeś tylko na informacjach z tego forum? (żart) Oczywiście gratuluję wyboru, przesiadka z Mazdy (ja jeździłem tą 165KM) to naprawdę wielka różnica na plus dla Alfy oczywiście. Ale zbieraj pieniądze na paliwo - tym razem to nie żart chociaż i tak śmieję się, bo jazda Alfą to sama przyjemność
    [MENTION=85509]Mieszko Drugi[/MENTION], a widzisz, no nie byłem na żadnych jazdach próbnych Też mam Mazdę 165 KM, ale jakoś mi w tym samochodzie zaczęło brakować mocy, więc wybór padł na Alfę, która mega mi się podoba. Ehhh, Mazda też potrafi spalić, jak masz ciężkie kopyto

  3. #2033
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    W moim dieslu, laminowana szyba przednia, jest od nowości.
    Ale chętnie dołożyłbym boczne laminowane.

    Prośba do Stacho: mógłbyś zmierzyć grubość szyby bocznej?

  4. #2034
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    [MENTION=86699]chrism[/MENTION] roznice bedziesz mial jak niebo a ziemia, Mazda robi bardzo ladne stylistycznie samochody ale silniki jakie do nich wsadzaja to w dzisiejszych czasach nieporozumienie, 165 KM z 2.0 i 213 NM, brak turbo (przynajmniej na europe bo w stanach sa), to nie moze jechac przy 1,5 t samochodzie, straszliwy mul (mialem okazje jechac). 120 koni przyrostu a przede wszystkim ponad 2x wiekszy moment odczujesz mocno do tego uklad kierowniczy, zawieszenie w alfie + naped, glownie na tyl z dolaczanym przodem (w Q4)

  5. #2035
    Użytkownik Świeżak Avatar konrad26
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    Giulia 2.0 RWD Visconti Green , były: Alfa 159 2.4 SW , Alfa Romeo 156 2.0 T.S 2000r
    Postów
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    wg. cennika w pakiecie Komfort jest szyba z filtrem przeciwslonecznym (57J) a nie laminowana redukujaca halas (7UW), chyba ze dostales taki bonus
    To już nie wiem czy to laminowana, czy nie, ale wczoraj sprawdzałem i na przedniej mam te dwa symbole z młoteczkiem i uchem.... na przedniej szybie.

  6. #2036
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    znajac rzetelnosc informacji podawanych w cennikach przez Alfe Romeo nie zdziwilbym sie gdybys mial (czego zycze), podobnie jak podaja przy opcji 7WU "Szyba przednia redukujaca halas" a laminowane sa tez przednie boczne.. moze byc tak ze w komforcie masz sama przednia laminowana z filtrem a opcja 7WU daje przednia laminowana + boczne

  7. #2037
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    znajac rzetelnosc informacji podawanych w cennikach przez Alfe Romeo nie zdziwilbym sie gdybys mial (czego zycze), podobnie jak podaja przy opcji 7WU "Szyba przednia redukujaca halas" a laminowane sa tez przednie boczne.. moze byc tak ze w komforcie masz sama przednia laminowana z filtrem a opcja 7WU daje przednia laminowana + boczne
    Całkiem możliwe

    BTW, dzięki za info!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2038
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrism Zobacz post
    [MENTION=85509]Mieszko Drugi[/MENTION], a widzisz, no nie byłem na żadnych jazdach próbnych Też mam Mazdę 165 KM, ale jakoś mi w tym samochodzie zaczęło brakować mocy, więc wybór padł na Alfę, która mega mi się podoba. Ehhh, Mazda też potrafi spalić, jak masz ciężkie kopyto
    W Mażdzie (fakt że mam 3 a więc lżejsza niż 6) choćbym wszystkich wyprzedzał to na trasie powyżej 10 nie spaliłem nigdy. Giulia - na 10l to trzeba w miarę spokojnie jechać. A miasto i kŕótkie odcinki to 13-15l dla Giulii, mazda ponizej 10. Giulia jest oszczedniejsza przy V powyżej 150 km/h i jednostajnej jezdzie. Ale nie żałuję, bo Mazdy mają słabe silniki, zero przyjemności, ten SkyactiveX okazał się bardziej przymulony niż G. Mają dawać V6, ale... na USA

  9. #2039
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Nie bardzo miałem gdzie pojeździć nowym nabytkiem, wiec zrobiłem dziś wypad z Lublina do Zakopca. Jak wrócę po niedzieli to zmierzę grubość.
    Ale i bez mierzenia można zidentyfikować ten rodzaj szyb patrząc na ich przekrój po częściowym opuszczeniu. Szyba będzie się składała z dwóch „plastrów” przełożonych folią lub innym materiałem.
    Jeżeli chodzi o szybę przednią to ona obligatoryjnie jest klejoną we wszystkich pojazdach ze względu na bezpieczeństwo bierne, dodatkowo opcjonalnie może mieć redukcję promieni słonecznych (filtr przeciwsłoneczny).
    Przy okazji, spalanie na trasie gdzie bawiłem się różnymi stylami jazdy+trochę kręcenia po Krakowie i omijanie wypadku na Zakopiance jazdą „kanałami” to 10,1l/100. wiec uważam że bardzo przyzwoicie.

  10. #2040
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Dzięki Wam przyjrzałem się mojej konfiguracji. I w specyfikacji którą wysłał mi dealer do auta nie było opcji 7UW. Sprawdziłem w sieci po numerze vin (link do stron w innym wątku na forum) jest taka opcja jakby w wyposażeniu standardowym. Sprawdziłem dziś znaczki na szybach i zarówno na przedniej jak i na bocznych przednich są "uszka" i "mloteczek". Bardzo mnie to ucieszyło. Ale nasuwa się pytanie co jest w takim razie dodatkowego w pakiecie dodatkowe wyciszenie wnętrza?

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory