Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Czy ktoś miał problem z przegubami?

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No właśnie to stukanie i kwestia tego że jak był zimny było ciszej, to jakbym miał obstawiać to właśnie jakby pracował na sucho

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Powiem wam, że stukanie cały czas słychać. Mam już nawet wymieniony 1 przegub "gratis" (dobrze, ze byłą jeszcze gwarancja, bo bez sensu wymiana), a stukanie dalej słychać.
    ASO sprawdziło wiele rzeczy i niby wszystko ok, więc padło na jakieś różnego rodzaju osłony w podwoziu. I nawet mi to naprawili na 30 km, ale w czasie jazdy coś jak by strzeliło (może faktycznie jakieś naprężenie blachy) i te stukanie wróciło. Głównie po rozgrzaniu silnika (już 5 km wystarczy).
    Powiem wam, że ręce mi już opadają i nie wiem czy robić to dalej gdzie indziej i marnować czas, czy się do tego przyzwyczajać.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Jedno pytanko, ale wymienili przegub zewnętrzny, tak? Bo powiem Ci że swego czasu męczyłem się długo z podobnym objawem w Audi Coupe, nawet już koledzy myśleli że powinienem wybrać się do innego serwisu w sensie psychiatryka.
    Otóż było cicho jak się już trochę rozgrzał to było słychać jedno jebniecie i zaczynał cyklicznie stukać, okazał się przegub ale wewnętrzny. Swego czasu było to bolączka też 1,4 tdi w VW, przegub nie był wystarczająco zabezpieczony termicznie, rozgrzewało smar który wyciekał i po jakimś czasie pracy na sucho jest taki efekt
    A jeszcze jedno właśnie tak miałem w coupecie, podniesienie samochodu przynosiło poprawę, dlatego myślałem że czasem coś pomogło, ale auto jedynie stygło i może podczas podnoszenia półoś opuszczając się zmieniała ustawienie przeguby, kilkanaście kilometrów- jeb i znów miło napieprzalo
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 27-10-2019 o 08:17

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Witam .Czy ktoś miał problem z kontrolką zmiany biegów? Najpierw pali się w kolorze ż
    Utworzone przez darek n w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 11:02
  4. Pewien problem z przegubami wewnętrznymi 147 JTD 16v
    Utworzone przez omen w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory