Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2271
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    ale za przeproszeniem zrzędzicie . Nic nie stoi na przeszkodzie aby alfa była ciągle samochodem dla kierowców i jednocześnie miała przynajmniej opcje, które od dawna są u konkurencji.

    - infortainment. Wszyscy recenzenci Alfy jakich czytałem/oglądałem chwalili zarówno umiejscowienie ekranu jak i to, że są dedykowane pokrętła manualne. To co jest krytykowane, to jakość i responsywność tego co się dzieje na tym ekranie. I ja tę krytykę podzielam choć nie jest to dla mnie jakoś istotne.
    - czemu przeszkadzałoby wam gdyby istniała wersja eko takiej Giulii czy Stelvio? Nostradamus przewidział, że gdyby 1.4 hybryda powstało to w waszych 2.0 pęknie cylinder? Albo co złego byłoby z takim 2.0 jakie jest teraz w ghibli, sam bym chętnie takie wziął, tak długo jak bateria będzie lekka.
    - albo matrycowe ledy? Alfa niech weźmie swoje dupsko w garść i da taką technologię do wyboru. może teraz od peżotów będzie można wziąć ...
    - asystenty też, serio myślicie, że za ile lat będzie auto w którym kierowca nie będzie miał ostatniego słowa? I nie, autonomiczna jazda to nie jest esp albo abs. Też głupotą jest, że nie ma pakietu race bez dłubaniny za jedyne 1000 zico.
    - jedyna obawa, z którą się zgadzam to to, że mogą zniknąć analogowe zegary. Swoją drogą dziwię się że alfa nie ma opcji jakichś fajniejszych cyferblatów do zegarów. Ja chętnie włożyłbym sobie białe jakie miałem w 156.

    już w kwestii wyposarzenia poza cyfrowego podobnie jest np z brakiem wentylowanych foteli. na półce niby-premium gdzie niby alfa przycupnęła konkurencja to ma.

    Nie piszcie kocopołów, że nowinki techniczne wykluczają driver's cara, nie muszą. tylko trzeba to zrobić dobrze i z głową.
    Dla mnie to nie jest istotne ale takich ludzi jest garstka. Alfa postawą, "jak chcesz pierdolety to spadaj" sprawia, że, wielka niespodzianka, klient spada i kupuje coś innego.

  2. #2272
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    - asystenty też, serio myślicie, że za ile lat będzie auto w którym kierowca nie będzie miał ostatniego słowa? I nie, autonomiczna jazda to nie jest esp albo abs. Też głupotą jest, że nie ma pakietu race bez dłubaniny za jedyne 1000 zico.
    Będa ograniczniki prędkości, czarne skrzynki i inne dodatkowe, elektroniczne kagańce. Może i kierowca będzie miał ostatnie słowo, jednak nie wydaje mi się, żeby samochody przyszłości dawały radość z jazdy w dzisiejszym rozumieniu. Nowinki techniczne nie muszą odbierać radości z jazdy, ale w praktyce to robią. Przynajmniej w tym kierunku to idzie.

  3. #2273
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trevor Zobacz post
    czemu przeszkadzałoby wam gdyby istniała wersja eko takiej Giulii czy Stelvio? Nostradamus przewidział, że gdyby 1.4 hybryda powstało to w waszych 2.0 pęknie cylinder?
    Ależ nic nikomu nie pęknie, niech sobie by jeździły. Tylko niestety ogólnie to trend taki, że spaliniaki a tym bardziej te większe i mocniejsze, są po prostu wykańczane. Najpierw V8, później V6, a z czasem R4 będzie już potworem.

  4. #2274
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Będa ograniczniki prędkości, czarne skrzynki i inne dodatkowe, elektroniczne kagańce. Może i kierowca będzie miał ostatnie słowo...
    Tak - kierowca będzie miał ostatnie słowo tłumacząc się policji: panie władzo, to auto samo mi gwałtownie zahamowało i dlatego ktoś mi wjechał w dup..., ale to nie moja wina, niech pan wystawi ten mandat producentowi auta
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #2275
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Teraz już na alfaclub z wiarygodnych źródeł jednak będzie lift. Ostatnio z wiarygodnych źródeł miało nie być. Wydaje mi się, że jeszcze parę razy zmienią decyzję na tym portalu. Dla mnie trochę taki Fakt się zrobił, gówno wiedzą a piszą artykuły z których nic nie wynika by się klikało

    https://www.clubalfa.it/357882-alfa-...-2022-render-2

  6. #2276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Teraz już na alfaclub z wiarygodnych źródeł jednak będzie lift. Ostatnio z wiarygodnych źródeł miało nie być. Wydaje mi się, że jeszcze parę razy zmienią decyzję na tym portalu. Dla mnie trochę taki Fakt się zrobił, gówno wiedzą a piszą artykuły z których nic nie wynika by się klikało

    https://www.clubalfa.it/357882-alfa-...-2022-render-2
    Szkoda że to pewnie nie wypali, bo jakby wypaliło, to wziąłbym kolejne Stelvio w 2022.

  7. #2277
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Alfaclub to tabloid dla alfisti nie można tych wiadomości przyjmować za pewnik. Te wszystkie artykuły wykorzystujące jakieś fatalne rendery i plotki trzeba czytać z dystansem. Mimo wszystko jestem przekonany że lift będzie bo inaczej to byłoby samobójstwo marki.
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  8. #2278
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    lifty będą takie jak były w ..giuliettach

  9. #2279
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ostatnio ktoś z kolegów był na konfiguratorze? Co jest z dostępną paletą kolorów? W Stelvio Q są dostępne 4 kolory w Giulii Q bodajże 5, w cywilnych wersjach 8, ale w ogóle nie ma dostępnego np. Rosso Competiozione, jedynie Alfa Red.

  10. #2280
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Słyszałem u dealera że "upraszczają siatkę produktu". Żeby się od tych opcji klientom w głowach nie pomieszało
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory