Strona 270 z 284 PierwszyPierwszy ... 170220260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,691 do 2,700 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2691
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    Z góry odpowiadając na pytanie dlaczego nie czekałem na lift, dlatego, że na światłach ledowych niespecjalnie mi zależało choć miałem je w Mercedesie a i cyfrowe zegary to nie jest coś, co szczególnie jest mi potrzebne.
    Zrobiłeś błąd przyznając się. Zaraz cię zjedzą, że na ksenonach nie da się jeździć, że jest ciemno i w ogóle ksenony to są 100 lat za murzynami.

  2. #2692
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    Ja cały grudzień szukałem auta i padło na Stelvio Estreme 280KM
    Gratulacje!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał cyjanon Zobacz post
    Cześć,
    co myślicie o zakupie Stelvio 2021 za 165000 zł brutto.
    Wersja Business katalogowo warta 182400 (pakiet parkowania w cenie)
    Tapicerka materiałowa, czerwone przeszycie.
    Przebieg w wielkości 30 000 km.
    3,5 roku fabrycznej gwarancji, zakup od dealera.

    Z drugiej strony w cenie 130 000 - 150 000 mogę kupić przedliftową 280km z 40 000 przebiegu ale bez gwarancji.
    Nie wiem co stanowi większą wartość - rocznik, lifting i fabryczna gwarancja czy silnik, wygląd zewnętrzny, wyposażenie i niższa cena
    Ja bym brał model po liftingu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #2693
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    [...]i w ogóle ksenony to są 100 lat za murzynami.
    A nie są? Xenony po raz pierwszy pojawiły się w BMW serii 7 z 1991 roku, czyli ponad 30 lat temu. Nawet w pospolitym Passacie dla ludu zadebiutowały w modelu B5, a więc w okolicach 1999-2000. To już mocno archaiczna technologia, która na przestrzeni lat nie doczekała się praktycznie żadnych ulepszeń poprawiających moc, szerokość czy zasięg świecenia (ich skrętność zmienia jedynie kierunek pojedynczej wiązki). Moim zdaniem kupowanie dzisiaj auta z xenonami nie różni się niczym od wyboru manualnej klimatyzacji, radia FM bez nawigacji, manualnej skrzyni biegów, braku kamery cofania, ABSu, kontroli trakcji, itp. itd. Oczywiście da się jeździć bez tych wszystkich rozwiązań XXI wieku, ale po co? Prać też wolisz w starej Frani?

    Równie dobrze mógłbyś napisać "Po co xenony? Zwykła H4 starczy...".

  4. #2694
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Poczekaj jak Ci ten wspaniały LED padnie i bekniesz z dychy.
    Tylko mi nie mów o używkach albo rzeźbie z rozklejaniem.

  5. #2695
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Ciekawy jestem czy was tez Matrix ledy oślepiają. Niby wycinają, a i tak oślepiają i to bardzo.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 30-01-2023 o 23:59

  6. #2696
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Moim zdaniem kupowanie dzisiaj auta z xenonami nie różni się niczym od wyboru manualnej klimatyzacji, radia FM bez nawigacji, manualnej skrzyni biegów, braku kamery cofania, ABSu, kontroli trakcji, itp. itd.
    Hahahaa
    No faktycznie, po co jeździć bez nawigacji, kamery cofania i z manualem?
    Czekaj, dopisz jeszcze masaż w fotelach i otwieranie bagażnika nogą pod zderzakiem - po co jeździć w XXI wieku bez tego?

    Ty tak serio?
    Przeskok z H4 na xenon był ogromny. Same xenony też się poprawiły przez te lata - zobaczyłem na własne oczy jak kupiłem nowe auto "na xenonach", a w starym niby te same światła jakoś sporo gorzej świeciły. Natomiast przeskok z xenon na LED już nie jest taki ogromny, to poprawianie czegoś, co już jest dobre.
    Że co, że stara technologia? Znakomity argument, żeby coś zmieniać

    Jeżdżę na co dzień manualem i automatem, bez kamer cofania i z xenonami, nawigację używam niezbyt często... i wiesz czego mi brakuje? Zimą podgrzewanej kierownicy, a latem szyberdachu. I tyle. Uważam, że 80% wyposażenia w nowych autach to zbędne bzdury, albo elementy podnoszące tzw. prestiż właściciela, czyli "masz się czym pochwalić"
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2697
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ale ta dyskusja jest jałowa. Świetnie jak jednemu z drugim nie przeszkadza brak wyposażenia, które obecnie jest w standardzie w podstawowej Dacii Sandero, ale jeśli chcecie takie samochody to macie od tego rynek używany. Tam jest mnóstwo samochodów z ksenonami, bez nawigacji i to w niższych cenach niż w salonach. Kupujący nowy samochód raczej liczy na to, że dostanie względnie wszystkie nowinki techniczne, zwłaszcza na tym pułapie cenowym. Zdecydujcie się w końcu czy chcecie, żeby Alfa odniosła sukces czy stała się skansenem dla bardzo wąskiej grupy odbiorców, którzy wciąż korzystają z telefonu z klawiaturką, bo nie potrafią dostosować się do zmiany. Jakość prowadzenia na tym nie ucierpi - ludzie odpowiedzialni za zawieszenie, układ kierowniczy, itp. to nie ci sami co od świateł czy komputerów pokładowych.

    A różnica między ksenonami a matrix LED to przepaść - większa niż z H4 na xenon. Tylko ktoś kto nie miał okazji pojeździć z matrixami może twierdzić inaczej.

  8. #2698
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Ale ta dyskusja jest jałowa. Świetnie jak jednemu z drugim nie przeszkadza brak wyposażenia, które obecnie jest w standardzie w podstawowej Dacii Sandero, ale jeśli chcecie takie samochody to macie od tego rynek używany. Tam jest mnóstwo samochodów z ksenonami, bez nawigacji i to w niższych cenach niż w salonach. Kupujący nowy samochód raczej liczy na to, że dostanie względnie wszystkie nowinki techniczne, zwłaszcza na tym pułapie cenowym. Zdecydujcie się w końcu czy chcecie, żeby Alfa odniosła sukces czy stała się skansenem dla bardzo wąskiej grupy odbiorców, którzy wciąż korzystają z telefonu z klawiaturką, bo nie potrafią dostosować się do zmiany. Jakość prowadzenia na tym nie ucierpi - ludzie odpowiedzialni za zawieszenie, układ kierowniczy, itp. to nie ci sami co od świateł czy komputerów pokładowych.

    A różnica między ksenonami a matrix LED to przepaść - większa niż z H4 na xenon. Tylko ktoś kto nie miał okazji pojeździć z matrixami może twierdzić inaczej.
    Ja chciałbym mieć jednak możliwość wyboru. Zwłaszcza w zakresie elektroniki ingerującej w jazdę.

  9. #2699
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    Ja chciałbym mieć jednak możliwość wyboru. Zwłaszcza w zakresie elektroniki ingerującej w jazdę.
    To kup Morgana, albo coś używanego. Utrzymywanie w ofercie opcji wybieranych przez promil klientów nie ma żadnego sensu, a nieoferowanie nowoczesnych technologii to prosta droga do uśmiercenia producenta.

  10. #2700
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Ale ta dyskusja jest jałowa. Świetnie jak jednemu z drugim nie przeszkadza brak wyposażenia, które obecnie jest w standardzie w podstawowej Dacii Sandero
    Dyskusja nie jest jałowa - widzisz różnicę pomiędzy "nie przeszkadza", a "nie da się jeździć bez"?
    BTW nie wiedziałem, że Dacia Sandero ma LEDy w standardzie


    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    A różnica między ksenonami a matrix LED to przepaść - większa niż z H4 na xenon. Tylko ktoś kto nie miał okazji pojeździć z matrixami może twierdzić inaczej.
    Tak się składa, że jechałem. Fajne są. Nadal uważam, że nie są niezbędne do jazdy, a różnica jest dużo mniejsza niż między H4 a xenon. Traktuję to w kategorii "fajny bajer", a nie "must have".
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory