Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2161
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    VW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam Szanowne Grono
    Jestem na etapie wyboru samochodu i na chwilę obecną AR Stelvio jest moim faworytem (tuż przed Volvo V90CC).
    Całe życie jazda niemieckimi samochodami i czas coś zmienić.
    Czytam ten wątek odnośnie liftingu i ..... chyba poczekam co wypłynie na 2022 bo w „internetach” znalazłem coś takiego.

    autoappassionati.it/alfa-romeo-stelvio-2021-restyling-motori-interni-prezzi

    Gdyby miał tak wyglądać przód na 2022 to ja się zakochałem i to auto skradło moje serce

  2. #2162
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=87846]Salexy[/MENTION] ja przeszedłem podobną drogę, bo wcześniej właśnie głównie VW. Stelvio jeżdżę 2 lata i powiem Ci, że naprawdę zakochałem się w tym aucie i jeszcze żadnego nie traktowałem w ten sposób. Odnośnie zdjęcia, no to tylko render, zatem nic konkretnego. Ogólnie mówi się właśnie o tym, że rok modelowy 2022 ma mieć następujące zmiany:
    -wchodzi jakaś hybryda, MHEV 48V?
    -światła przednie full led, właśnie nieco zwężone (ogólnie stylistyka ma być spójna z Tonale, ale jeszcze oficjalnego wygladu Tonale też nie znamy)
    -zmiana ewentualnie zwiększenie ekranu infotainment, być może adaptacja systemu z nowych modelowo Ghibli, ale to niepotwierdzone

    Tak czy inaczej idziesz we właściwym kierunku, bo ja na chwilę obecną nie widzę dla siebie innego auta, no może Q

  3. #2163
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    VW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=87846]Salexy[/MENTION] ja przeszedłem podobną drogę, bo wcześniej właśnie głównie VW. Stelvio jeżdżę 2 lata i powiem Ci, że naprawdę zakochałem się w tym aucie i jeszcze żadnego nie traktowałem w ten sposób. Odnośnie zdjęcia, no to tylko render, zatem nic konkretnego. Ogólnie mówi się właśnie o tym, że rok modelowy 2022 ma mieć następujące zmiany:
    -wchodzi jakaś hybryda, MHEV 48V?
    -światła przednie full led, właśnie nieco zwężone (ogólnie stylistyka ma być spójna z Tonale, ale jeszcze oficjalnego wygladu Tonale też nie znamy)
    -zmiana ewentualnie zwiększenie ekranu infotainment, być może adaptacja systemu z nowych modelowo Ghibli, ale to niepotwierdzone

    Tak czy inaczej idziesz we właściwym kierunku, bo ja na chwilę obecną nie widzę dla siebie innego auta, no może Q
    Dziękuję za odpowiedź. Dwa lata temu o mały włos nie zostałem właścicielem Stelvio. AR jednak nie miało wtedy finansowania poza leasingiem FCA.
    Teraz już mają leaseplan więc jest super. Dlatego po raz kolejny wylądowałem z niemiecką marką w garażu.
    Moje pytanie brzmi w ten sposób: dlaczego zniknęły z konfiguratora sportowe fotele? Mówię to w formie ciekawostki: wybrałem lakier czerwony NEW TBC i od razu dodają się fotele LUXURY (Mozą wybrać kolorystykę ale nie kształt fotele - sport).

    A co do innego autka => widzę dla siebie inny samochód: MASERATI GHIBLI lub LEVANTE na które po prostu choruję. Obie w wersji "S" najchętniej GRANSPORT
    Może niebawem prywatnie ale póki co wybieram samochód do firmy (nie może aż tak bardzo kłuć w oczy).

  4. #2164
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Oby nie skończyło się tym, że następne modele będą z napędem na przód

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Salexy Zobacz post
    Moje pytanie brzmi w ten sposób: dlaczego zniknęły z konfiguratora sportowe fotele? Mówię to w formie ciekawostki: wybrałem lakier czerwony NEW TBC i od razu dodają się fotele LUXURY (Mozą wybrać kolorystykę ale nie kształt fotele - sport).
    Nie sugeruj się konfiguratorem bo nie raz były w nim błędy. Lepiej wyślij maila do handlowca żeby przygotował Ci ofertę z tym co chciałbyś mieć.

  5. #2165
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    na auto po pełnym lifcie to trzeba będzie poczekać z dostawą mniej więcej do kwietnia 2022 jak pisali we włoskich artykułach, więc zależy czy ktoś chce kupić auto teraz czy zamawiać dopiero za rok.
    [MENTION=82767]fuji[/MENTION] Stelvio czy GIulii to nie grozi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #2166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] bardziej chodziło mi o nowe modele ale wiedząc jak działają korporacje to można spodziewać się wszystkiego https://autogaleria.pl/alfa-romeo-lancia-ds-stellantis

  7. #2167
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    słuchaj, Giulii/Stelvio nie przeprojektują na inną platformę, bo to kosztuje miliardy EUR a sprzedaż taka sobie - będą tłukli jeszcze 5-7 lat. platformę Giorgio używają już chyba w Maserati i jescze w jakiś innych autach FCA mają ją dawać, więc produkcja będzie (przecież zainwestowali w nią kupę hajsu), więc nie bój nic. Co najwyżej te nowe modele AR szczególnie mniejsze (typu Brenero) mogą być wspólne z PSA. Jak AR wypuści w końcu większe auto (czy to limuzynę czy dużego SUVa), to też nie ma podstaw żeby nie było to na Giorgio
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #2168
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Obyś miał rację bo mam nadzieję, że mój kolejny samochód to też będzie G lub S ale już w wersji Q

  9. #2169
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    słuchaj, Giulii/Stelvio nie przeprojektują na inną platformę, bo to kosztuje miliardy EUR a sprzedaż taka sobie - będą tłukli jeszcze 5-7 lat. platformę Giorgio używają już chyba w Maserati i jescze w jakiś innych autach FCA mają ją dawać, więc produkcja będzie (przecież zainwestowali w nią kupę hajsu), więc nie bój nic. Co najwyżej te nowe modele AR szczególnie mniejsze (typu Brenero) mogą być wspólne z PSA. Jak AR wypuści w końcu większe auto (czy to limuzynę czy dużego SUVa), to też nie ma podstaw żeby nie było to na Giorgio
    Pełna zgoda, Giorgio to bardzo dobra platforma która będzie ładowana w wiele aut FCA/Stallantis np. Maserati Grecale, czy nowy Jeep Grand Cherokee, który swoją drogą wg mnie wygląda mega i skradł moje serce.

  10. #2170
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    VW
    Postów
    11

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników posiadających skórzaną czerwoną tapicerkę.
    Byłem dzisiaj w salonie. Stoi sztuka w kolorze Misano z czerwoną tapicerką skórzaną (fotele sportowe). Popatrzyłem na przebieg - kilka km.
    Wiem, że to auto demonstracyjne ale jak u Was sprawuje się tapicerka?
    Na tej konkretnej sztuce widziałem na boczku pasażera i kierowcy (przy siedzisku) już takie jakby załamania i odbarwienia skory (jaśniejsze prążki).

    Pani w salonie orzekła, że to od częstego wsiadania i wymaga czyszczenia ...no ale przecież ja będę tym autem jeździł na codzień !

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory