Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2321
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    51

    Domyślnie

    W tej podobnej kwocie jednak lepiej to veloce ti wybrać . Mam pytanie co do audio harman ponoć nie brzmi do tego jego wygląd mi nie pasuje w samochodzie . Słyszałem , ze ori nagłośnienie jest wystarczające , ale biorąc taki wysoki konfig szkoda nie dorzucić tych 3k na audio sound theatre ?
    Zawieszenie aktywne za 5tys. zł daje tylko usztywnienie w D czy względem zwykłych są jeszcze jakieś korzyści ?

  2. #2322
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Macie jakieś informacje - odnośnie liftingu Giulii. Przymierzam się do zakupu i nie wiem czy już teraz ją szukać - czy wstrzymać się jeszcze trochę.

  3. #2323
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Najwcześniej 2023. O ile w ogóle.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #2324
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    W tej podobnej kwocie jednak lepiej to veloce ti wybrać
    No Veloce Ti wewnątrz ala Q, zamiast pełnej skóry alcantara, z zewnątrz to chyba jedynie bardziej wyprofilowany dyfuzor tył, a veloce jest gładki. Według mnie 20 cali na felgi wystarczy, ale nie jeździłem 21 cali

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Mam pytanie co do audio harman ponoć nie brzmi do tego jego wygląd mi nie pasuje w samochodzie
    Najlepiej samemu posłuchać i porównać, ale co według Ciebie psuje wygląd, te w drzwiach głośniki?
    No raczej bazowe to podobno gra niespecjalnie, pośredni chyba to takie min.

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Zawieszenie aktywne za 5tys. zł daje tylko usztywnienie w D
    Tak usztywnienie w D i możliwość zmiękczenia w trybie D do normalnego tłumienia

  5. #2325
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    51

    Domyślnie

    Z felg 21 chyba jednak za dużo bazowe 20 wziąć na zimę, a zdobyć w internecie ori od Q na lato tam też 20 cali , zapytam u dealera jakie koszta takich felg jakby chciał dokupić .
    Tak te głośniki w drzwiach , na żywo dopiero w przyszłym tygodniu będę po salonach jeździł ,ale patrząc na foto wsadzone w boczki jakby na siłę .
    O ile konfigurując pojazd na lata nie mam stopu przed wszystkimi udogodnieniami prócz szklanego dachu (masa i korzystanie przez pierwszy tydzień) to ten zestaw audio mi nie pasuje , zobaczę na żywo ,ale ten pośredni waszym zdaniem do radia/usb mp3 powinien być ok ?

    Tak btw. jak pewnie dla każdego pragnieniem jest wersja Q , bez 400k się nie podejdzie po nowe , mam też takie przemyślenia czy czekając rok / dwa lata byłbym w stanie takie Q z 2020r(polift) odkupić z rynku wtórnego w kwocie teraz nowego veloce ti (250k) . Ktoś śledzi utratę wartości tych samochodów jak przebiega ? Może dla spokoju i jazdy kupić nowe 2.0 za kilka lat sprzedać i dołożyć do Q bo wtedy będą już te ceny będą już sobie bliższe ? Też nie wiadomo co się od kogoś kupi (kwestia użytkowania ) taki silnik 2.9 po przebiegu 100k km może już wymagać serwisu bo raczej zawiecha czy elektronika tutaj padać nie powinna .

  6. #2326
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=89371]adamu[/MENTION]
    Jeżeli chodzi o utratę wartości aut, to pojawiło się ostatnio kilka artykułów w branży moto, że Giulia i Stelvio należą do aut, które bardzo dobrze trzymają cenę, nawet lepiej niż niemiecka konkurencja.
    CO do H&K i głośników nigdy mnie to nie drażniło i nie drażni, musisz zobaczyć na żywo.
    Szklany dach, mam, auto już ponad 2 lata i używam często, polecam.
    Co do felg, też bym wziął 20 cali, a biorąc pod uwagę wzory, definitywnie z tych zostawiłbym zimę, a na lato wzór 20 z Q. Poczytaj wątek felgi i podpytaj kolegę [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION], na pewno coś znajdziesz.

  7. #2327
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    -----
    Postów
    51

    Domyślnie

    Nie miałem do tej pory takiego dachu panoramy jedynie jeździłem w pojeździe gdzie byl szyberdach i dach przeszklony bez funkcji otwierania . Jak wiemy Stelvio należy do aut lekkich w palecie veloce ti te gadżety jednak swoje ważą , wiec i osiągi 280km mogą się pogarszać , taki tez tam tego widok z racji , ze nie użytkowałem jako dodatkowo obciążenie dachu i wiadomo dopłata kilku tysięcy .
    Tak btw. jak jeździ i prowadzi się Stelvio /giulia przy motorze 280km przy obciążeniu typu komplet pasażerów ?

  8. #2328
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Jak wiemy Stelvio należy do aut lekkich w palecie veloce ti te gadżety jednak swoje ważą , wiec i osiągi 280km mogą się pogarszać , taki tez tam tego widok z racji , ze nie użytkowałem jako dodatkowo obciążenie dachu i wiadomo dopłata kilku tysięcy .
    Jakbym Ci dał dwa takie same Stelvio na codzień, jedndo z dachem panoramicznym a drugie bez, to nie poczułbyś różnicy...

  9. #2329
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=89371]adamu[/MENTION]
    Jeżeli chodzi o utratę wartości aut, to pojawiło się ostatnio kilka artykułów w branży moto, że Giulia i Stelvio należą do aut, które bardzo dobrze trzymają cenę, nawet lepiej niż niemiecka konkurencja.
    Też to czytałem. Wynika to chyba z tego, że każdy biały kruk trzyma cenę.

  10. #2330
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamu Zobacz post
    Tak btw. jak jeździ i prowadzi się Stelvio /giulia przy motorze 280km przy obciążeniu typu komplet pasażerów ?
    Kurcze nie wiem jak za bardzo odpowiedzieć na takie pytanie. No trzeba się do czegoś odnieść, w trasie naprawdę Ok, no na pewno 5 dorosłych plus bagaż jakoś czuć, bo to będzie z 500 kilo nawet. No na torze nawet pustym czuć nieco środek ciężkości, nie jest to gokart, chociaż jak dla mnie, lepiej prowadzącego się suma nie znajdziesz i to różnica jest mega na korzyść Stelvio. No macanem jechałem kilka razy ale to tak po mieście trochę zatem nie widziałem zbytnio różnicy

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory