Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #111
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał FenomenFX Zobacz post
    Ja tez nie robiłem tego pierwszy raz ale odrazu przedszkole.... Wszyscy odrazu znawcy co człowiek zrobił - typowe forum Mechaników. Ze swojej strony zamykam w takim razie temat i dzięki za każde słowo krytyki
    ....
    Absolutnie nie chcę nikogo obrażać. Sam nie jestem [zawodowym] mechanikiem samochodowym - ale jako wieloletni inżynier w innym obszarze, jestem w stanie nabyć wymaganą do sprawnej obsługi samochodu wiedzę - do czego niezbędne jest też krytyczne podejście do źródeł informacji, bo "ynternety" w dzisiejszych czasach zalane są pseudowiedzą na każdy temat.
    Po prostu, jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć zasady działania układów tak istotnych dla bezpieczeństwa jak układ hamulcowy (a nie jest to wcale prosty układ!) - dla bezpieczeństwa swojego i pasażerów, znajdź sobie dobrego mechanika. Nie ma nic w tym wstydliwego - przecież wyrostka robaczkowego sam nie będziesz sobie wycinał tylko pójdziesz do lekarza, no nie?

  2. #112
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    bardzo dziwne macie komunikaty, u mnie np. byl uciety kabel od czujnika klocka i 0 kontrolek... podejrzewam ze w ASO mi ucięli przy wymianie plynu hamulcowego, bo nikt tam wczesniej nie grzebał i kabel mialem wlozony w dziure w karoserii...
    No to moja bliźniaczka miała to samo, urwany kabel od czujnika na którymś z tylnych kół. Coś tam mi w GAMie polutowali niby.

  3. #113
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Przy wymianie u siebie bez wysiłku (i w sumie - niechcący) urwałem kabelek czujnika jednego z zużytych tylnych klocków - więc widać ich konstrukcja jest dość podatna na takie awarie, nawet jak się pracuje ostrożnie i delikatnie.

  4. #114
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Tylko jak Ci urwą w ASO to się nawet nie przyznają. Mi albo urwali jak coś robili albo, też bardzo prawdopodobne, wydali nowe auto z urwanym.

  5. #115
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaskol Zobacz post
    Dzień dobry Panowie,
    Próbowałem dziś wymienić przednie klocki w Giulii. Od 1000km czujnik domaga sie już wymiany natomiast stan klocków był i jest do dziś akceptowalny. W obliczu braku klucza gwiazdkowego skapitulowałem. Wpiąłem z powrotem czujnik założylem koło odpaliłem auto i, mam awarie wszystkich systemów związanych z hamowaniem. Esc, tryby jazdy, dohamowywanie etc. Samochód hamuje tylko prawym przednim i lewym tylnym kołem. Obawiam się, że powodem jest fakt że wpiałem z powrotem czujnik wskazujący zużyty klocek. Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Czy moge liczyć, że wymiana klocków na nowe i podpięcie nowego czujnika sprawi, że Julka się „pozbiera” czy musze się już liczyć z podpinaniem do komputera?
    Z góry dziękuje za pomoc i uwagi,
    Pozdrawiam
    witaj jak sie skończyło z tymi błędami gdzie był problem
    Alfa Romeo 155 2,5 td
    Alfa Romeo 159 120 jtdm
    Alfa Romeo Giulia Super 2,2

  6. #116
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Panowie,

    ...reasumując, przeczytałem cały temat dotyczący wymiany klocków i chcąc zrobić to samemu i uniknąć komplikacji, błędów, nie dysponując komputerem...

    Tył - ustawienie opcji serwisu hamulców załatwia sprawę? Nie trzeba odłączać aku, pompować po wymianie żeby zsunąć klocki? Czy opcję serwisu hamulców wyłącza się przed pompowaniem, przed włączeniem zapłonu? Jaka jest właściwa sekwencja?

    Przód - odpięcie aku załatwia wszelkie problemy? Czy o czymś należy pamiętać przed ponownym podłączeniem aku?

  7. #117
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Po wymianie przednich klocków przed włączeniem stacyjki pompujesz pedał inaczej wysypie błędami.

  8. #118
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Po wymianie przednich klocków przed włączeniem stacyjki pompujesz pedał inaczej wysypie błędami.
    zmienialem w Stelvio przod, tyl - ni odpinalem aku ni pedal pumpowalem. tylko tyl ustawilem opcje serwisu hamulcow. zadnyh bledow niebylo po zmianie

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Panowie, czy można ustalić jakie mam klocki bez zdejmowania starych?
    Tarcze i zaciski mam te większe. Po przeczytaniu 12 stron nie wiem jakie zamówić.
    Tyły już się prawie skończyły, przód za chwile. 40 tys. przebiegu i powiem szczerze jestem zdziwiony.
    Hamulców używam rozsądnie, hamuje silnikiem itd. Strasznie szybko poszły.
    Kiedyś miałem Porsche Boxstera i tam skończyły się przy podobnym przebiegu ale jeżdżone było szybciej i agresywniej.

  10. #120
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Witam, ja mam trochę inne nietypowe pytanie aczkolwiek związane z wątkiem.
    Od początku, a mam już 18 tys -podczas hamowania słyszę pisk.
    To się dzieje jak delikatnie nacisnę pedał później już nie ( jak docisne )
    Stosowałem zmywacz ale nic to nie dało _ jakieś sugestie ?

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory