Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2261
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    A widzieliście te teksty szefa stellantis że marzy mu się coby jednak było to gtv?

    Edit. To ceo alfy a nie całego stellantis.
    https://www.motoring.com.au/alfa-rom...-cards-130033/
    Ostatnio edytowane przez Trevor ; 28-05-2021 o 19:26

  2. #2262
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jeśli oznaką zaawansowania technologicznego ma być elektryczny silnik, tablet na pół przedniej szyby i cały zestaw elektronicznych kagańców, który będzie wymuszał na kierowcy "bezpieczną jazdę", to ja mogę za 5 lat kupić ponownie to "zacofane technologicznie" Veloce. Kolor sobie zmienię, żeby sąsiedzi widzieli, że mam nowe auto
    Ty możesz kupować, ja mogę też kupować takie auto, ale z nas dwóch Alfa nie wyżyje Niestety taki 'casual driver' nie zwraca uwagi na właściwości jezdne, on chce virtual cockpit, LEDy matrixy i inne bajery, za które jest skłonny słono przepłacić. Na zachodzie więcej auto sprzedaje się ze słabszą wersją silnikową, ale dużo lepszym wyposażeniem (winne są tutaj też oczywiście podatki eko związane z mocą/pojemnością).
    Tak jak napisał [MENTION=19955]Luke77[/MENTION], jak dla mnie Giulietta też mogła pozostać, trochę odświeżyć technologicznie/elektronicznie i dalej by się sprzedawała.
    To samo było ze 159, to samo robią z Giuliettą i zaraz pewnie to samo będzie z Giulią...
    Pozdro,
    Bartas

  3. #2263
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Ty możesz kupować, ja mogę też kupować takie auto, ale z nas dwóch Alfa nie wyżyje Niestety taki 'casual driver' nie zwraca uwagi na właściwości jezdne, on chce virtual cockpit, LEDy matrixy i inne bajery, za które jest skłonny słono przepłacić. Na zachodzie więcej auto sprzedaje się ze słabszą wersją silnikową, ale dużo lepszym wyposażeniem (winne są tutaj też oczywiście podatki eko związane z mocą/pojemnością).
    Niestety masz rację. Często bierze się to z tego, że ludzie po prostu nie jeździli lepszym autem i wydaje im się, że taki tablet na kółkach jedzie dobrze (przecież jedzie, hamuje i skręca), więc o co chodzi? Marki premium kojarzą im się z luksusem i prestiżem, a nie z lepszym prowadzeniem. Nawet ignorant motoryzacyjny jak pojeździ kilka miesięcy Alfą, to już nie chce "zwykłego" auta
    Sprawdzone w najbliższej rodzinie, i wcale nie chodzi o jakąś Giulię czy inne GTA. Zwykła 147 z TS to już przepaść do większości kompaktów na rynku.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #2264
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nawet ignorant motoryzacyjny jak pojeździ kilka miesięcy Alfą, to już nie chce "zwykłego" auta
    Dokładnie, tylko to przychodzi później. Najpierw trzeba takiego "statystycznego" kierowcę czymś zachęcić. Większość zwraca uwagę właśnie na "nowoczesne" rozwiązania. Dobrze, że zaczęli z tą gwarancją 5 letnią, ale jak taki Kowalski przeczyta kilka testów, że "odstający pod względem infotainment", "wyposażenie przestarzałe" itp. to nawet nie będzie brał tego pod uwagę i nie wsiądzie, żeby się przekonać jak to się prowadzi i w ogóle

  5. #2265
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Elektryfikacja dobije sprzedażowo Giulię i Stelvio, a szkoda, bo to piękne auta...

  6. #2266
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Ty możesz kupować, ja mogę też kupować takie auto, ale z nas dwóch Alfa nie wyżyje Niestety taki 'casual driver' nie zwraca uwagi na właściwości jezdne, on chce virtual cockpit, LEDy matrixy i inne bajery, za które jest skłonny słono przepłacić.
    Zastanów się, czego byś chciał w Alfie, bo niestety może się to spełnić Może kiedyś będziesz musiał wybierać między samymi tabletami na kółkach z cyfrowymi zegarami i jedynym wyróżnikiem Alfy będzie znaczek na przednim zderzaku. Wtedy będziesz miał Alfę skrojoną pod "casual drivera", ale niekoniecznie pod nas.

    Nie od dziś wiadomo, że Alfa potrafi zaprojektować genialne auta, ale nie potrafi ich sprzedawać i na tym powinna się skupić, a nie na konkurowaniu z budżetowymi markami, bo w ten sposób może jedynie stracić tych klientów których jeszcze ma, zamiast zyskać nowych. Alfa nigdy nie była marką dla "casual drivera" i mam nadzieję, że tak zostanie nadal. Jakiś gust trzeba mieć, żeby wybrać Alfę

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Najpierw trzeba takiego "statystycznego" kierowcę czymś zachęcić. Większość zwraca uwagę właśnie na "nowoczesne" rozwiązania.
    A jakie inne nowoczesne rozwiązania można zaproponować, jak się co 3 lata wypuszcza nowy model? Nowy tablet większy o 2 cale i nowe kolory cyfrowych zegarów wystarczą do wykupienia pakietu reklam na kolejne lata w prasie motoryzacyjnej. Ktoś wam wmówił, że to są "nowoczesne" rozwiązania i oczekujecie, ze wszyscy będą to małpować
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #2267
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ktoś wam wmówił, że to są "nowoczesne" rozwiązania i oczekujecie, ze wszyscy będą to małpować
    Cudzysłów widział? To raz, dwa tylko że niestety nie wiem czy wystarczy taka sprzedaż jaką, gwarantują ludzie, jak to nazwałeś z gustem. A większość niestety właśnie kupuje dzięki takim pierdołom auto. Nie wiem jakbyśmy chcieli to tego nie zmienimy.
    Rzygać mi się chce jak się ludzie jarają tymi eko tabletami, które wewnątrz zamiast zaprojektowanej deski rozdzielczej, zegarów, ergonomii mają dwa tablety wielkości telewizorów, a żeby zmienić temp. nawiewu czy cokolwiek innego trzeba zagłebić się w menu, podmenu i w tym samym czasie zjechać z drogi. Nie wiem skąd ten owczy pęd, ale obawiam się, że jesteśmy w zajebistej mniejszości...

  8. #2268
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Cudzysłów widział? To raz, dwa tylko że niestety nie wiem czy wystarczy taka sprzedaż jaką, gwarantują ludzie, jak to nazwałeś z gustem. A większość niestety właśnie kupuje dzięki takim pierdołom auto. Nie wiem jakbyśmy chcieli to tego nie zmienimy.
    Rzygać mi się chce jak się ludzie jarają tymi eko tabletami, które wewnątrz zamiast zaprojektowanej deski rozdzielczej, zegarów, ergonomii mają dwa tablety wielkości telewizorów, a żeby zmienić temp. nawiewu czy cokolwiek innego trzeba zagłebić się w menu, podmenu i w tym samym czasie zjechać z drogi. Nie wiem skąd ten owczy pęd, ale obawiam się, że jesteśmy w zajebistej mniejszości...
    Nie zjedzie mu z drogi bo asystenty przypilnujo. A za parę lat samo będzie jechało i samo wszystko robiło.
    I może to jest szansa dla Alfy, "the last car to drive"...

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  9. #2269
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Nie zjedzie mu z drogi bo asystenty przypilnujo
    No właściwie pomyślałem o tym to pisząc, ale chciałem uwypuklić bezsens i irracjonalność tego trendu. Z jednej strony asystent na asystencie, bo bezpieczeństwo przede wszystkim, a z drugiej strony wszędzie dotyk jak w telefonie, a korzystanie przecież z takowego podczas jazdy jest zabroniona... Kretynizm jak dla mnie.

  10. #2270
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    A za parę lat samo będzie jechało i samo wszystko robiło.
    I może to jest szansa dla Alfy, "the last car to drive"...
    W wersji dla hardkorów adres docelowy będzie wpisywany z klawiatury ekranowej.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory