Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    takie coś na FB mój dystrybutor w USA wrzucił, ma być też do 2.0:
    https://alfissimo.com/home/1772-giro...-quad-29l.html
    po taniości to nie jest
    Lepiej już przejsc na heble z qv za tą kasę.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    wrzuciłem jako ciekawostkę, nie jeżdżę na tor, a heble powiększone z Veloce są dla mnei więcej niż wystarczająca. powiem nawet więcej, w poprzedniej 159 miałem też te większe Brembo i nie czyłem szczególnej przewagi (pewnie jakaś była ale efektu wow nie zauważyłem) nad które miałem w jeszcze poprzedniej 159 a to były tylko jednotłoczkowe ATE, i nawet te jednotłoczkowe były całkiem OK (z resztą takie mam w Giulietcie i też nie narzekam). jak będę wymieniał to na pewno kupię dobrej klasy tarcze/klocki ale bez szaleństw finansowych i żadne nawiercane/nacinane tylko zwykłe gładkie (jedynie to żeby miały pomalowaną część środkową, bo nie cierpie widoku pordzewiałego środka tarczy widocznego przez felgę alu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    co Ci mogę doradzić = jak będziesz kupował do Giulietty to tylko OE tarcze i OE klocki- niemal wszystko co na rynku zamienników to szajs a ilość reklamacji jest przerażająca! Znajomy prowadzi niezależny warsztat i stwierdza że nie pamięta kiedy ostatni raz wymieniał klocki czy tarcze z powodu zużycia a nie pogięcia tarcz pisków czy rozwarstwienia się klocków.
    niestety potwierdzam na własnym przykładzie te spostrzeżenia.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    co Ci mogę doradzić = jak będziesz kupował do Giulietty to tylko OE tarcze i OE klocki- niemal wszystko co na rynku zamienników to szajs a ilość reklamacji jest przerażająca! Znajomy prowadzi niezależny warsztat i stwierdza że nie pamięta kiedy ostatni raz wymieniał klocki czy tarcze z powodu zużycia a nie pogięcia tarcz pisków czy rozwarstwienia się klocków.
    niestety potwierdzam na własnym przykładzie te spostrzeżenia.
    dzięki za radę, ale Giulietta żony ma obecnie 6 lat i 35tyś km przejechane. chociaż to ja ja uczyłem jeździć, i jak na mamuśkę jeździ dość żwawo, to myślę że auto nie dojedzie do przebiegu przy którym klocki/tarcze trzeba będzie wymieniać, muślę że 10 lat auto osiągnie i się sprzeda, bo ileż można no chyba że jakaś bida z nyndzą przyjdzie do chałupy, no to się przeprosimy z Giuliettą i zostanie na dłużej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Koledzy jaki będzie sprawdzony zestaw hamulców na przód ? Warto iść w jakieś lepsze tarcze, nawiercane czy coś? Jakiś lepszy klocek do polecenia?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    zanim kupisz jakiekolwiek, to sprawdź jakie masz duże czy małe zaciski/tarcze w swojej 2.0, Veloce mają duże, inne z reguły małe, no chyba że ktoś brał opcję na powiększone.
    Nie każdy producent robi jedne i drugie z tego co kojarzę.
    Sam jestem ciekaw co tu będzie radzone, choć ja jak będę zmieniał to nie wezmę nawiercanych czy nacinanych - głośniej/mniej komfortowo z tego co jeszcze wiem z forum 159. Jeszcze jaka półka cenowa? Są i tarcze po ~$1000 za komplet, ostatnio linkowałem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    na przeglądzie przy 75000 km stwierdzili że mam 20% grubości klocków przód i 40% tył. wymiana mnie pewnie czeka przy 85 000 km. czy ktoś może potwierdzić że klocki z ASO to te same co 1 montaż?

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    jaki najmniejszy rozmiar kół wchodzi na zaciski od Q ?

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry Panowie,
    Próbowałem dziś wymienić przednie klocki w Giulii. Od 1000km czujnik domaga sie już wymiany natomiast stan klocków był i jest do dziś akceptowalny. W obliczu braku klucza gwiazdkowego skapitulowałem. Wpiąłem z powrotem czujnik założylem koło odpaliłem auto i, mam awarie wszystkich systemów związanych z hamowaniem. Esc, tryby jazdy, dohamowywanie etc. Samochód hamuje tylko prawym przednim i lewym tylnym kołem. Obawiam się, że powodem jest fakt że wpiałem z powrotem czujnik wskazujący zużyty klocek. Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Czy moge liczyć, że wymiana klocków na nowe i podpięcie nowego czujnika sprawi, że Julka się „pozbiera” czy musze się już liczyć z podpinaniem do komputera?
    Z góry dziękuje za pomoc i uwagi,
    Pozdrawiam

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Odpięcie czujnika to symulacja ze niby klocki są nowe bo nie zwiera czujnika z tarcza, zobacz czy po odpięciu kostki jest ok. Chociaż swoją drogą dziwne ze wyrzuciło Ci tyle błedow..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory