Strona 281 z 284 PierwszyPierwszy ... 181231271272273274275276277278279280281282283284 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,801 do 2,810 z 2833

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2801
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    albo tam dac przedwzmak high input i swoje kable do bagaznika a tam dopiero porządny wzmak.
    I co to ma dać? High czy nie, jak sciszysz głośność blisko zera to i tak na tych kablach do tytułu zbierzesz szum/zakłócenia bliskie poziomu sygnału. Cała idea wzmaka z tyłu to jak w oryginake walić stale wysokim poziomem "dalekim" od poziomu szumów i regulacja dopiero z tyłu. Chyba że kable dziko ekranowane ale to i przedwzmak wtedy raczej zbędny. Tak mi się teoretycznie przynajmniej wydaje.

  2. #2802
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Zdradzisz ile dałeś za swoją? Co masz w wyposażeniu? Kiedy ją kupowałeś?
    Tydzień temu odebrałem. Wszelkie formalności dwa tygodnie temu.
    Moja specka:

    Alfa Romeo STELVIO MY22 2.0 GME TURBO BENZYNA 280 KM AT Q4 VELOCE

    19K Pakiet Asystent Kierowcy Plus
    32C Pakiet Premium
    3ET 21" Felgi aluminiowe Modale Dark
    400 Dach przeszklony, rozsuwany elektrycznie 4TA Zaciski hamulców lakierowane na czerwono 5YWLakier perłowy złoty- GT Ocra

    Cena po rabacie 259.428,00 PLN

    Wychodzi 22% rabatu. Salony maja sztywna politykę rabatowa, pytałem w różnych i zawsze było podobnie.

    Najbardziej zależało mi na to by auto było jeszcze niezarejestrowane - wtedy finansowanie w leasys było dużo lepsze niż w master.

  3. #2803
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Stelvio 2022 Veloce
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Hmm, im lepsze audio w aucie tym bardziej słychać niedoskonałości stratnych kompresji, wiec raczej na odwrot niż piszesz. Ja mialem mid, potem zmiana głośników i tłumienie + ciut mocniejszy wzmak, potem jeszze lepszy wzmak i coraz bardziej słysze kompresję streamingu (mimo że mam ustawioną najlepsza jakość). mam wrażenie że części kawałków jest w lepszej jakości przez Spotify przechowywanych a część w gorszej i zmiana ustawienia niewiele daje. tidal czy Deezer niestety nie ma 80% kawałków z mojej playlisty.
    Sam Carplay chyba tez nie oferuje top jakości - nie interesowałem się jak idzie dźwięk (czy dalej BT? a może jakoś przez "kabel"), ale mam wrażenie że jak miałem jeszcze telefony z Androidem, akurat LG z LDAC i innymi kodekami bardzo dobrej jakości ,to grało to lepiej. O ile czytałem iPhony tu leżą i kwiczą na czyms bliżej podstawowych A2DP (czyli kicha)- nie mam pojęcia jaki kodek jest w uzyciu ale obawiam się że nie do końca jest dobrze. Kiedyś muszę test zrobić porównawczy i wyjaśnić sprawę - pożycze od kogoś takiego andka z dobrymi kodekami i zepnę przez AA. A może ktoś tu się orientuje?

    Co do samego HK w Giulii/Stelvio. Jakoś tam gra, ale cudów nie ma. Tanie woofery na plastikowych dystansach zintegrowanych z membranami, do tego w boczkach kratki średniotonowych po czasie moga rezonować. Szczerze to nie wiem czy nie lepiej brać jakiegoś base i sobie od razu do firmy car audio jechać za 10k zrobić coś co zagra 5x lepiej niż HK? na base łatwiej zrobić, bo tylko 4 kanały potrzeba, bezpośrednio wzmak przy radiu, albo tam dac przedwzmak high input i swoje kable do bagaznika a tam dopiero porządny wzmak.
    Iphony maja kodek AAC do Bluetootha - całkiem niezły. Pytanie czy sam headunit potrafi to zdekodowac jak iPhone jest podłączony przez Bluetooth. Po CarPlay na bank po kablu idzie audio wiec teoretycznie nie powinno być straty…

  4. #2804
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał piratez Zobacz post
    Tydzień temu odebrałem. Wszelkie formalności dwa tygodnie temu.
    Moja specka:

    Alfa Romeo STELVIO MY22 2.0 GME TURBO BENZYNA 280 KM AT Q4 VELOCE

    19K Pakiet Asystent Kierowcy Plus
    32C Pakiet Premium
    3ET 21" Felgi aluminiowe Modale Dark
    400 Dach przeszklony, rozsuwany elektrycznie 4TA Zaciski hamulców lakierowane na czerwono 5YWLakier perłowy złoty- GT Ocra

    Cena po rabacie 259.428,00 PLN

    Wychodzi 22% rabatu. Salony maja sztywna politykę rabatowa, pytałem w różnych i zawsze było podobnie.

    Najbardziej zależało mi na to by auto było jeszcze niezarejestrowane - wtedy finansowanie w leasys było dużo lepsze niż w master.
    Fajna konfiguracja. Dach szklany mam w Giulietta QV i szczerze to w ciągu ostatnich 2 sezonów go nie używałem w sensie otwierania, bo kurtyny zdarza mi się używać aby doświetlić wnętrze. Najbardziej to mi brakuje w konfiguracjach haka-jest parę ogłoszeń z hakami- bo jakiś uchwyt na rowery itd. Do piątku muszę podjąć decyzję, bo do tego czasu mam zarezerwowane auto.

  5. #2805
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Dach szklany mam w Giulietta QV i szczerze to w ciągu ostatnich 2 sezonów go nie używałem w sensie otwierania
    Ja otwierałem, ale raczej rzadko. Dlatego się dziwię, że nie ma tańszej opcji ze stałym szklanym dachem jak np. w Peugeocie 307 SW miałem.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #2806
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał piratez Zobacz post
    Iphony maja kodek AAC do Bluetootha - całkiem niezły. Pytanie czy sam headunit potrafi to zdekodowac jak iPhone jest podłączony przez Bluetooth. Po CarPlay na bank po kablu idzie audio wiec teoretycznie nie powinno być straty…
    Dzięki za info.


    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    I co to ma dać? High czy nie, jak sciszysz głośność blisko zera to i tak na tych kablach do tytułu zbierzesz szum/zakłócenia bliskie poziomu sygnału. Cała idea wzmaka z tyłu to jak w oryginake walić stale wysokim poziomem "dalekim" od poziomu szumów i regulacja dopiero z tyłu. Chyba że kable dziko ekranowane ale to i przedwzmak wtedy raczej zbędny. Tak mi się teoretycznie przynajmniej wydaje.
    Tu miałem na myśli przypadek bez brania mid czy high tylko base i że duży wzmak (jesli taki chcesz dać) nie zmieścisz przy radiu. Kable oczywiście ekranowane jeśli elektryczne i o przedwzmaku myślałem aby podbić na większa amplitudę niż z radia wychodzi (żeby nie łapać zakłuceń przy niskim poziomie vol) a na finalnym wzmaku obniżyć dopiero. Nie uważasz że to lepsze rozwiązanie jakościowo a dalej dość tanie i proste w montażu?

    Ewentualnie inny scenariusz to dać za radiem coś co skonwertuje sygnał od razu na jakiś cyfrowy jakości hi-fi i główny wzmak z takim wejsciem użyć?

    Mid czy HK do rozbudowy jest o tyle gorszy że wymaga więcej wejść i wyjść wzmaka końcowego, więcej kabli trzeba rzeźbić w jednym miejscu a i potem trudniej to wystroić. Chyba lepiej z base wychodzić, głośniki dać z małymi zwrotnicami montażowymi już przy samych wooferach/tweeterach - taniej, grabniej itp. U siebie zaś mam zwrotnice na przód (mid) które też zajęły mi miejsce i ograniczyły max wielkość wzmaka (jesli ktoś chce duży - ten co mam u siebie jak dla mnie OK Musway M6 V3 czy jakoś tak)

    W moim wzmaku mid ori przody mam rozdzielone pasma (nie wszyscy tak mają, chyba Ty pisałeś że masz inaczej)- jak podpinałem z wyjścia woofera to nie było wysokich a jak z wyjścia tweetera to niskich - stąd mam sumowanie we wzmaku DSP w jeden kanał i dopiero potem zwrotnica rozdziela znów na tweeter i woofer (to wynik akurat zestawu jaki oryginalnie kupiłem, bez wiedzy o problemach z pasmem i wtedy wzmaku tylko 4-o kanałowym in/out).

  7. #2807
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Tu miałem na myśli przypadek bez brania mid czy high tylko base
    (...)
    z pasmem i wtedy wzmaku tylko 4-o kanałowym in/out).
    Odpowiedziałem w wątku o zmianie audio żeby tu nie śmiecić.

  8. #2808
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Wczoraj byłem w salonie AR porównać Giulie 2022 z 2023 po lifcie. Różnice są minimalne tzn. nowe światła Matrix Led z dynamicznymi kierunkami i wyświetlacz zamiast zegarów analogowych. Multimedia działają bardzo płynnie, bez żadnego laga. Wyświetlacz zamiast zegarów oceniam pozytywnie, najważniejsze że nie świeci po oczach, konfigurować za bardzo go nie można.
    Na pytanie jaki rabat dla klienta fizycznego (rocznik 2023) - 11-12 % i to na auto zarejestrowane na dealera ale bez przebiegu. Na tą chwilę nie chcą dać nic więcej.

  9. #2809
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złakoś Zobacz post
    Wczoraj byłem w salonie AR porównać Giulie 2022 z 2023 po lifcie. Różnice są minimalne tzn. nowe światła Matrix Led z dynamicznymi kierunkami i wyświetlacz zamiast zegarów analogowych. Multimedia działają bardzo płynnie, bez żadnego laga. Wyświetlacz zamiast zegarów oceniam pozytywnie, najważniejsze że nie świeci po oczach, konfigurować za bardzo go nie można.
    Na pytanie jaki rabat dla klienta fizycznego (rocznik 2023) - 11-12 % i to na auto zarejestrowane na dealera ale bez przebiegu. Na tą chwilę nie chcą dać nic więcej.
    Te nowe zegary to największa porazka polifta - dlaczego nie dodali grafiki "starej Alfy" - zero na 18-tej ?? Grafika nawiązuje do lat 60, 70 - mnie się kojarzy z syrenką. Moje alfy zawsze miały 0 na dole i tak miąło zostać !!
    Była 145 boxer, 159 selespeed, 147 JTD rosso skóra i 159 SW 1.9 QTRONIC '08, będzie nowa AR? - zobaczymy....

  10. #2810
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał variatore Zobacz post
    Te nowe zegary to największa porazka polifta - dlaczego nie dodali grafiki "starej Alfy" - zero na 18-tej ?? Grafika nawiązuje do lat 60, 70 - mnie się kojarzy z syrenką. Moje alfy zawsze miały 0 na dole i tak miąło zostać !!
    Ja jeździłem dwa razy Tonale i siedziałem w poliftowym Stelvio. Moim zdaniem dobrze to wygląda, mają super rozdzielczość i mają przede wszystkim odpowiednik analogowych zegarów a nie jak w BMW ala prędkościomierz z dużego fiata.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory