Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    A co za różnica czy t60 czy t55 [emoji6]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    No niby niewielka, ale jak T55 nie leży pod ręką, wtedy może spowolnić akcję

    --- podsumowanie po wymianie przodu i tyłu (przyczyna wymiany - przy 35kkm zaczął pokazywać się komunikat o konieczności kontroli hamulców - czujniki zużycia klocków):
    - przód - klocki miały jeszcze ok 50% okładzin, spokojnie do 50kkm bym na nich pociągnął
    - tył za to wyglądał żałośnie - ok 20% okładzin klocków, a na lewym już zdzierało czujnik zużycia, i stąd komunikat; poza tym - tarcze od wewnętrznej strony starte jakoś dziwnie, a'la "skórka pomarańczy" (nie wiem, może to typowe przy elektrycznym hamulcu postojowym?)

    Wniosek - jeże ktoś jeździ normalnie i po 35kkm dostanie komunikat o kończących się klockach hamulcowych, to proponuję zacząć od tyłu
    W sumie, to samo mam w Mondeo MK4 - ciężki samochód, a tylne hamulce ewidentnie niedoszacowane i kończą się szybciej.
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 09-10-2020 o 08:17

  2. #82
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No niby niewielka, ale jak T55 nie leży pod ręką, wtedy może spowolnić akcję

    --- podsumowanie po wymianie przodu i tyłu (przyczyna wymiany - przy 35kkm zaczął pokazywać się komunikat o konieczności kontroli hamulców - czujniki zużycia klocków):
    - przód - klocki miały jeszcze ok 50% okładzin, spokojnie do 50kkm bym na nich pociągnął
    - tył za to wyglądał żałośnie - ok 20% okładzin klocków, a na lewym już zdzierało czujnik zużycia, i stąd komunikat; poza tym - tarcze od wewnętrznej strony starte jakoś dziwnie, a'la "skórka pomarańczy" (nie wiem, może to typowe przy elektrycznym hamulcu postojowym?)

    Wniosek - jeże ktoś jeździ normalnie i po 35kkm dostanie komunikat o kończących się klockach hamulcowych, to proponuję zacząć od tyłu
    W sumie, to samo mam w Mondeo MK4 - ciężki samochód, a tylne hamulce ewidentnie niedoszacowane i kończą się szybciej.
    Hmm dziwne, u mnie przód poszedł szybko, skończył się przed 30k jeszcze, natomiast z tyłu było coś ok. 50-60% klocka jeszcze.

    EDIT: może różnica Giulia vs Stelvio.

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Hmm dziwne, u mnie przód poszedł szybko, skończył się przed 30k jeszcze, natomiast z tyłu było coś ok. 50-60% klocka jeszcze.

    EDIT: może różnica Giulia vs Stelvio.
    no właśnie u mnie też przód poszedł przed 30k -bardzo dynamiczna jazda. tył pełno okładziny.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No ciekawe, może rzeczywiście Giulia vs. Stelvio.

    Teraz będę regularnie u siebie obserwował, na przód poszedł ori komplet, a na tył - ori klocki i tarcze Brembo (czyli w sumie - też ori komplet) - na razie po ok. 100km wyglądają super

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Giulia veloce
    Postów
    73

    Domyślnie

    Ja u siebie zmieniałem tył przy 55 tyś przód ma jeszcze ponad 50%
    Ale zamówilem na wszelki wypadek przód koszt w aso 650 zł i ATE na tył koszt 200 zł

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar Luqas&#913
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    38

    Domyślnie

    Pytanie do osób posiadających tarcze 330/320 mm: czy da radę na nie założyć ori felgę 17" (wzór 420)? Ktoś ma taki setup?
    Mam komplet kół zimowych na takiej właśnie feldze i zastanawiam się czy będę mógł podmienić hamulce w swoim Businessie przy okazji wymiany tarcz.
    Konfigurator na stronie Alfy pozwala dodać opcję powiększonych hamulców do wersji Super bez wymuszania zmiany felg ale to raczej nie jest żaden wyznacznik...

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    a zaciski na przod bierzesz nowe czy zdobyles uzywki? jaki przebieg wytrzymaly Ci tarcze 305/292 ? tez mam w glowie upgrade jak tarcze bede mial do wymiany ale na razie 10 tys. przebieg wiec jeszcze troche

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar Luqas&#913
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    38

    Domyślnie

    Też jeszcze nie wymieniam bo na razie mam 13 tys. najechane. Planuję kupić używki w dobrym stanie i we właściwym kolorze, widziałem po 600-700 zł za sztukę na alledrogo i olx i właśnie się biję z myślami czy już ich nie kupić .

  9. #89
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Możecie zacząć od kupienia tarcz i klocków na tył, do tego jarzmo do zacisku (bo jak kozak pisał wcześniej tylko to się różni) i sprawdzić czy fela wejdzie.

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    z przodu jest wiekszy zacisk i wieksza tarcza niz z tylu wiec tym czy wejdzie 17" na 320 z tylu bym nie nie sugerowal raczej, najlepiej umowic sie z kims kto bedzie wymienial w veloce kola na zimowe i przymierzyc
    Ostatnio edytowane przez method ; 17-10-2020 o 20:24

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory