Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Dzisiaj na trasie po hamowaniu zapaliła się kontrolka zużytych klocków. Teraz przy każdym odpalaniu przypomina o konieczności wymiany okładzin.
    Auto ma przebieg jedynie 36 tyś. W innych autach na klockach robiłem 2 lub 3 razy większy przebieg.
    Co ciekawe patrząc na klocki mają jeszcze sporo mięsa. Tarcze nie mają żadnego rantu.
    Jak to wygląda u was?
    U mnie zaświeciła się raz przed tygodniem i teraz już nie świeci. Przy wymianie opon na letnie wydawało mi się, że jest ich jeszcze sporo, ale to było jakieś 5 tyś km temu, chociaż ja już mam zrobione prawie 70 tyś km na pierwszych klockach

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Dzisiaj na trasie po hamowaniu zapaliła się kontrolka zużytych klocków. Teraz przy każdym odpalaniu przypomina o konieczności wymiany okładzin.
    Auto ma przebieg jedynie 36 tyś. W innych autach na klockach robiłem 2 lub 3 razy większy przebieg.
    Co ciekawe patrząc na klocki mają jeszcze sporo mięsa. Tarcze nie mają żadnego rantu.
    Jak to wygląda u was?
    U mnie w Veloce przy 27tyś km byłem na przeglądzie 2 lata, klocki były bliskie zjechania do czujnika więc za wczasu je wymieniłem. Styl jazdy dynamiczny, 80% miasto, tak więc u Ciebie 36tyś km brzmi też OK - nawet jeśli jeździsz spokojnie to masa Stelvio większa robi robotę. Pamiętaj że to auto z automatem, też zależy czy hamujesz biegami czy tylko bazujesz na hamulcu, w moim przypadku mimo że hamuję zawsze z manetkami tak szybko poleciały. I to większe klocki (330mm tarcze), Ty masz które? Mniejsze pewnie jeszcze ciut szybciej polecą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja mam 93 600 km na nalatane. Głównie na trasie. Klocki jeszcze nie wymieniane. Mam jeszcze jakieś 20-30% grubości

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    U mnie w Veloce przy 27tyś km byłem na przeglądzie 2 lata, klocki były bliskie zjechania do czujnika więc za wczasu je wymieniłem. Styl jazdy dynamiczny, 80% miasto, tak więc u Ciebie 36tyś km brzmi też OK - nawet jeśli jeździsz spokojnie to masa Stelvio większa robi robotę. Pamiętaj że to auto z automatem, też zależy czy hamujesz biegami czy tylko bazujesz na hamulcu, w moim przypadku mimo że hamuję zawsze z manetkami tak szybko poleciały. I to większe klocki (330mm tarcze), Ty masz które? Mniejsze pewnie jeszcze ciut szybciej polecą.
    W Stelvio są tylko tarcze 330mm, oczywiście oprócz Q.
    Dzisiaj wymieniałem klocki i z tylu od środka były starte do zera a zewnątrz miały jeszcze z 30%. Z przodu były równo starte do 30%.
    Widać ze klocek stal w jazmie, i kontrola trakcji chyba je szybko wykańcza.

    Po założeniu nowych klocków sypało błędami nie działał ABS i musiałem MESem kalibrować.
    Do wymiany tylnych ustawiłem serwis z poziomu menu w aucie.
    Ostatnio edytowane przez arturo132 ; 06-08-2020 o 18:10

  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    U mnie minęło 20tys km i zaświeciła się kontrolka. Absolutnie nie mam pretensji, na klockach nigdy nie biłem rekordów przebiegów, a w Alfie to już zupełnie nie spodziewałem się dużego przebiegu. Głównie miasto, jak trasa to definitywnie też nie ecodriving

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Kilka dni temu Zmieniłem EBC Yellowstuff na Ori klocki w Guli z racji tego ze piszczały przy lekkim hamowaniu. po 2-3 dniach tarcza wyglądała tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	118026091_298277941596730_5120101971511004028_n.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	32.1 KB
ID:	271997
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	118094265_987334161708564_2163693843507114887_n.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	27.9 KB
ID:	271998

    Na pierwszy rzut oka wygląda mi na to ze ori klocek jest prawdopodobnie węższy od EBC i nie hamuje po całej płaszczyźnie tarczy a możne tarcza przez klocki EBC była odrobinę bardziej starta na brzegach (możne i przez to hamulce piszczały) i teraz ori klocki nie stykają tam. Nie mam zielonego pojęcia.
    Z tylu tez czeka mnie wymiana z EBC na zwykle bo piszczą a nie planuje w tym roku jeździć po torze. Klocki kupowałem na stronie producenta.
    Na Ori klockach i nawiercanych Zimmerman'ach jest cisza.

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.gv280q4 Zobacz post
    Na pierwszy rzut oka wygląda mi na to ze ori klocek jest prawdopodobnie węższy od EBC i nie hamuje po całej płaszczyźnie tarczy a możne tarcza przez klocki EBC była odrobinę bardziej starta na brzegach (możne i przez to hamulce piszczały) i teraz ori klocki nie stykają tam. Nie mam zielonego pojęcia.
    Dziwne, no raczej węższe nie są bo nawet jeżeli masz inne tarcze, to średnica jest taka sama, a nie jest normalnym objawem żeby klocki współpracowały tak z tarczą, żeby zostawiać dwa paski, świadczące o tym, że powierzchnia współpracy jest mniejsza, co moim zdaniem przekłada się na mniejszą skuteczność hamulców

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Post

    Po około 200km zrobiłem te zdjęcia i fakt nie powinno tego być. Widocznie powierzchnia tarczy lub klocków nie jest taka sama. Wczoraj wymieniłem z tylu na ori i przestały piszczeć. Porównałem wcześniej czy powierzchnia stykająca z tarcza jest taka sama i jest.
    Zobaczę czy z biegiem czasu te paski znikną i czy pojawia się tez na tylnych tarczach...
    "Jeździć i obserwować"

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Witam, orientujecie się kto jest producentem OE klocków do naszych aut? Chodzi mi o stelvio ale to jeden czort pewnie. Poza OE co sądzicie o klockach zimmermann, brembo i ferrodo? Róznica w cenie między tymi a OE to około 300 zł za komplet na obie osie, niby nie dużo ale miałbym wymianę "gratis". Pozdrawiam

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Orientujecie się czy hamulce z 280tki pasują p&p do wersji 200ps? Zwrotnice różnią się między wersjami RWD i awd. Pytanie czy któraś RWD miała większe hamulce, np. Diesel ?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 24-08-2020 o 21:39

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory