Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: [giulia] przycisk zamykania bagażnika w klapie

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Tak samo nie ma znaczenia czy obrotomierze jest z lewej czy z prawej a jednak w Giulii MUSIELI zamienić. Ch... wie po co.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Tyle, że najczęściej wsiadasz do swojej Alfy (tak zakładam), a tam chyba pamiętasz gdzie jest przycisk
    Czasem mam w rękach inne auta

    Zdjęcie przycisku - na górze starszy na białym aucie, na dole obecny na czerwonej Giulii.
    Widać że niby zamienione miejscami ale kropeczki na mniejszym przycisku są z innej strony więc przeprojektowali moduł.

    W wersji bez Keyless Entry jest jeden duży przycisk zamiast dwóch.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Tak samo nie ma znaczenia czy obrotomierze jest z lewej czy z prawej a jednak w Giulii MUSIELI zamienić. Ch... wie po co.
    Może kiedyś zrozumieją, że obrotomierz powinien być pośrodku
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przycisk.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	52.4 KB
ID:	261195  

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Może kiedyś zrozumieją, że obrotomierz powinien być pośrodku
    Wiesz jakby to był ekran LCD to by mógł być wszędzie nawet w kształcie myszki miki ale tu od razu by ława oburzonych się podniosła, że zegary LCD to zuoooo i niech wieśwageny tak majo. U nas to klasyka jak 50 lat temu
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Projekt tych przycisków jest lipny. Powinny być np. oddzielone kamerą, a nie obok siebie. Nigdy nie wiem co trafiłem za pierwszym razem, dopiero jak wymacam drugi guzik (albo z prawej albo z lewej) to wiem od czego był.
    W Fordzie mam na środku od klapy, a z boku, dalej mniejszy do zamykania auta i w zależności co chcę zrobić to sięgam w różne miejsca.
    Pozdro,
    Bartas

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Projekt tych przycisków jest lipny. Powinny być np. oddzielone kamerą, a nie obok siebie. Nigdy nie wiem co trafiłem za pierwszym razem, dopiero jak wymacam drugi guzik (albo z prawej albo z lewej) to wiem od czego był.
    W Fordzie mam na środku od klapy, a z boku, dalej mniejszy do zamykania auta i w zależności co chcę zrobić to sięgam w różne miejsca.
    Moim zdaniem jest OK bo jeden jest centralnie pod znaczkiem więc łatwo go wymacać.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Moim zdaniem jest OK bo jeden jest centralnie pod znaczkiem więc łatwo go wymacać.
    Dla mnie też, a jeżdżę różnymi autami w ciągu dnia, więc teoretycznie może się mylić

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja nie czaję jak można się mylić. Faktycznie na początku wymaga to przyzwyczajenia ale po 3 użyciach nie da się już tego pomylić. U mnie zamykanie samochodu jest centralnie pod znaczkiem i jest to wielki wystający guzior z chropowatą powierzchnią. No po prostu nie a się go nie wyczuć. Na lewo od niego jest bardziej płaski z delikatniejszą fakturą do bagażnika. Też nie da się go w żaden sposób pomylić z tym wielkim poprzednim.
    Kamera jest na prawo od znaczka więc pochodząc do samochodu i widząc znaczek dokładnie wiadomo gdzie co jest.
    Wszystko elegancko działa a sam pomysł zamykania samochodu z klapy uważam za genialny.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja nie czaję jak można się mylić. Faktycznie na początku wymaga to przyzwyczajenia ale po 3 użyciach nie da się już tego pomylić. U mnie zamykanie samochodu jest centralnie pod znaczkiem i jest to wielki wystający guzior z chropowatą powierzchnią. No po prostu nie a się go nie wyczuć. Na lewo od niego jest bardziej płaski z delikatniejszą fakturą do bagażnika. Też nie da się go w żaden sposób pomylić z tym wielkim poprzednim.
    Kamera jest na prawo od znaczka więc pochodząc do samochodu i widząc znaczek dokładnie wiadomo gdzie co jest.
    Wszystko elegancko działa a sam pomysł zamykania samochodu z klapy uważam za genialny.
    Tak, zamykanie z klapy przy Keyless Entry to fajna rzecz.

    Tyle, że w nowych modelach otwierasz klapę centralnie pod znaczkiem. A zamykasz tym bocznym po lewej.

    Przestudiowałem instrukcje i jest w nich zmiana.

    A po to jest forum, aby to opisać dla potomnych. A nie narzekać.

    Tak po namyśle wydaje mi się że ma to sens. W pierwszej kolejności podchodzi się do bagażnika, aby go otworzyć.

Podobne wątki

  1. Brak świateł na klapie bagażnika
    Utworzone przez uka w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2023, 09:54
  2. [Giulietta] Przycisk na klapie nie otwiera bagażnika, a cały czas pokazuje otwarty bagażnik.
    Utworzone przez Bruno w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-01-2020, 15:33
  3. [159] alfa 159 Ti przycisk na tylnej klapie
    Utworzone przez Cellencer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-08-2017, 21:19
  4. Jak zdemontować przycisk od zamykania obiegu
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 00:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory