Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Czy ktoś miał problem z przegubami?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie chodzi o sprężyny...
    Jeśli jaboleq chodziło tylko o łożysko, to ok.. ale zabrzmiało jakby i sprężyn nie było.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    ...
    A czy słyszycie też takie styki-pyknięcia, jak wysiadacie z rozgrzanego auta?
    Pewno hamulce i układ wydechowy, ale tak głośnego stygnięcia nie pamiętam w żadnym innym aucie.
    Tak, słychać trzaski jak stygnie. Martwił bym się, jeżeli to hamulce - ale na pewno wydech i prawdopodobnie osłony termiczne pod maską (turbina etc).
    Akurat zdarzało mi się na przymarketowych parkingach usłyszeć podobne odgłosy z innych samochodów.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Jutro będę wiedział, tak to brzmi. Rano nie słychać prawie nic, po długiej jeździe jest tych odgłosów 3x więcej na min niż na tym video:
    https://drive.google.com/file/d/1-aV...ew?usp=sharing

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No to mnie zbiłeś z tropu... Jak stygnie blacha to masz raczej takie serie trzasków, a na nagraniu mam pojedyncze puknięcia? Jeżeli tak jest, to raczej nie jest to odgłos stygnącej blachy wydechu/osłon termicznych...

  5. #15
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    70

    Domyślnie

    Przeguby to jeden z tych elementów, które dosyć regularnie padają. Dylemat jest więc tylko taki - wymienić tylko ten który padł, czy od razu dwa.
    I tutaj są dwie szkoły - pierwsza to wymiana tylko jednej a druga całego kompletu, bo tylko kwestią czasu jest, kiedy padnie drugi przegub. Niestety, ale taka jest prawda.
    Plusem tej całej sytuacji jest to, że nie są to drogie elementy. Ich ceny można sprawdzić np tutaj: https://motoszef.pl/partscatalogue/a...o,1-00002.aspx

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Pytanie troche poza konkursem. Ile lat, przebiegu ma auto? Bylo jakos szczegolnie "mocniej" traktowane?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Padł jednak 1 przegub, auto jeszcze na gwarancji więc wymiana drugiego dobrego pewno nie wchodzi w grę.
    Auto ma ok 35tkm, auto nie jest katowane, ot dynamiczna jazda i niestety sporo manewrowania w miejscu parkingowym.
    Natomiast jedyne co mi przychodzi do głowy, że przez przypadek załapałem raz niedawno tym kołem próg zwalniający, którego się nie spodziewałem i nie widziałem. To było jakieś 2 tyg przed pojawieniem się odgłosów.
    No ale nie było to jakieś jebnięcie, które wg mnie jest odpowiedzialne za to w 100%, bo innymi autami po nie takich dziurach i progach się latało na podobnej prędkości i były cacy. Z takim skokiem powinno je wybrać na luzie.
    Inna sprawa, że u nas nie zrobią progów na 3-5 cm, tylko zawsze na 127 cm a i tak płaczą, że nie moga muru jebnąć. A wcale nie zapierdalałem, jechałem tam szybkością, która obowiązuje na ulicy (czyli ok 35 na 30), tyle że na tym progu najlepiej jechać z 5 kmh.
    Na zachodzie "progi" są takie, że da się przejechać tą szybkością, która jest na znakach bo taki jest ich sens.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Przeważnie od uszkodzeń typu w coś jebnęło koło to raczej uszkodzeniu ulega łożysko, a nie przegub. Może coś z nim było nie tak i padł szybciej. Osłona cala? Smar nie "uciekł"?

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wymienią i będzie dobrze. Każdy materiał kiedyś się poddaje. Jedynie co się tak szybko nie psują to samoloty, chodź i tam są usterki
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Może coś z nim było nie tak i padł szybciej. Osłona cala? Smar nie "uciekł"?
    Gumy całe, smaru też nie widziałem, wibracji też nie było.
    Ale narastające odgłosy wraz z jazdą, mogą sugerować, że może nie tyle coś tam jebło, tylko może smar uciekł i się nagrzewało z czasem, dlatego z rana było cicho?
    I jeszcze taka ciekawostka, auto chwilę temu skończyło pierwsze 2 lata i na szczęście przedłużyłem gwarancje o rok (za kilka tys).
    Przegub to ok 1200 zł, więc jeszcze gwarancja się "nie spłaciła"
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 21-08-2019 o 16:08

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Witam .Czy ktoś miał problem z kontrolką zmiany biegów? Najpierw pali się w kolorze ż
    Utworzone przez darek n w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 11:27
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 11:02
  4. Pewien problem z przegubami wewnętrznymi 147 JTD 16v
    Utworzone przez omen w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory