Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Temat: Demontaż konsoli środkowej Giulia

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    bez obrączki = bez grzechu? haha
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ja kiedyś chciałem to rozebrać, bo mi wpadła karta do bankomatu za szufladke... Poległem, odkrecilem wszystko ale nadal coś trzymało, nie wiem kable?

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2019 2.0
    Postów
    3

    Domyślnie

    Sam pomocy nie otrzymałem, ale na szczęście jakoś sobie poradziłem. Daje kilka wskazówek poniżej jakby ktoś jeszcze kiedyś miał podobny problem.

    - Obrączka wpadła do komory w plastiku po bokach konsoli, więc niestety potrzebny był demontaż całego elementu.
    - Tak jak było napisane, konsola środkowa jest przytwierdzona jedynie na 4 śrubki.
    - Po ich odkręceniu nie należy ciągnąć konsoli do tyłu. U mnie poszła do tyłu jedynie o kilka cm i coś się zblokowało, pewnie jakieś zatrzaski. Żeby ruszyć całość wystarczyło lekko złapać element z tyłu i podnieść do góry.
    - Osobiście poległem/nie chciałem ryzykować na odpięciu kabli, ale zapas był taki, że spokojnie można było podnieść całą konsolę na jakieś 15 cm.
    - W moim przypadku, konieczne było zdemontowanie cupholdera. Cupholder przytwierdzony jest do konsoli na dwie śrubki, wkręcone od strony panelu środkowego. Znajdują się w okolicy śrubek, które ukryte są pod plastikiem od portu usb (tych, które odkręcamy przy demontażu na samym początku)
    - Osobiście martwiłem się jakością spasowania po całej operacji, ale na szczęście wszystko nadal jest idealnie spasowane i nic nie skrzypi.

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nic nie kumam z opisu masz fotki - picture tells 1000 words
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jak w życiu, niby ta sama czynność, a każdy inaczej ją opisze.

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Witam!

    Panowie mam kilka pytań, na które nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, może ktoś kto już przerabiał wymianę elementów dekoracyjnych wnętrza z plastikowego drewna na inne mógłby powiedzieć czy:

    1. Dekor ten na tunelu środkowym jest tylko na wcisk, czy wystarczy go podważyć i da się go wyjąć?
    2. Czy element ozdobny pokrywy zasuwanej na kubki da się zdemontować bez demontażu całego tego powiedzmy schowka (cupholderów)?
    3. Czy gdy mamy cupholdery bez podświetlenia, to czy w wiązce w tunelu jest złącze do podłączenia tego podświetlenia czy trzeba rzeźbić?
    4. Czy jeśli nie mamy oświetlenia przestrzeni na nogi, to czy jest złącze, do którego oryginalnie są podpięte te ledy do oświetlania nóg?

    Z góry dzięki za ewentualną odpowiedź.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    1. Niestety nie. Jest dodatkowo przykręcony od spodu. Wymagany jest demontaż schowka.

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2191220

Podobne wątki

  1. [GTV] Demontaż kokpitu (konsoli środkowej) w Gtv
    Utworzone przez foltec w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-11-2021, 17:40
  2. [159] Zegary konsoli środkowej - demontaż na części pierwsze.
    Utworzone przez michuw81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory