Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2051
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    chyba w Stelvio też się robi w standardzie. Czytam ten wątek, szukam 7H6, 7UW, NVH w specyfikacji którą dostałem od dealera i ich tam nie ma. Patrzę sobie w wyszukiwarkę po nr VIN (link w oddzielnym temacie) i tam mam to wszystko, tzn. są 7H6 i 7UW a w opisie NVH. No chyba, że nie potrafię się rozeznać się w tym opisie. Ale patrzę na szyby, zarówno przednią jak i boczne i mam je laminowane oraz wyciszone tak jak to wynika z wyszukiwarki.
    Czyli co? Dostałem tę opcję przez przypadek od producenta?

  2. #2052
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    pakiet NVH to nazwa, kod w cenniku to 1UN. Moze cos sie zmienilo wraz z nowymi cennikami, w poprzednich moglo byc inaczej

  3. #2053
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    - tryb A wręcz rozdziera serce (nawet ignorantowi motoryzacyjnemu) bo pojazd zachowuje się tak jakby człowiekowi nałożyć reklamówkę na głowę i kazać biec maraton a powietrza brak... ten tryb nadaje się jedynie do podczepienia na autostradzie na aktywnym tempomacie pod jakiś pojazd o stałej prędkości i jazdy na kagańcu.
    [MENTION=83701]Stacho[/MENTION]
    A ja uważam że nasze Stelvio/Giulia w trybie A jest 3x bardziej dynamiczne niż nasze dotychczasowe auta, nawet trzymane na 6-7 tys. RPM, czy nowa RAV4 w superduperhybrid lub mazda Skyactive cośtam Cieszy mnie to sportowe zacięcie
    Ostatnio edytowane przez Mieszko Drugi ; 15-09-2020 o 22:10

  4. #2054
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    A ja uważam że nasze Stelvio/Giulia w trybie A jest 3x bardziej dynamiczne niż nasze dotychczasowe auta
    No prosze! Spróbuj wjechać szybko na rondo w tym trybie. Czasami nawet w N jest trudno.

  5. #2055
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    No prosze! Spróbuj wjechać szybko na rondo w tym trybie. Czasami nawet w N jest trudno.
    Mieszkam w Warszawie, dziennie robię ok 40km po mieście, jeżdżę często w trybie A, bo nie potrzebuję narowistej reakcji gazu i skrzyni do spokojnego przemieszczania się po terenie zabudowanym. W trybie A jest bardziej komfortowo. Nie mam problemu z włączaniem się do ruchu z uliczek podporządkowanych, szybkiego wjazdu na rondo, czy wykorzystania luki na sąsiednim pasie celem wyprzedzenia rowerzysty/skutera. W trybie D oczywiście łatwiej wykonywać niektóre manewry i po przejściu w tryb A można odnieść wrażenie, że samochód się muli itd. Jednakże jest to kwestia obycia, przyzwyczajenia i wyrobienia sobie pewnych odruchów. W spokoju, bez stresu i problemów można wykonać wszystkie manewry w terenie zabudowanym. Jeździłem wieloma samochodami i zgodzę się z kolegą Mieszko Drugi, Giulia 2.0 GME 280KM Q4 (bo o tym aucie mogę się wypowiedzieć) w trybie A jest żwawsza niż Passaty, Arteony (tam dopiero reakcja na gaz jest spóźniona), 508, Insignie itd. Z mojego doświadczenia i obserwacji mogę tylko powiedzieć, że w tryb A w zupełności wystarczy do normalnej, spokojnej i bezpiecznej jazdy po mieście, bez zamulania ruchu, bez wyrzeczeń, bez przepuszczania okazji. Jeżeli ktoś nie jest w stanie sobie poradzić w tym trybie, albo oczekuje innych doznań, reakcji (np. braku trybu żeglowania), ma inny styl i technikę jazdy to przecież ma dostępne jeszcze dwa inne tryby. Nie zgodzę się, że tryb A uniemożliwia bądź utrudnia korzystanie z tego auta.
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 16-09-2020 o 11:16

  6. #2056
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Moim zdaniem najlepszym trybem do codziennej jazdy jest tryb "N". W trybie "A" samochód wydaje się ospały i anemiczny (ostatnio wyjeżdżając z garażu podziemnego o stromym podjeździe miałem nawet wątpliwość czy da radę się bez wysiłku na niego wdrapać). Przy czym ja mam wersję 200KM, może przy 280KM tryb "A" jest żwawszy.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  7. #2057
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    No prosze! Spróbuj wjechać szybko na rondo w tym trybie. Czasami nawet w N jest trudno.
    Mój post był o tym, że Giulia/Stelvio nawet w A jest bardziej dynamiczna niż wolnossaki z Mazdy czy Toyoty a nie o tym, że tryb A jest do wjeżdżania na zatłoczone rondo

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Moim zdaniem najlepszym trybem do codziennej jazdy jest tryb "N". W trybie "A" samochód wydaje się ospały i anemiczny (ostatnio wyjeżdżając z garażu podziemnego o stromym podjeździe miałem nawet wątpliwość czy da radę się bez wysiłku na niego wdrapać). Przy czym ja mam wersję 200KM, może przy 280KM tryb "A" jest żwawszy.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ja bawiłem się w A na trasach ale przestałem, bo on nie daje odczuwalnych oszczędności (chyba że nonstop żeglujemy)a kastruje reakcję na gaz i co najważniejsze kastruje moment obrotowy, który nagle może w trasie się przydać. Też jeżdżę na N, chyba że tylko korki miejskie. Na nie tryb A jest az nadto OK
    Ostatnio edytowane przez Mieszko Drugi ; 16-09-2020 o 14:26

  8. #2058
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Mój post był o tym, że Giulia/Stelvio nawet w A jest bardziej dynamiczna niż wolnossaki z Mazdy czy Toyoty
    No chyba logiczne, że silnik 200/280KM będzie żwawszy niż 132/165 czy nawet 194KM (z momentem 260Nm)? Ja nie wiem jak można coś takiego w ogóle porównywać...
    Alfa ma silniki zrobione pod performance, japońce pod niskie spalanie i wygodną spokojną jazdę.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #2059
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No chyba logiczne, że silnik 200/280KM będzie żwawszy niż 132/165 czy nawet 194KM (z momentem 260Nm)? Ja nie wiem jak można coś takiego w ogóle porównywać...
    Alfa ma silniki zrobione pod performance, japońce pod niskie spalanie i wygodną spokojną jazdę.
    Tak! Ale nie o to chodzi. Stacho narzekał, że jazda w "A" jest jak reklamówka na głowie Więc mu przypominam, bo już po kilkuset przejechanych km zapomiał , jak było w naszych poprzednich autach. Słowem, ten "A" w Alfie to i tak kosmos Cieszy mnie to i bede zawsze porównywal bieżące z poprzednim autem

  10. #2060
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Cieszy mnie to i bede zawsze porównywal bieżące z poprzednim autem
    A nie, to spoko
    Zazwyczaj kupuje się coraz mocniejsze auta, więc tak to już jest

    Ja ostatnio jak wsiadłem po dłuższej przerwie do mojej Alfy to myślałem, że się popsuła... serio
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory