Strona 272 z 284 PierwszyPierwszy ... 172222262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,711 do 2,720 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2711
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Czy statyczny LED jest lepszy od ksenonów to już zależy od konkretnej implementacji - w moim doświadczeniu jednak jest
    Byłem teraz na urlopie, w samochodzie z wypożyczalni miałem Octavię IV z ledami, bez matrix, zdecydowanie gorzej niż xenon w stelvio. Wcześniej żona miała Leona z ledami, zdecydowanie gorzej niż stelvio. Jeżeli Led to tylko i wyłącznie zalety, jak dla mnie są w matrixach, ze wzgledu na doświetlanie i możliwość jazdy na długich (co nie zawsze kończy się nieoślepianiem). Obecnie matrixy już są w Alfie

  2. #2712
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    ...Ale te wszystkie drogie dodatki to powinna być OPCJA, bo dlaczego miałbym dopłacać za coś, czego nie potrzebuję?
    ...
    Tak jest taniej wyprodukować zapewne, a i im mniej opcji tym mniej do testowania (też taniej) mniej do pomyłek, magazynów/dostawców, awarii . Jedno i drugie dla Alfy to problem, więc mniejsze zło najpewniej te mniej opcji. Kto chce Alfę to kupi czy ze świeczką czy z led'em .

    BTW w żadnym wypadku różnica między LED a ksenon nie jest tak duża jak ksenon a H4. Za to wycinanie i oświetlanie "długimi" pobocza a centralnie nieoślepianie to fakt robi robotę i w ksenonie po prostu technicznie niemożliwe, a w LED tak. A na poboczach wiadomo, pijaczki, rowerki bez lampek, sarenki...

  3. #2713
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    ale dodatkowe opcje jeśli chodzi o np. światła to dodatkowe wymogi homologacyjne, załatwianie kolejnego dostawcy i potencjalnie paradoksalnie płacenie ekstra, bo nikt inny już ksenonów nie stosuje, a linię produkcyjną i łańcuch dostaw części trzeba utrzymać
    Czyli wychodzi na to, że matrixy byłyby tańsze / w tej samej cenie do ksenon? Ja nie mam z tym problemu. W takim razie niech sobie będą w tym aucie.

    Problem mam jak ktoś mi pisze:
    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Moim zdaniem kupowanie dzisiaj auta z xenonami nie różni się niczym od wyboru manualnej klimatyzacji, radia FM bez nawigacji, manualnej skrzyni biegów, braku kamery cofania
    Bo się z tym po prostu osobiście nie zgadzam. Nie czuję, żeby matrixy były mi koniecznie niezbędne do jazdy, a ich brak dyskwalifikował samochód. Ksenony mi wystarczają - jeśli dostanę matrixy, spoko, ale jeśli nie to też spoko. Natomiast jak mi firma oferuje jeden wzór felg i trzy rodzaje tapicerki to w sektorze premium uważam to za żart.
    Jak czytam niektóre dyskusje to się czasem zastanawiam czy samochody kupują kierowcy, czy gadżeciarze


    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Powtórzę kolejny raz, że one się nie wykluczają ze świetnym prowadzeniem.
    No właśnie - to prowadzenie ma ważność 90%, a te matrixy 10%. Przynajmniej ja tak to subiektywnie widzę. I tak kojarzę markę Alfa Romeo
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #2714
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czyli wychodzi na to, że matrixy byłyby tańsze / w tej samej cenie do ksenon? Ja nie mam z tym problemu. W takim razie niech sobie będą w tym aucie.
    Nie ma powodu żeby były droższe. Z punktu widzenia elektroniki są tańsze w produkcji, szczególnie w porównaniu do skrętności czy innych klapek w zaawansowanych Xenonach.
    Nigdy nie będą też pewnie tańsze, bo producenci samochodów za byle gównianą elektronikę w samochodach łoją x10 do rzeczywistych kosztów produkcji.
    LED-y nigdy nie będą tańsze w serwisie. Znowu plus dla producentów bo sobie klient żarówki sam nie zmieni tylko wyda majątek na nową lampę od niego.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Natomiast jak mi firma oferuje jeden wzór felg i trzy rodzaje tapicerki to w sektorze premium uważam to za żart.
    Nic się nie dzieje bez powodu. Pewnie statystyka im powiedziała, że 99% w udziale sprzedaży to te trzy wybory więc szkoda sobie zawracać d* tym 1% (który jak będzie chciał Alfę to i tak jeden z tych trzech zaakceptuje).
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 31-01-2023 o 12:16

  5. #2715
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Czyli wychodzi na to, że matrixy byłyby tańsze / w tej samej cenie do ksenon? Ja nie mam z tym problemu. W takim razie niech sobie będą w tym aucie.
    100% gwarancji nie dam, ale sytuacja mocno kojarzy mi się z okołopandemicznym windowaniem cen za mało wydajne układy scalone, bo fabrykom nie opłacało się blokować całych linii produkcyjnych na bardzo specyficzne produkty. Generalnie produkcja małoseryjna jest droższa. Jeśli wszyscy w branży stosują LED-y/matrix LED-y to same komponenty są podobne, pakowane w inne obudowy. Ksenon to kompletnie inna technologia, wymagająca ściągania innych części tylko na potrzeby 1 producenta.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post

    Problem mam jak ktoś mi pisze:


    Bo się z tym po prostu osobiście nie zgadzam. Nie czuję, żeby matrixy były mi koniecznie niezbędne do jazdy, a ich brak dyskwalifikował samochód. Ksenony mi wystarczają - jeśli dostanę matrixy, spoko, ale jeśli nie to też spoko. Natomiast jak mi firma oferuje jeden wzór felg i trzy rodzaje tapicerki to w sektorze premium uważam to za żart.
    Jak czytam niektóre dyskusje to się czasem zastanawiam czy samochody kupują kierowcy, czy gadżeciarze
    No ale to jest to samo. Dla CIEBIE ksenon to mus, a ktoś powie, że woli H4, bo sobie przynajmniej żarówkę wymieni sam i uzna ksenon za złodziejską fanaberię, spisek Unii i co tam jeszcze sobie dopisze. W ten sposób można w zasadzie każde wyposażenie uznać za niepotrzebną fanaberię, ale jednak rynek mówi, że te LED-y chce, że chce ekran do multimediów, chce cyfrowych zegarów, itp, itd.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No właśnie - to prowadzenie ma ważność 90%, a te matrixy 10%. Przynajmniej ja tak to subiektywnie widzę. I tak kojarzę markę Alfa Romeo
    Czy Giulia z matrixami nagle prowadzi się gorzej? Jakby miała kamery 360 to nagle zawieszenie zrobiłoby się miękką kluchą? Kompletnie nie rozumiem tego naskakiwania na nowe technologie. Chcecie, żeby Alfa rocznie sprzedawała 500 samochodów i żeby Giulia 2.0 kosztowała nie 250k, a 500k czy więcej? Bo tyle kosztuje małoseryjna produkcja, którą widocznie chcecie osiągnąć odrzucając każdą nowinkę techniczną, która jest popularna na rynku zasłaniając się pogorszeniem właściwości jezdnych, jakby jedno z drugim było jakkolwiek związane. Ty kupisz Alfę za właściwości jezdne, ktoś inny za wygląd, a ktoś jeszcze inny mógłby kupić za dobry stosunek ceny do wyposażenia. Ci pierwsi najczęściej krzyczą najgłośniej, a jeżdżą 20-letnimi samochodami, tych drugich Alfa ma, ale to jest garstka, a ci trzeci to największa grupa i dla niej Alfa nie ma nic do zaoferowania.

  6. #2716
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Kompletnie nie rozumiem tego naskakiwania na nowe technologie.
    W sumie to chyba najwięcej emocji budzą te LED-y :-)
    Może dlatego że tyle razy ktoś o nich wspomina jakie to nie są ważne - a w sumie chyba nie są, i mają też minusy.
    Z ogólnym naskakiwaniem na nowe technologie to chyba przesadzasz. Nie wszystko wszyscy negują jak sądzę.
    Jak dla mnie to brak głównie:
    - lepszych czujników ultradźwiękowych (więcej i mniejsza czułość)
    - poprawiony radar żeby co chwila nie wywalał alarmu bez powodu po mieście
    - szersza (kąt widzenia) i czulsza tylna kamera
    - kamery 360 (być może głównie w Stelvio by były pomocne)
    - lepszy system nagłośnieniowy, bo te Midi czy HK to porażka i szkoda pieniędzy.
    Cała reszta jest w zasadzie ok.

  7. #2717
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    BTW w żadnym wypadku różnica między LED a ksenon nie jest tak duża jak ksenon a H4. Za to wycinanie i oświetlanie "długimi" pobocza a centralnie nieoślepianie to fakt robi robotę i w ksenonie po prostu technicznie niemożliwe, a w LED tak. A na poboczach wiadomo, pijaczki, rowerki bez lampek, sarenki...
    Nie do końca się zgodzę. Z własnego przykładu jazdy XC 60 I gen. z aktywnymi ksenonami. Przy włączeniu "długich" snop światła automatycznie się reguluje i widać jak wycina środek pozostawiając np. doświetlone pobocza i nie ma sygnału od nadjeżdżających z naprzeciwka, ze się ich oślepia. Pzdr.

  8. #2718
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Pewnie statystyka im powiedziała, że 99% w udziale sprzedaży to te trzy wybory więc szkoda sobie zawracać d* tym 1% (który jak będzie chciał Alfę to i tak jeden z tych trzech zaakceptuje).

    Pewnie było bliżej 10% niż 1% - no i na tym polega jednak premium, na możliwości wyboru - a jak ktoś wybierze konkurencję, to się w tym zestawieniu nie znajdzie. Ja swego czasu myślałem o DS4, ale jak zobaczyłem ich paletę lakierów (czarny, biały, szary), to nawet nie szedłem dalej w konfiguratorze. W obecnej chwili przy cenie i możliwościach konfiguaracji nad Giulią bym się mocno zastanowił i raczej odpuścił.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #2719
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    W sumie to chyba najwięcej emocji budzą te LED-y :-)
    Może dlatego że tyle razy ktoś o nich wspomina jakie to nie są ważne - a w sumie chyba nie są, i mają też minusy.
    Z ogólnym naskakiwaniem na nowe technologie to chyba przesadzasz. Nie wszystko wszyscy negują jak sądzę.
    Jak dla mnie to brak głównie:
    - lepszych czujników ultradźwiękowych (więcej i mniejsza czułość)
    - poprawiony radar żeby co chwila nie wywalał alarmu bez powodu po mieście
    - szersza (kąt widzenia) i czulsza tylna kamera
    - kamery 360 (być może głównie w Stelvio by były pomocne)
    - lepszy system nagłośnieniowy, bo te Midi czy HK to porażka i szkoda pieniędzy.
    Cała reszta jest w zasadzie ok.
    No i zaraz Ci wyskoczy jeden z drugim, że jak nie umiesz parkować to idź się szkolić, a jak chcesz dobre nagłośnienie to możesz pojechać gdzieś, żeby Ci jakiś mirek założył xD LED-om się dostało, bo to w sumie chyba jedyna istotna nowość w lifcie, a w Alfie brakuje jeszcze dużo więcej, choćby wentylacji foteli, dodatkowej strefy klimatyzacji na tylny rząd (nawet w Golfie to można mieć), ogólnie bardziej zaawansowanych asystentów, w tym np. asystenta parkowania, podgrzewanej (nie nadmuchiwanej) przedniej szyby, ogrzewania postojowego, czy szybszego procesora do infotainment. Wszystko to rzeczy dostępne bez łaski u konkurencji. Mogą być w opcji to komu będzie zależało sobie dokupi, a tak musi iść do innego salonu.

  10. #2720
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Nie do końca się zgodzę. Z własnego przykładu jazdy XC 60 I gen. z aktywnymi ksenonami. Przy włączeniu "długich" snop światła automatycznie się reguluje i widać jak wycina środek pozostawiając np. doświetlone pobocza i nie ma sygnału od nadjeżdżających z naprzeciwka, ze się ich oślepia. Pzdr.
    Takie pewnie jak piszesz w tym samochodzie. Ale najwyraźniej to samo (lepiej?) robiące LED są tańsze w produkcji, mniej zawodne.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory