Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2061
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Tak! Ale nie o to chodzi. Stacho narzekał, że jazda w "A" jest jak reklamówka na głowie Więc mu przypominam, bo już po kilkuset przejechanych km zapomiał , jak było w naszych poprzednich autach. Słowem, ten "A" w Alfie to i tak kosmos Cieszy mnie to i bede zawsze porównywal bieżące z poprzednim autem
    Oczywiście nie ma sensu przyrównywać 280 konnego Stelvio do Toyoty czy Mazdy nawet w trybie A. Natomiast jeżeli dłuższy czas jedziesz w trasie w trybie D i nagle przełączasz na tryb A to masz wrażenie, że pojazd jest tak zamulony, że nie da rady. Zatem wszystko zależny od punktu odniesienia.
    Poza tym w Toyotach czy Mazdach aby "żwawo" przyspieszyć trzeba wejść na obroty co generuje hałas dający złudne wrażenie, że pojazd ma "zje..duże" przyspieszenie mimo, że to przyspieszenie jest mniejsze niż w cichej Alfie w trybie A.

    No ale mniejsza z tym, fajnie się tymi Alfami jeździ, oby nam długo posłużyły i niosły radość z jazdy

  2. #2062
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    tak żeby Wam zamotać odczucia i porówniania, to bardziej lub mniej do tej pory miałem pod nogą ok 50 Giulii/Stelvio (niektórymi wjeżdzałem tylko do garażu 20m, innymi zrobiłem 10, 20 czy 30km), EU, USA 2016..2020 200/280/180/510HP AT8/MT6, RWD/Q2/Q4. Powiem Wam tak, do porówynawania aut trzeba brać wiele czynników pod uwagę, np moja 280HP na firmwarze ECU G520... była żwawsza niż po updacie na software G543..., natomiast już pare miesięcy młodsza Veloce Ti 280HP Q4 z GPF to całkiem inny samochód - tą akurat pojeździłem kila razy po mieście ostantio - np w trybie D od razu wyrywa po puszczeniu hamulca (jakby podniesione obroty, na plus do mojej lagującej) ale za to szarpała przy odpuszczaniu gazu - oczywiście mam inny zawias i wydech, ale wrażenie po jeździe jakbym jechał innym samochodem. Auta USA też znów inne odczucie zawieszenia na wertepach (pod domem) i reakcja na gaz (auta USA mają całkiem inne firmwary ECU). jakby co to przejedźcie się konkretnym autem - przecież pomiędzy rocznikami zmieniali wiele rzeczy, choćby wysokość zawieszenia (np Giulie Q 2018 z USA stoją jak EU Q4)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #2063
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mazda 6, za chwilę Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    [MENTION=86699]chrism[/MENTION] roznice bedziesz mial jak niebo a ziemia, Mazda robi bardzo ladne stylistycznie samochody ale silniki jakie do nich wsadzaja to w dzisiejszych czasach nieporozumienie, 165 KM z 2.0 i 213 NM, brak turbo (przynajmniej na europe bo w stanach sa), to nie moze jechac przy 1,5 t samochodzie, straszliwy mul (mialem okazje jechac). 120 koni przyrostu a przede wszystkim ponad 2x wiekszy moment odczujesz mocno do tego uklad kierowniczy, zawieszenie w alfie + naped, glownie na tyl z dolaczanym przodem (w Q4)
    No i nadszedł ten dzień. Tak, to już dzisiaj wymarzona Giulia trafi w moje łapska już za 4,5 godziny przekonam się co jest wart ten samochód i czy czasem nie "kłamaliście" na forum No, może czas będzie nieco dłuższy, bo znając dealerów będą musieli mocno podyskutować przed wydaniem auta

  4. #2064
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrism Zobacz post
    No i nadszedł ten dzień. Tak, to już dzisiaj wymarzona Giulia trafi w moje łapska
    Będzie Pan zadowolony, daj znać jak pierwsze wrażenia

  5. #2065
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    [MENTION=86699]chrism[/MENTION] ile czekałeś na Giulie?

  6. #2066
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrism Zobacz post
    No i nadszedł ten dzień. Tak, to już dzisiaj wymarzona Giulia trafi w moje łapska już za 4,5 godziny przekonam się co jest wart ten samochód i czy czasem nie "kłamaliście" na forum No, może czas będzie nieco dłuższy, bo znając dealerów będą musieli mocno podyskutować przed wydaniem auta
    bedzie dobrze tylko nie daj sie poniesc przez pierwsze 1000-1500 km choc w tym wypadku nie trzeba wysokich obrotow zeby sie przyjemnie odpychac. Daj znac jak pierwsze wrazenia

  7. #2067
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Mazda 6, za chwilę Giulia Veloce
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    [MENTION=86699]chrism[/MENTION] ile czekałeś na Giulie?
    Całe 2,5 miesiąca Zamówiona 14 lipca - odebrana 2 godziny temu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Będzie Pan zadowolony, daj znać jak pierwsze wrażenia
    Rewelacja! Tu mocno się trzeba pilnować, żeby nie stracić prawka. Trochę zdziwiony byłem, że będąc pierwszy na skrzyżowaniu bez jakiegoś pajacowania za chwilę widziałem pozostałe samochody w sporej odległości od siebie. Nie czuć w tym kompletnie prędkości, więc będę się musiał pilnować

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał method Zobacz post
    bedzie dobrze tylko nie daj sie poniesc przez pierwsze 1000-1500 km choc w tym wypadku nie trzeba wysokich obrotow zeby sie przyjemnie odpychac. Daj znac jak pierwsze wrazenia
    Pierwsze wrażenie fantastyczne! Przyspieszenie bajka. W tym aucie kompletnie nie czuje się prędkości. A póki co przemieszczałem się po miejscami zakorkowanej Warszawie, więc nie było gdzie rozwinąć większych prędkości. No w jednym miejscu 90 km/h. Prowadzenie ekstra. Muszę się w weekend wybrać gdzieś na dłuższą przejażdżkę poza miasto.

  8. #2068
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrism Zobacz post
    Pierwsze wrażenie fantastyczne! Przyspieszenie bajka. W tym aucie kompletnie nie czuje się prędkości. A póki co przemieszczałem się po miejscami zakorkowanej Warszawie, więc nie było gdzie rozwinąć większych prędkości. No w jednym miejscu 90 km/h. Prowadzenie ekstra. Muszę się w weekend wybrać gdzieś na dłuższą przejażdżkę poza miasto.
    Ja swoją odebrałem w sobotę, generalnie stukam puste kilometry aktualnie tylko po to żeby pojeździć D

  9. #2069
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Pochwalcie się swoimi konfigami [MENTION=86699]chrism[/MENTION] [MENTION=24750]Drst[/MENTION]

  10. #2070
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tomaszow Maz.
    Auto
    159SW 1.9 175km 2007, Giulia 2017 2.0TB 200KM
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxspeed198 Zobacz post
    Pochwalcie się swoimi konfigami [MENTION=86699]chrism[/MENTION] [MENTION=24750]Drst[/MENTION]
    Ja trochę offtop bo kupiłem rocznik 2017 ale za to z fajnym środkiem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_658996481405933.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	44.8 KB
ID:	272945
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_2873230079574056.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	59.5 KB
ID:	272946

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory