Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Mam w stelvio - czyli duże tarcze - fabrycznie 17-ki, pewnie w giulii też się zmieszczą w 17-kach

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    a co, ma ori felga z giulii nie wejsc? zawsze wchodzily - sa brembo friendly niwazme czy mniejsze czy wieksze. cennik czy konfigurator tez nie wykluczał powiekszonych tarcz z 17tkami. jakues sztuczne problemy imho
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #93
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaskol Zobacz post
    Dzień dobry Panowie,
    Próbowałem dziś wymienić przednie klocki w Giulii. Od 1000km czujnik domaga sie już wymiany natomiast stan klocków był i jest do dziś akceptowalny. W obliczu braku klucza gwiazdkowego skapitulowałem. Wpiąłem z powrotem czujnik założylem koło odpaliłem auto i, mam awarie wszystkich systemów związanych z hamowaniem. Esc, tryby jazdy, dohamowywanie etc. Samochód hamuje tylko prawym przednim i lewym tylnym kołem. Obawiam się, że powodem jest fakt że wpiałem z powrotem czujnik wskazujący zużyty klocek. Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Czy moge liczyć, że wymiana klocków na nowe i podpięcie nowego czujnika sprawi, że Julka się „pozbiera” czy musze się już liczyć z podpinaniem do komputera?
    Z góry dziękuje za pomoc i uwagi,
    Pozdrawiam
    Cześć!
    Kolego poradziłeś sobie z choinka lampek i komunikatów na desce?

    Ja wczoraj zabrałem się za wymianę klocków i po demontażu przodu okazało się ze jednak kupiłem za małe (w poniedziałek odbieram odpowiednie), wpiąłem stary z powrotem i zabrałem się za wymianę tyłu, poszło gładko. Po odpaleniu Julki festiwal lampek i komunikatów o nieaktywnych systemach... Dodatkowo hamuje tylko koło którego nie ruszałem czyli lewy przód :/ Jest jakiś sposób na reset czy tylko podłączenie do kompa mnie ratuje?

    Pacjent to Giulia 2.2 210 KM Q4 Veloce 2017.05

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Po kilku odpaleniach auta jest dalej tak samo?
    Robiliście odłączanie klocków na włączonej stacyjce czy jak że Wam takie krytyczne błędy połapało?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #95
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Po kilku odpaleniach auta jest dalej tak samo?
    Robiliście odłączanie klocków na włączonej stacyjce czy jak że Wam takie krytyczne błędy połapało?
    Po kilkunastu oddaleniach dalej to samo niestety :/ wyrzuca mi:
    - zleć kontrole elektrycznego hamulca postojowego
    - zleć kontrole układu hamulcowego
    - AST niedostępny
    - ESC niedostępny
    - Hill Hold niedostępny
    - FCW funkcjonowanie ograniczone zlecić kontrole czołowej kamery

    Odłączenie robiłem na wyłączonej stacyjce. Przegrzebałem internetu i chyba bez kompa się nie obejdzie. Mam MESa i ELMa 327WIFI ale brakuje mi jeszcze przejściówki (Grey), szukam coś na necie do przerobienia, do poniedziałku muszę to zrobić bo nie dojadę na wymianę przednich

    Chyba ze ma ktoś w Warszawie/okolicach interfejs/przejściówkę który/która działa w MESie czytając sterownik ABS?

  6. #96
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    bardzo dziwne macie komunikaty, u mnie np. byl uciety kabel od czujnika klocka i 0 kontrolek... podejrzewam ze w ASO mi ucięli przy wymianie plynu hamulcowego, bo nikt tam wczesniej nie grzebał i kabel mialem wlozony w dziure w karoserii...
    raczej niemozliwe ze czujnik zuzycia klocka powoduje takie bledy...
    jak wciskaliscie tloczek ? zbiorniczek od plynu otwary ? plynu troche wybraliscie ze zbiorniczka ?

  7. #97
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    bardzo dziwne macie komunikaty, u mnie np. byl uciety kabel od czujnika klocka i 0 kontrolek... podejrzewam ze w ASO mi ucięli przy wymianie plynu hamulcowego, bo nikt tam wczesniej nie grzebał i kabel mialem wlozony w dziure w karoserii...
    raczej niemozliwe ze czujnik zuzycia klocka powoduje takie bledy...
    jak wciskaliscie tloczek ? zbiorniczek od plynu otwary ? plynu troche wybraliscie ze zbiorniczka ?
    Co ciekawe te z uszkodzonymi czujnikami (tylne klocki) zostały wymienione, przód ma jeszcze chwile do końca ale zamierzałem wymienić już komplet. Co do zbiorniczka to nie znam tej praktyki odnośnie otwierania zbiorniczka i wybierania płynu przy wciskaniu tłoczka, co to ma na celu?

  8. #98
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jak wciskasz tłoczek to płyn ci idzie do zbiorniczka, jak korek szczelny to gdzie ma ujść powietrze że zbiorniczka ?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    co do podłączenia się do modułu ABS jak nie ma się adaptera typ 6/szarego, to w nim chodzi tylko o przepiecie podstawowego wyjścia z pinów 6 i 14 na inny CAN na którym jest ABS, na piny 12 i 13 odpowiednio. [MENTION=86304]FenomenFX[/MENTION], jeśli masz lutownicę i wiesz za który koniec ją się trzyma, to otwórz zwojego elma, odetnij czy rozlutuj na chwilę połącznia na 6 - 14 a na kabelkach podepnij je na do 12/13 i działaj.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #100
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja wymieniałem klocki sam i 0 błędów. Może wypiaales czujnik ABS zamiast od czujnika klocka...

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory