Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 197

Temat: Giulia - wymiana klocków hamulcowych

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Przy wymianie klocków (szczególnie tył) należy w menu wybrać - sprawdzenie hamulców - powoduje to odblokowanie elektrycznego hamulca "ręcznego" a także "neutralizuje" ABS, Hill holder i inne systemy związane z hamulcami. Po skończonej wymianie należy dezaktualizować sprawdzenie hamulców.

  2. #102
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Przy wymianie klocków (szczególnie tył) należy w menu wybrać - sprawdzenie hamulców - powoduje to odblokowanie elektrycznego hamulca "ręcznego" a także "neutralizuje" ABS, Hill holder i inne systemy związane z hamulcami. Po skończonej wymianie należy dezaktualizować sprawdzenie hamulców.
    Dokładnie, generalnie bez tego nie cofniemy tłoczka ponieważ elektroniczny ręczny zablokuje tłoczek. Wszystko wykonałem zgodnie z tym co napisałeś.

    Załatwiłem już przedłużacz OBD2 zamieniam piny i lecę resetować ABS, teoretycznie zgodnie z wpisami na zagranicznych forach powinno się udać... Generalnie nie jestem pierwszy któremu się coś takiego stało wiec coś jest na rzeczy. Może jak wymieniać klocki to wszystkie bo inaczej Julka się obraza

  3. #103
    Użytkownik Świeżak Avatar Luqas&#913
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Jak wciskasz tłoczek to płyn ci idzie do zbiorniczka, jak korek szczelny to gdzie ma ujść powietrze że zbiorniczka ?

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Trochę offtop ale lepszą praktyką jest poluzowanie odpowietrznika i dopiero wciskanie tłoczka żeby nie cofać najbrudniejszego płynu z powrotem do zbiorniczka.

    https://youtu.be/51_JPNtDBRw?t=367

  4. #104
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    bardzo dziwne macie komunikaty, u mnie np. byl uciety kabel od czujnika klocka i 0 kontrolek... podejrzewam ze w ASO mi ucięli przy wymianie plynu hamulcowego, bo nikt tam wczesniej nie grzebał i kabel mialem wlozony w dziure w karoserii...
    Ja miałem podobnie, zanim auto trafiło pierwszy raz do ASO, przy pierwszej wymianie kół na zimowe zauważyłem, że kabelek od czujnika zużycia klocków jest odczepiony/urwany (przód). Nie była to wina ASO, tylko albo fabryki, albo się po prostu urwał. Nie powoduje to żadnych błędów, wyświetlenia kontrolki, itp.

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał FenomenFX Zobacz post
    Cześć!
    Kolego poradziłeś sobie z choinka lampek i komunikatów na desce?

    Ja wczoraj zabrałem się za wymianę klocków i po demontażu przodu okazało się ze jednak kupiłem za małe (w poniedziałek odbieram odpowiednie), wpiąłem stary z powrotem i zabrałem się za wymianę tyłu, poszło gładko. Po odpaleniu Julki festiwal lampek i komunikatów o nieaktywnych systemach... Dodatkowo hamuje tylko koło którego nie ruszałem czyli lewy przód :/ Jest jakiś sposób na reset czy tylko podłączenie do kompa mnie ratuje?

    Pacjent to Giulia 2.2 210 KM Q4 Veloce 2017.05
    Witam
    U mnie jest tak samo. Po wyjęciu klocków przednich trzeba było resetować hamulce komputerem.
    Co ciekawe serwis w którym wymieniałem twierdzi, że w innych egzemplarzach które robili nie było takich problemów.
    Tył wystarczyło odblokować w menu i tyle.

  6. #106
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo132 Zobacz post
    Witam
    U mnie jest tak samo. Po wyjęciu klocków przednich trzeba było resetować hamulce komputerem.
    Co ciekawe serwis w którym wymieniałem twierdzi, że w innych egzemplarzach które robili nie było takich problemów.
    Tył wystarczyło odblokować w menu i tyle.
    Przy wymianie klocków należy pamiętać o "popompowaniu" hamulców przed uruchomieniem silnika (naciśnięciem START). W przeciwnym razie moduł IBS (ten od hamulców, nie aku) może wykryć zbyt duży "ubytek" płynu w danym kanale i odetnie problemowy kanał/koło wywalając komunikaty o niedziałających systemach bezpieczeństwa itd. Pisze na bazie własnego doświadczenia.

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Trochę śmieszny się ten wątek zrobił (takie przedszkole trochę, nie mające nic wspólnego z pracami przy Giulii/Stelvio)... Ja tylko dodam (z perspektywy wymiany wszystkich tarcz i klocków w Stelvio bez żadnych błędów i bez żadnych problemów - ale nie uczę się na Stelvio tylko już to sporo razy robiłem, w różnych samochodach, no i umiem czytać dostępną dokumentację serwisową) - ZAWSZE po wymianie klocków hamulcowych, przed włączeniem zasilania samochodu (czyli przed zasileniem ABS-a co już może powodować jakieś ruchy w układzie hamulcowym), należy kilka razy zdecydowanie i do końca wcisnąć pedał hamulca, bo po założeniu klocki nigdy nie są od razu w roboczej pozycji.
    Jeżeli chodzi o błędy - jak ktoś się boi że mu jakieś wyskoczą po wymianie, warto odłączyć na czas wymiany ACCU - wtedy, o ile wymianę wykonano poprawnie, nie ma opcji żeby pojawiły się nieuzasadnione błędy.
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 19-10-2020 o 08:43

  8. #108
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Trochę śmieszny się ten wątek zrobił (takie przedszkole trochę, nie mające nic wspólnego z pracami przy Giulii/Stelvio)... Ja tylko dodam (z perspektywy wymiany wszystkich tarcz i klocków w Stelvio bez żadnych błędów i bez żadnych problemów - ale nie uczę się na Stelvio tylko już to sporo razy robiłem, w różnych samochodach, no i umiem czytać dostępną dokumentację serwisową) - ZAWSZE po wymianie klocków hamulcowych, przed włączeniem zasilania samochodu (czyli przed zasileniem ABS-a co już może powodować jakieś ruchy w układzie hamulcowym), należy kilka razy zdecydowanie i do końca wcisnąć pedał hamulca, bo po założeniu klocki nigdy nie są od razu w roboczej pozycji.
    Jeżeli chodzi o błędy - jak ktoś się boi że mu jakieś wyskoczą po wymianie, warto odłączyć na czas wymiany ACCU - wtedy, o ile wymianę wykonano poprawnie, nie ma opcji żeby pojawiły się nieuzasadnione błędy.
    Ja tez nie robiłem tego pierwszy raz ale odrazu przedszkole.... Wszyscy odrazu znawcy co człowiek zrobił - typowe forum Mechaników. Ze swojej strony zamykam w takim razie temat i dzięki za każde słowo krytyki

    Jedyne ostatnie pytanie... Jest ktoś z Warszawy i posiad a ELMa z szarym przejściem? Będę wdzięczny jakbym mógł podjechać na wpięcie.

  9. #109
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie odniosłeś się do mojej poprzedniej sugestii- nie dasz rady przelutować połączeń 2 pinów 6 i 14 na 12 i 13 odpowiednio w swoim ELMie na chwilę?
    ewentualnie inna opcja, dzisiaj kupić na allegro (PMFactory) pewnie dzień/dwa i masz u siebie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #110
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar FenomenFX
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA ROMEO Giulia 2.2 D Turbo Veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie odniosłeś się do mojej poprzedniej sugestii- nie dasz rady przelutować połączeń 2 pinów 6 i 14 na 12 i 13 odpowiednio w swoim ELMie na chwilę?
    ewentualnie inna opcja, dzisiaj kupić na allegro (PMFactory) pewnie dzień/dwa i masz u siebie.
    Hej, sory! Niestety w moim ELM327 WIFI nie dało rady :/ W ogóle nie chciał mi się podłączyć pod niego MES. Zrobiłem przejściówkę kat.6 GREY z kabla obd2/obd2 ale tez lipa. Zamówiłem komplet wczoraj i czekam, mam mieć wszystko na jutro. Aczkolwiek dzięki uprzejmości kolegi Marek156/159sw udostępnił mi ELM USB, udało się wykasować wszystkie błędy i przyczyna był błąd:

    C104B-92 - Nieszczelność w obwodzie hydraulicznym Obecny Kontrolka ZAŁ

    Podejrzewam ze wciskając klocki zmienił się poziom płynu i dlatego załączyła się awaria. Po wykasowaniu błędów Julka chodzi znowu jak marzenie. Doczytałem się że warto odłączyć AKU na czas wymiany klocków i wtedy napewno nie obudzi się z kompleksami Mam już odpowiednie klocki na przód i jutro wymieniam stosując się w pełni do wszystkich „zaleceń” (choć wcześniej niczego nie pominąłem) i zobaczymy jak pójdzie. Na wszelki wypadek będę miał już wszystko do kasowania błędów

Podobne wątki

  1. Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Spidimilan w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 10-06-2016, 16:14
  2. Wymiana klocków i tarcz hamulcowych
    Utworzone przez iscub w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 22:23
  3. [145] Wymiana klocków hamulcowych (TYŁ)
    Utworzone przez Rafcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2011, 08:22
  4. wymiana klocków hamulcowych
    Utworzone przez Lukasik w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory