Strona 259 z 284 PierwszyPierwszy ... 159209249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,581 do 2,590 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2581
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 200 MY21 Ti
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Brać wg Was Giulia Veloce 2.0 280 km Q4 2021 bez przebiegu za 188 tys? Wydaje mi się, że będzie tylko drożej
    Sprawdź sobie fotele, które Ci najbardziej pasują. Nie wiem czemu ale mnie sportowe wydawały się najbardziej twarde. Jak to cena wyjściowa to na pewno coś zejdziesz w dół jeszcze.

    Ale nowy cennik naprawdę mnie zadziwia. Na plus, że ładowarka bezprzewodowa jest standardem - to jedyna rzecz, której mi brakuje. Osobiście po prostu trzymam kabel w schowku i mam carplay i telefon schowany więc żadna różnica (ale jakaś jest, a do carplay i tak kabel potrzebny). I żeby w wersji Sprint mieć podgrzewane fotele to dopłata 8800.... To już prawie mamy wersję Ti, gdzie jest to standard + więcej mocy + napęd na 4 koła + lepsze hamulce + lepsze światło.
    W ogóle coś przemawia za zakupem wersji Sprint?

    Ale fakt, że jak ktoś ma budżet określony to kupi na co go stać.

  2. #2582
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Ma ktoś link do cen i wyposażenia Giulia na 2022?

  3. #2583
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Ma ktoś link do cen i wyposażenia Giulia na 2022?
    https://cenniki.alfaromeo.pl/alfa-ro...lia-cennik.pdf

  4. #2584
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Ford Mondeo
    Postów
    16

    Thumbs down

    no z tym cennikiem to rynku nie podbiją , dla mnie jest szokujące ( oczywiście subiektywna opinia ) , że jedyne słuszne felgi są obecnie dostępne wyłącznie w QV .. za dopłatą ( 3DB 19" felgi aluminiowe QV Exclusive Dark ) ...absolutna porażka , w życiu bym Veloce nie kupił na 3CX 19" felgi aluminiowe Design Sport Dark Glossy .. bo zwyczajnie mi się nie podobają, nawet za dopłatą nie można 3DB obecnie kupić .... aktualnie większość Veloce na tych felgach (3DB) było sprzedawanych .... najwyraźniej trzeba magazyny wyczyścić z tego co nie schodziło
    Ostatnio edytowane przez wmr ; 17-01-2022 o 21:36

  5. #2585
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmr Zobacz post
    no z tym cennikiem to rynku nie podbiją , dla mnie jest szokujące ( oczywiście subiektywna opinia ) , że jedyne słuszne felgi są obecnie dostępne wyłącznie w QV .. za dopłatą ( 3DB 19" felgi aluminiowe QV Exclusive Dark ) ...absolutna porażka , w życiu bym Veloce nie kupił na 3CX 19" felgi aluminiowe Design Sport Dark Glossy .. bo zwyczajnie mi się nie podobają, nawet za dopłatą nie można 3DB obecnie kupić .... aktualnie większość Veloce na tych felgach (3DB) było sprzedawanych .... najwyraźniej trzeba magazyny wyczyścić z tego co nie schodziło
    Nie czarujmy się - w życiu byś nie kupił ani Q, ani Veloce, ani pewnie żadnej Alfy, więc daruj sobie swoje komentarze na tym forum
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #2586
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Ford Mondeo
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Nie czarujmy się - w życiu byś nie kupił ani Q, ani Veloce, ani pewnie żadnej Alfy, więc daruj sobie swoje komentarze na tym forum
    a dlaczego tak twierdzisz ? akurat dość poważnie rozważam gulie i akurat zmiany w wyposażeniu poszły na + ... mimo , że to 2 post to dość długo obserwuje to forum i śledzę posty ale tych felg to już nie zniosłem ..

    co do auta bardzo dobrze jeździ .. oczywiście lekko przyciasne ale da się przeżyć i nie zraziło poziomem głośności ( z Mk5 Vignale .. jedno z lepiej wyciszonych aut w tym pułapie cenowym wiem o czym mówię ) m.in z tego powodu odrzuciłem Arteona , pomijajać jego fatalne prowadzenie i usterkowość , na pewno też boli brak ledów ale z kolei ciszej pracujące zawieszenie niż np. w S60 choć tam też inforozrywka jest jednak poziom wyżej ale do wszystkiego da się przyzwyczaić , kwestia poziomu wyposażenia ( w volvo mimo np. ogólnego wrażenia lepszych materiałów to np. tunel środkowy czy też wykończenia drzwi przy klamkach .. no cóż platik rodem z KIA a niby premium ) ale jest oczywiste , że wersje bida edyszyn trochę inaczej się odbiera niże te z końca cennika . ..więc nie oceniaj pochopnie ludzi

    co do samej Alfy na dzień dzisiejszy najważniejsze braki to LED i silnik mild hybrid ( może przy kolejnym lifcie ) jakieś małe 10-14 kW takie jak w nowych Volvo robi naprawdę robotę ... S60 B5 z AWD z podobnym wyposażeniem to katalogowo ok 230-240 tyś ... ( pewnie zrównując porównywalne wyposażenie oraz doliczając gwarancje wyjdzie 20-30 tyś więcej od Veloce )
    Ostatnio edytowane przez wmr ; 17-01-2022 o 23:23

  7. #2587
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 200 MY21 Ti
    Postów
    31

    Domyślnie

    Ja śledziłem od półtorej miesiąca - Audi A4/A5, Arteon, Giulia, Octavia. Ogólnie design Alfy zdecydował. Ale szczerze? Za cennikowe 200-210 żeby mieć Ti to można już najnowszą A6 szukać używaną. Pole do popisu w wyborze robi się ogromne.

    Po tygodniu powiem, że bardzo fajnie się Alfe prowadzi. Dla mnie nigdy wyposażenie nie było pierwszorzędne - ma grać radio, być bluetooth, fotele elektryczne mile widziane i obowiązkowo podgrzewane. Wszystko ponad to jest bonusem. Alfa wszystko spełnia - może mogłaby być odrobinę cichsza. Ale jak ktoś chce cichy to niech kupi elektryka a nie 2.0.

    A podsumowując cennik - już bym dzisiaj nie kupił nowej. Nie w tym budżecie. Padłoby na Audi prawdopodobnie.

  8. #2588
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmr Zobacz post
    co do samej Alfy na dzień dzisiejszy najważniejsze braki to LED i silnik mild hybrid ( może przy kolejnym lifcie ) jakieś małe 10-14 kW takie jak w nowych Volvo robi naprawdę robotę ... S60 B5 z AWD z podobnym wyposażeniem to katalogowo ok 230-240 tyś
    Przecież S60 B5 ma przyspieszenie 0 -100 na poziomie Giulii 200 KM . To po co ten MHEV?

    Same światła w wersji 35W wypadają przyzwoicie i w pewnych aspektach lepiej niż Volvo:
    https://www.iihs.org/ratings/vehicle...oor-sedan/2022
    https://www.iihs.org/ratings/vehicle...oor-sedan/2022
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #2589
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Ford Mondeo
    Postów
    16

    Domyślnie

    no to przekornie napiszę w życiu nic nie kupię z grupy VAG ani Opla choć w grupie fiata zabawy z olejem i multiair .. to prawie jak 2 mln egzemplarzy punt0 z wiszącymi linkami

    co do wyposażenia człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja ..ja nie wyobrażam sobie auta bez grzanych siedzeń , kierownicy i przedniej szyby , pomijając laminowane szyby i czy skórę wokół reszta to gadżety choć aktywny tempomat czy podążanie w korku też się przydaje reszta faktycznie gadżety

    co do dyskusji nowy a używka 2-3 letnia to trochę tego typy optyka zawsze robi się dziwna bo tak zestawiając auto to można w tych samych pieniądzach kupić 5-tke czy W213 ... ale one też nie są bez wad

    - - - Updated - - -

    po to , że tam nikt nie dyskutuje o tym , że niemrawo auto rusza a się spuszczasz jak dziecko , że 0-100 robi sekundę szybciej naprawdę jak się czym nie jeździło to lepiej tak tematów nie spłycać ... co daje tam MHEV jedno z pierwszych aut gdzie odruchowo nie wyłączasz start-stop , faktycznie działa odzyskiwanie energii z hamowania a te 14 kuniów elektrycznych jakiś tam wpływ na spalanie jednak ma
    Ostatnio edytowane przez wmr ; 17-01-2022 o 23:40

  10. #2590
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmr Zobacz post
    choć w grupie fiata zabawy z olejem i multiair ..
    To mój trzeci Multiair (wcześniej dwukrotnie 1.4). Absolutnie zero problemów.


    Cytat Napisał wmr Zobacz post
    co do wyposażenia człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja ..ja nie wyobrażam sobie auta bez grzanych siedzeń , kierownicy i przedniej szyby , pomijając laminowane szyby i czy skórę wokół reszta to gadżety choć aktywny tempomat czy podążanie w korku też się przydaje
    Aktywny tempomat to jest podstawowe wyposażenie. Ja tam nie mam nic grzanego, nie mam laminowanej szyby, ale skrzynia automatyczna + aktywny tempomat to były dla mnie obowiązkowe elementy. W codziennej jeździe dla mnie zbawienie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory