Strona 271 z 284 PierwszyPierwszy ... 171221261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,701 do 2,710 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2701
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dyskusja nie jest jałowa - widzisz różnicę pomiędzy "nie przeszkadza", a "nie da się jeździć bez"?
    To jest właśnie jałowe i przypomina mi gadkę ojca o tym jak to kiedyś miał 55KM w swoim Escorcie i dało się jeździć, a teraz to się wszystkim w tyłkach poprzewracało i chcą 200+KM. "Potrzebne" do jazdy są 4 koła, kierownica, fotel i dźwignia zmiany biegów. Wszystko inne jest mniejszą lub większą fanaberią. Mój pierwszy samochód nie miał klimatyzacji, automatycznej skrzyni biegów, grzania foteli, grzania kierownicy, nawigacji, Bluetooth, tempomatu, skórzanej kierownicy, światła zwykłe H4 i silnik 75KM. No i przejeździłem nim kilka lat, tylko co to udowadnia? Milion razy bardziej wolę mój obecny samochód z wyposażeniem, które częściowo uznałbyś pewnie za fanaberię, a wydając w roku 2023 grubo ponad 200k na samochód pewien poziom wyposażenia jest musem.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    BTW nie wiedziałem, że Dacia Sandero ma LEDy w standardzie
    No widzisz, Dacia Sandero za 60k ma w standardzie, a Alfa za 500k nie ma nawet w opcji.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Tak się składa, że jechałem. Fajne są. Nadal uważam, że nie są niezbędne do jazdy, a różnica jest dużo mniejsza niż między H4 a xenon. Traktuję to w kategorii "fajny bajer", a nie "must have".
    Xenon to też nie must have. Jeździliśmy dziesiątki lat na H4 i żyjemy, ale jeśli wszyscy mieliby takie podejście to pewnie nadal żylibyśmy w jaskiniach i bawili się rzucając kamieniami.

  2. #2702
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Ja zamówiłem bez matrixLEDów. Chociaż dopłata to tylko. 3 tys. Wg zasady nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Nie wiem z czego to wynika (chociaż się domyślam), ale matrixLEDy bardzo mnie oślepiają, kiedy jedzie ktoś na takich z przeciwka. sąsiad ma w nowym Q7 i przy prędkościach parkingowych gdy się mijamy na osiedlowej uliczce w nocy zatrzymuje się, bo w 159 nic nie widzę. Jak mu zwracam uwagę, to słyszę, że przecież matrixy wycinaj twoje auto, więc nie marudź.

  3. #2703
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Dodam: rzucając kamieniami w dinozaury.

  4. #2704
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ja zamówiłem bez matrixLEDów. Chociaż dopłata to tylko. 3 tys. Wg zasady nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Nie wiem z czego to wynika (chociaż się domyślam), ale matrixLEDy bardzo mnie oślepiają, kiedy jedzie ktoś na takich z przeciwka. sąsiad ma w nowym Q7 i przy prędkościach parkingowych gdy się mijamy na osiedlowej uliczce w nocy zatrzymuje się, bo w 159 nic nie widzę. Jak mu zwracam uwagę, to słyszę, że przecież matrixy wycinaj twoje auto, więc nie marudź.
    Tylko to nie wina matrixów, a tego, że Q7 jest dużo wyższe niż 159. Tak samo Fiaty Ducato wszystkich oślepiają, bo mają bardzo wysoko zamontowane swiatła.

  5. #2705
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Po trosze też różnica wysokości powoduje problem, ale jasność tych świateł jest tak intensywna, jak xenonów na długich.

  6. #2706
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    No widzisz, Dacia Sandero za 60k ma w standardzie, a Alfa za 500k nie ma nawet w opcji.
    A Dacia nie ma czasem zwykłego LED - bez matrycy i doświetlania zakrętów? Wtedy de facto ksenon w Alfie wypada lepiej. Zgadzam się co do tego, że w Giulii powinno być zdecydowanie więcej opcji (już nawet nie mówię o światłach, a o wzorach felg czy tapicerek, bo w tej chwili to jest jakaś kpina) - ale tak wygląda cały Stellantis, niestety.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #2707
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Milion razy bardziej wolę mój obecny samochód z wyposażeniem, które częściowo uznałbyś pewnie za fanaberię, a wydając w roku 2023 grubo ponad 200k na samochód pewien poziom wyposażenia jest musem.
    Jasne, można spłycić w ten sposób dyskusję i cofnąć się do konia. Też jechał. Brawo za wywód!

    Ja osobiście wolę mieć wybór i nie dopłacać np. za matrix LED, które dla mnie nie jest musem. Każdy ma swoje wybory. Ja lubię automat i grzanie dupy, a ty np. matrix LEDy. A ktoś inny musi mieć wszystko - jego sprawa, niech sobie dopłaca. Ale te wszystkie drogie dodatki to powinna być OPCJA, bo dlaczego miałbym dopłacać za coś, czego nie potrzebuję?
    Jeśli coś jest stosunkowo tanie, to wrzućmy to w standard. Ale nie dajmy się zwariować i nie wymagajmy pełnej listy wyposażenia na wejściu.


    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Zgadzam się co do tego, że w Giulii powinno być zdecydowanie więcej opcji (już nawet nie mówię o światłach, a o wzorach felg czy tapicerek, bo w tej chwili to jest jakaś kpina)
    Dokładnie tak, sam o tym pisałem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2708
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A Dacia nie ma czasem zwykłego LED - bez matrycy i doświetlania zakrętów? Wtedy de facto ksenon w Alfie wypada lepiej.
    Oczywiście chodzi o zwykły LED, bo i o tym pisał tomaz. Najtańszy samochód z matrixami to pewnie jakaś Fabia/Polo. Czy statyczny LED jest lepszy od ksenonów to już zależy od konkretnej implementacji - w moim doświadczeniu jednak jest, natomiast na poziomie cenowym, na którym jest Alfa, a już zwłaszcza Q, matrixy powinny być standardem. Powtórzę kolejny raz, że one się nie wykluczają ze świetnym prowadzeniem.

  9. #2709
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Dodam: rzucając kamieniami w dinozaury.
    A wieczorem kopiąc w ziemi na metr w głąb.

  10. #2710
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jasne, można spłycić w ten sposób dyskusję i cofnąć się do konia. Też jechał. Brawo za wywód!

    Ja osobiście wolę mieć wybór i nie dopłacać np. za matrix LED, które dla mnie nie jest musem. Każdy ma swoje wybory. Ja lubię automat i grzanie dupy, a ty np. matrix LEDy. A ktoś inny musi mieć wszystko - jego sprawa, niech sobie dopłaca. Ale te wszystkie drogie dodatki to powinna być OPCJA, bo dlaczego miałbym dopłacać za coś, czego nie potrzebuję?
    Jeśli coś jest stosunkowo tanie, to wrzućmy to w standard. Ale nie dajmy się zwariować i nie wymagajmy pełnej listy wyposażenia na wejściu.
    Czyli co, w standardzie mają być halogeny, stalówki z kołpakami i może jeszcze kijek do trzymania maski, bo ktoś woli mieć kontrolę nad poziomem podniesienia? Zejdź na ziemię i zobacz co była w stanie osiągnąć Tesla maksymalnie upraszczając ofertę jeśli chodzi o wyposażenie. Rekordowe marże w branży (zysk na poziomie Toyoty przy sprzedaży 7-8x mniejszej) przy zachowaniu najniższych cen wśród konkurencji. Takie rozdrabnianie opcji masakrycznie zwiększa poziom skomplikowania procesu produkcyjnego. Takie rzeczy jak felgi, lakier, kolor tapicerki - jasne - można łatwo personalizować i nie bardzo rozumiem tutaj obcinanie oferty, ale dodatkowe opcje jeśli chodzi o np. światła to dodatkowe wymogi homologacyjne, załatwianie kolejnego dostawcy i potencjalnie paradoksalnie płacenie ekstra, bo nikt inny już ksenonów nie stosuje, a linię produkcyjną i łańcuch dostaw części trzeba utrzymać.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory